בידוד? נתניהו בפגישה עם נשיא מצרים א-סיסי

שתי פגישות משמעותיות התרחשו בניו יורק: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ועם נשיא מצריים א- סיסי. במהלך הפגישות דנו הנשיאים בבלימת ההתחמשות האיראנית וקידום תהליכי השלום במזרח התיכון

בידוד? נתניהו בפגישה עם נשיא מצרים א-סיסי
  נתניהו ונשיא מצריים א-סיסי בניו-יורק (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

שתי פגישות משמעותיות נרשמו בניו יורק, לקראת האסיפה הכללית של האו"ם, ראש הממשלה בנימין נתניהו עם הנשיא האמריקאי טראמפ ולאחר מכן עם נשיא מצריים א-סיסי.  היום, עתידים המנהיגים לנאום באו"ם.

נתניהו וטראמפ  נפגשו במהלך הלילה (שעון ישראל) בפעם השלישית כשעל הפרק ניסיון לבטל או לפחות לשנות את הסכם הגרעין עם איראן ולהוציא הכוחות האיראניים מסוריה.  בפתח פגישתם אמר הנשיא האמריקאי כי הוא שמח לפגוש את ראש הממשלה נתניהו ולנסות לקדם את תהליך השלום. עוד הוסיף, כי "שלום במזרח התיכון יהיה טוב לכולם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בניו יורק:"אני רוצה לומר שתחת מנהיגותך, הברית בין אמריקה וישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר, מעולם לא הייתה עמוקה יותר. זה בא לידי ביטוי גם בדרכים שאנשים יכולים לראות וגם בדרכים שהם לא יכולים לראות, אז אני רוצה להודות לך על כך. באותה מידה, אני מצפה לדון איתך במה שאתה מכנה בצדק "הסכם הגרעין הנורא" עם איראן ובאופן שבו ניתן לבלום את תוקפנותה ההולכת וגדלה של איראן באזור, בייחוד בסוריה. כפי שאמרת, אנו נדון בדרכים בהן נוכל לממש את ההזדמנויות לשלום בין ישראל לפלסטינים ובין ישראל והעולם הערבי. אני חושב שהדברים הללו הולכים יחד, ואנו מצפים לדון באופן שנוכל לקדם את שניהם. לבסוף, אנו עומדים לשאת דברים מחר באו"ם, ואני רוצה לומר שתחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, עמדתה של אמריקה כלפי ישראל באו"ם היא חד משמעית, חזקה, ברורה וחדורת אמונה, ואני רוצה להודות לך, בשם עם ישראל ובשם ידידיה הרבים של ישראל ברחבי העולם. וכמובן, כפי שאתה יודע היטב, השבוע חל ראש השנה היהודי, אז אני רוצה לאחל לך, לקהילה היהודית האמריקאית, ליהודים בכל מקום ולאנשים בכל מקום, שנה טובה, שנה של אושר ובריאות. תודה, אדוני הנשיא".וידאו: רועי אברהם, לע"מסאונד: בן פרץ, לע"מ

‎Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on‎ יום שני 18 ספטמבר 2017

הסכם הגרעין הנורא

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתו עם נשיא ארה"ב הגיב לדברי טראמפ בניו יורק ואמר, "אני רוצה לומר שתחת מנהיגותך, הברית בין אמריקה וישראל מעולם לא הייתה חזקה יותר, מעולם לא הייתה עמוקה יותר. זה בא לידי ביטוי גם בדרכים שאנשים יכולים לראות וגם בדרכים שהם לא יכולים לראות, אז אני רוצה להודות לך על כך.

"באותה מידה, אני מצפה לדון איתך במה שאתה מכנה בצדק "הסכם הגרעין הנורא" עם איראן ובאופן שבו ניתן לבלום את תוקפנותה ההולכת וגדלה של איראן באזור, בייחוד בסוריה. כפי שאמרת, אנו נדון בדרכים בהן נוכל לממש את ההזדמנויות לשלום בין ישראל לפלסטינים ובין ישראל והעולם הערבי. אני חושב שהדברים הללו הולכים יחד, ואנו מצפים לדון באופן שנוכל לקדם את שניהם".

נתניהו הוסיף, "לבסוף, אנו עומדים לשאת דברים מחר באו"ם, ואני רוצה לומר שתחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, עמדתה של אמריקה כלפי ישראל באו"ם היא חד משמעית, חזקה, ברורה וחדורת אמונה, ואני רוצה להודות לך, בשם עם ישראל ובשם ידידיה הרבים של ישראל ברחבי העולם".

ו"כמובן כפי שאתה יודע היטב, השבוע חל ראש השנה היהודי", ציין רה"מ נתניהו ובירך, "אני רוצה לאחל לך, לקהילה היהודית האמריקאית, ליהודים בכל מקום ולאנשים בכל מקום, שנה טובה, שנה של אושר ובריאות. תודה, אדוני הנשיא".

נתניהו וטראמפ בניו -יורק בפתח פגישתם (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

פגישה פומבית ראשונה בין רה"מ ונשיא מצרים

כמה שעות מאוחר יותר, נרשמה כאמור פגישה מיוחדת נוספת במלון פאלאס בניו יורק של רה"מ נתניהו והמנהיג המצרי א- סיסי השוהה גם הוא במקום כחלק מהשתתפותו בעצרת הכללית של הא"ם. השניים ניהלו במשך כשעה וחצי שיחה מקיפה על הבעיות באזור, במהלך הפגישה הביע הנשיא א-סיסי רצון לסייע במאמצים להשגת שלום בין ישראל לבין הפלסטינים ובאזור.

ח"כ איתן ברושי, בירך על הפגישה של ראש הממשלה נתניהו עם הנשיא המצרי א-סיסי. והוסיף כי, "נושא ההסדר המדיני עם הפלסטינים הפך לנושא שולי וכמעט ירד לחלוטין מסדר היום. יש לברך על כך שבעקבות הפגישה עם הנשיא טראמפ הנושא שוב מקבל ביטוי ועדיפות.

על ממשלת ישראל והכנסת לחזור ולראות בפתרון הסכסוך עניין מרכזי וחשוב.

גם אם השלום לא יפרוץ בזמן הקרוב, אנו חייבים לשאוף אליו ולדעת לשמר את התנאים להסדר עתידי. זאת, בניגוד לצעדי הממשלה שמסכלת כל אפשרות להסדר עם הפלסטינים.
כל הסדר עתידי יתבסס על ביטחון, התיישבות ופשרה. לא יתכן שעל השלום ידברו רק מדינות שכנות וארצות שמעבר לים, זהו אינטרס ישראלי ממדרגה ראשונה.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע