5 שנים להרס מגרון; לקראת יישוב קבע?

חמש שנים להרס היישוב מגרון. ח"כ סמוטריץ': "צריך לומר בצורה ברורה: נגמרו התירוצים. אני קורא לראש הממשלה לקיים את הבטחתו"

5 שנים להרס מגרון; לקראת יישוב קבע?
  המונים במגרון (קרדיט תמונות: מטה המאבק מגרון)

המונים הגיעו הערב (א') לעצרת לציון 5 שנים להרס היישוב מגרון. תחת הכותרת "זוכרים ובונים – במגרון", נערך טקס מרגש במהלכו חתמו השרים וחברי הכנסת על "אמנת מגרון" הקוראת למימוש התחייבות בניית הקבע של מגרון. השר אלקין: "אין שום סיבה שבעולם שבישיבה הקרובה מגרון לא תאושר".

בין המשתתפים בטקס, השר להגנת הסביבה,ירושלים ומורשת זאב אלקין, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', ח"כ מיקי זוהר, ויו"ר מועצת בנימין אבי רואה. דובי מושקוביץ, יו"ר מזכירות מגרון: על ראש הממשלה לאשר את בניין מגרון עכשיו".

תחרות בין עמונה למגרון מי יקום יותר מהר

"כשר וכחבר הקבינט אני מחויב לזה", אמר השר אלקין, "אני מקווה שנהפוך את הכשלון שלנו בעמונה ובמגרון ונצפה בתחרות בין שני הישובים איזה יוקם מהר יותר, ובע"ה כבר בשנה הקרובה שני הישובים יקומו".
עוד אמר השר: "אני כנציג ממשלת ישראל, מבקש סליחה מתושבי מגרון גם על זה שלא הצלחנו לשמור על הישוב וגם על כך שעוד לא הקמנו את מגרון החדשה ואני מקווה שבשנה הקרובה נתקן ונבנה את הישוב. ממשלת ישראל מבקשת סליחה

"חמש שנים של הבטחה שלטונית שלא מקויימת הם מציאות בלתי נסבלת", אמר גם ח"כ סמוטריץ והוסיף, "היינו צריכים לעורר את הדרישה הזו כבר לפני שנים וטוב שאנחנו עושים את זה לפחות עכשיו. צריך לומר בצורה ברורה: נגמרו התירוצים".אני קורא לראש הממשלה לקיים את הבטחתו ולא להעמיד אותנו במבחן".

צבי גילה תושב היישוב מגרון (קרדיט: מטה המאבק מגרון)

דורשים החלטת ממשלה לבניית יישוב קבע

בימים הקרובים תתכנס ישיבת מת"ע בה יוכרע האם ינתן אישור לבניית הקבע של מגרון. אנשי מגרון מבחינתם אינם מסתפקים בהחלטת מת"ע ודורשים כי תתקבל החלטת ממשלה על מנת להתחיל עבודות בשטח. התושבים ציינו בדבריהם את הבטחתו של רה"מ נתניהו לאישור הבניה עד סוף חודש זה.

דובי מושקוביץ, יו"ר מזכירות מגרון אומר: "חמש שנים לאחר פינוי כואב ומיותר זה בהחלט מספיק זמן כדי לעבור מהבטחות למעשים ומהריסה לבניין. אנחנו בטוחים שכל אוהדי ההתיישבות יצטרפו אלינו בימים גורליים אלו וילחצו יחד אתנו על ממשלת ישראל ועל ראש הממשלה לאשר את בניין מגרון לא אולי, לא השנה ולא עוד מעט אלא עכשיו. כל מה שצריך זה החלטה אמיצה ופשוטה של ממשלת ישראל

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע