אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש מועצת חכמי התורה מסרב לפגוש את גואטה

הסערה סביב התפטרותו של חבר הכנסת יגאל גואטה (ש"ס) מעוררת מחלוקת לא רק במערכת הפוליטית אלא גם בקרב חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס

ראש מועצת חכמי התורה מסרב לפגוש את גואטה
  (צילום: דוד כהן/ פלאש90)

הסערה סביב התפטרותו של חבר הכנסת יגאל גואטה (ש"ס) מעוררת מחלוקת לא רק במערכת הפוליטית אלא גם בקרב חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס.

על פי הדיווח באתר החרדי 'כיכר השבת', אחד מבכירי חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס התבטא אתמול (חמישי) כי "אם יגאל יאולץ להתפטר – גם אני אתפטר, הוא לא צריך לעזוב את הכנסת". טרם ברור האם חבר המועצת אכן מתכוון להתפטר, אך מדובר באמירה חריפה וחריגה, מקורב לרב אישר שאכן הייתה התבטאות כזו, ובביתו של הרב לא הכחישו זאת.

לצידו של חבר המועצת נמצא חבר מועצת נוספת שגם הוא בדעה שאין לפטר את גואטה, הרב העביר מסר למעונו של הגר"ש כהן. במקביל גם הגאון רבי בן ציון מוצפי, מבכירי הרבנים הספרדים, שיגר מסר לגר"ש כהן שיש להשאיר את גואטה בכנסת.

עם זאת, על אף התמיכה לה זוכה גואטה מחברי ה'מועצת' נשיא המועצת, הרב שלום כהן, עומד על דעתו כי גואטה צריך לעזוב את תפקידו הציבורי. יתרה מזו, הרב מסרב אפילו לפגוש את הח"כ המתפטר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מאת חסיד חכם גדול שליט"א..איך לאדמור”ים אין פחד מאף אחד
מאת חסיד חכם גדול שליט"א איך לאדמור”ים אין פחד ? | 16-09-2017 21:42
מאת חסיד חכם גדול שליטא איך לאדמור”ים אין פחד מאף אחד להוציא אלפי שקלים מאברכים למען האגו שהיו אצלם אלפי אנשים. מספרי כי פעם ניפגשו שני אדמורים בשבת בראשית אחד שאל את השני כמה אנשים היו אצלך בר”ה הרבי אמר בין ארבע לחמש אלף איש הרבי השני שאל כמה היו אצלך אמר 140 אלף, הרבי הסתכל בעינים גדולת, הרבי השני ענה ואמר מה זה משנה איפה מוסיפים את האלף לפני או אחרי חלק מהאדמורים: באיאן, צאנז, דושינסקי, בעלזא [הרבי ז”ל היה מבקש שישאר מנין בכל שטיבל ושטיבל], גור לפחות לא סוגרים את השטיבלך בר”ה יוה”כ יש אופציה לאברך להישאר בבית בחג אבל בויזניץ שכל השטיבלך נסגרים לר”ה מי לוקח אחריות על מליוני שקלים כל נשות החסידות חייבות להגיע לב”ב רק שם יקבלו שנה טובה חחח פעם היו נוסעים לרבי לר”ה פעם בכמה שנים, למי היה כסף לנסוע כל שנה, בחצר לא עלה כסף ‏להיות שם, היה חברה שהיו מכינים אוכל וצרכים אחרים אבל היום מפחיד ונורא דירה בב”ב לשלוש ימים 3000 ש”ח טנדר הלוך 800 חזור 800 ואוכל $$$וכיסוי של כלי מיטה עוד $ ולסחוב ולסחוב.... בירושלים מגיע ל7000 אלף ש”ח דירה לשלוש ימים מקומות בבית המדרש לאבא ושלוש ילדים עוד 1800 ש”ח עוד שני ילדות בעזרת נשים עוד 900 ש”ח ובסוף יקבלו תמיכה לחג 1000 ש”ח בושה וחרפה ממה שנעשה, אלפי אלפי שקלים אברכים משלמים להגיע לרבי לתת לרבי נחת שיש מספיק בשר תותחים, אברכים מגיעים מחול כרטיס 1000 דולר ועוד הוצאות, הגיע הזמן שהאדמורים האכזרים האלו לא יתנו להגיע לחגים וכל יהודי ישאר בביתו עם משפחתו יש 54 שבתות בשנה שהרבי יואיל בטובו כל שבת להיות בעיר אחרת פעם ב”ב פעם בחיפה פעם באלעד פעם בערד פעם בירושלים פעם ברית גת פעם ברכפלד פעם בבית שמש פעם בביתר פעם בהר יונה בכל עיר שלוש שבתות בשנה ושאותו אדמור יסע פעם בשנה לחודשים לחול במקום בשוויץ על ההרים כל שבת למקום ריכוז חסידים אחר ככה הקשר בין הבחור ‏לרבי יהיה בריא מה בחור יכול לראות את הרבי כשהוא בין 5000 אלף איש בר”ה, אברכים יברכו את הרבי על היוזמה והרבי שירצה מפגן כוח יעשה שלוש ימים בשנה גיוס כללי מ1 בצהרים עד 8 בערב, פעם ביורציט של אביו הקדוש ש80 אחוז מהציבור לא ראו אותו, ויספר שהיה מלאך צבקות השם, ופעם ביום ההצלה שסבו זכה לעלות לארץ ישראל ולקנות מגרש לבנות בנין שהבית כנסת 100 ממ”ר, ומעל יש שני קומות דירת פאר משכן קודש של רבותינו 400 מטר רבוע. ופעם שלישית שהרבי יעשה כאילו עשה סיום מסכת שיתן כמה שקלים לאברך שילמד והרבי יעלה ויגיד סיום ויעשה סעודה לכבוד התורה ולכבוד המצלמה הגיע הזמן להבין שהרבי היום לא מוכר כלום לציבור רק עדר או קופ”ח כן קופת חולים, וכל הנסיעה לר”ה הרבי בעצמו יודע שהוא לא עושה כלום בשמים למי שבא אצלו