צפו: איך ניצל קבר רבי נחמן מברסלב באומן

כאן היסטוריה: כיצד ניצל קבר רבי נחמן מברסלב? ומה הקשר בין קברו של רבי נחמן באומן שבאוקראינה לג'ימי קרטר, ליאוניד ברז'נייב והמלחמה הקרה? צפו

צפו: איך ניצל קבר רבי נחמן מברסלב באומן
  (צילום: נתי שוחט/פלאש90)

סרטון חדש מבית תאגיד השידור הישראלי 'כאן', חושף דרמה היסטורית שהתרחשה מאחורי הקלעים של המלחמה הקרה בין ברית המועצות לשעבר לארה"ב בסוף שנות השבעים של המאה הקודמת.

הרוסים רצו להרוס את את הקבר לצורך בנייה בעיר, אולם מאמצים של רבני ברסלב דרך יועצו של הנשיא האמריקני ג'ימי קרטר הביאו לבקשה די נדירה מנשיא רוסיה ברז'נייב בועיד בינלאומית סייעו להציל את הקבר, רגע לפני ניתוק היחסים בין המדינות בשל הפלישה לאפגניסטן.

צפו בדרמה שהביאה להצלת לב ליבה של חסידות ברסלב – ציון קבר רבי נחמן מברסלב

(באדיבות כאן – תאגיד השידור הישראלי)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בשורה התחתונה
מנחם | 14-09-2017 16:52
מי שהפעיל ודאג להצלת הציון של רבי נחמן זה הרבי מליובאוויטש - שדא מצאצאיו.
2
טיפש
יוסף ואחיו | 14-09-2017 21:41
טוב שנישארו כמה שמחזיקים באמונת חכמים ולא יושבים כמוך בבית עם שולחן גדוש במטעמים, עם כל המשפחה, עם מזגן בטמפרטורה הרצויה. יושנים במיטתם ויושבים בכיסאם המכובד בבהכנס ומוציא דיבה על מאה אלף יהודים בחודש אלול..
3
מה הקשר בין חסידות ברסלב לקבר
| 17-09-2017 2:09
יש חסידות שזה דרך החיים ולימוד החכמה של רבי נחמן ויש קבר שזה עז ממש והטפשים הולכים להתפלל שם .החכמים נשארים בארץ ומתפללים לקבה כמו שציווה בעשרת הדיברות לא יהיה לך אלוהים אחרים.גם בעגל רב העם עבדו אותו.והקבה יוכיח כמו שנאמר בנביאים מי עבד את הקבה ומי לא עבדו.ישתבח שמו.