אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עמנואל שילה: "בנושא הלהט"בים דרעי התנהל יותר נכון מבנט"

עורך העיתון 'בשבע', מתייחס לסערה בעקבות פיטוריו של חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס, ואומר כי התנהלותו של דרעי בנושא הלהט"בים צודקת יותר מאשר התנהלותו של בנט באותה הסוגייה

"בנושא הלהט"בים דרעי התנהל יותר נכון מבנט"

עמנואל שילה, עורך העיתון 'בשבע', מתייחס לסערה בעקבות פיטוריו של חבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס, ואומר כי התנהלותו של דרעי בנושא הלהט"בים צודקת יותר מאשר התנהלותו של בנט באותה הסוגייה.

בפתח דבריו אומר שילה כי "אין מצב שחבר כנסת מש"ס יילך לטקס "חתונה" של שני גברים. זה כל כך אלמנטרי שאין צורך להסביר. ש"ס זו מפלגה דתית, לא? כמו שח"כ מש"ס לא ילך לחתונה שנערכת בשבת או שמגישים בה אוכל טרף, כך הוא לא ילך לחתונה להט"בית".

שילה מוסיף וכותב כי "אתה יכול להיות הכי אוהב והכי מכיל ביחס לבן משפחה שלך, זה נכון וראוי. אבל כמו שאתה מתחשב בו כך גם הוא צריך להתחשב בך. הוא יכול וצריך להבין שעם כל הצער, אתה לא יכול להיות אתו דווקא באותו רגע שבו הוא מכריז חגיגית וממסד רשמית את כוונתו לעבור יום יום ושעה שעה על איסורי תורה חמורים. אם ממך מצופה להכיל את אורחות חייו, אז גם הוא צריך לכבד את האמונה שלך".

"כאשר איש ציבור דתי/חרדי משתתף באירוע כזה, זה לא פחות מחילול השם", כתב שילה והזכיר את הסיפור בו נפתלי בנט הביע אהדה לדוברת שלו שחיה העם בת זוג: "נפתלי בנט הביע אהדה לדוברת שלו שחיה עם בת-זוג. אריה מכלוף דרעי הראה לח"כ גואטה את הדרך החוצה", כתב שילה והוסיף כי "הצבעתי לבנט, אבל בנושא הזה אני עם דרעי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
אתה טועה, לא צריך להשתתף, אבל צריך להכיל את מי שמשתתף.
אליהו | 14-09-2017 12:35
מסכים אתך, אני לא הייתי משתתף בכזה ארוע, הייתי מסביר לבני המשפחה שההלכה אוסרת על השתתפות באירוע כזה. כך אני נהגתי כאשר לצערי הרב הוזמנתי לאירוע של בת משפחה שנישאה לגוי. הסברתי שבשבילי זה צער ולא שמחה מה גם שההלכה אוסרת עלי להשתתף בכזה אירוע. עם כל זאת, מפלגה דתית שמתיימרת לייצג אוכלוסיה רחבה, צריכה לדעת להכיל בתוכה גם חברי כנסת שמתנהלים קצת אחרת. כאלו שאוהבים את התורה והמצוות אבל לא גדלו בעולם התורה והרגש שלהם פועל באופן אחר. צריך לדעת להכיל אותם בתוך המפלגה. תנועת ש"ס עשתה טעות על כך שהקיאה מתוכה את גואטה. נפתלי בנט צדק שלא הפלה לרעה אישה טועה שלא מנהלת חיי משפחה תקינים. חביב אדם שנברא בצלם, הוא חביב גם אם הוא טועה בדרכו, אנו לא צריכים להפלות אותו בשל כך.
..
ש. כהן | 16-09-2017 22:41
מי שמגדיר את מפלגתו כמפלגה חרדית -דתית לא יכול להכיל עידוד של אף אחד מחברי המפלגה באיסורי תורה היות ומפלגה דתית קודם הולכת עפ ההלכה ולאחר מכן איך שהיא תראה בעיני הציבור ואם יש התנגשות בדרך ההלכה גוברת....
לא הבנת אליהו
שחר | 14-09-2017 19:24
הבעיה שנפתלי בנט מקבל את צורת חייה ולא אומר גלויות שהוא כראש המפלגה הדתית מתנגד לאורח חיים שכזה. חביב אדם שנברא בצלם זה נכון אבל לא צריך להתבלבל ולהצדיק את אלו שעוברים ברגל הגסה על מסורת המשפחה היהודית.
2
צודק
| 14-09-2017 13:13
3
חתונה
| 14-09-2017 14:25
ומה לגבי להשתתף בחתונהשל מחלל שבת שזה יותר חמור מהומו. מסתבר שהכל פוליטיקדוס זול
הבעיה היא שעצם החתונה פסולה
נתי | 14-09-2017 16:03
בחתונה של מחלל שבת, נישואין כדת משה וישראל= מצווה.
4
דברים נכונים. חייבים להילחם נגד הנגע הפושה הזה,
מאיר | 14-09-2017 14:57
לא "להכיל" אותו חלילה
5
50% צודק
חיים מאיר ויזניצר | 15-09-2017 10:52
זה לא דרעי שזרק אותו משס זה עסקרבנים (הכלאה בין רבנים לעסקנים) דרעי היה שמח אם הוא היה נשאר.
6
צודק בעל מילה.
| 16-09-2017 23:40
נקווה שבבחירות הבאות גם בנט ישים לב מי נמצא אתו במפלגה ולא פתאום תצוץ אחת חוטאת שלא מתאימה.ברוך הד' יש הרבה מפלגות וכל אחד יכול להצטרף למלפגה המתאימה לו ולא לבלבל את הבוחר.
7
עמנואל באמאשלך - מה לך לבית היהודי ממילא אתה
ניסים | 17-09-2017 14:35
או בתקומה או באיחוד הלאומי או ביחד ותעזוב אותנו לנפשנו אנחנו ואתה לא באותו בית לשמחתי
8
סוף סוף מילים כדרבנות
ענת | 18-09-2017 11:36
הקשר בין בנט לדת כנראה די מקרי...