מכירים? עשרות רבנים סרוגים הוסמכו היום לרבנות

בירושלים נערך היום טקס ההסמכה לכ-250 רבנים שסיימו את המבחנים והוסמכו לרבנות, בהם עשרות רבנים סרוגים. מכירים את הרבנים החדשים? כנסו לבדוק

מכירים? עשרות רבנים סרוגים הוסמכו היום לרבנות
  (צילומים: פוטו אריאל)

בטקס חגיגי ורב רושם שהתקיים היום (ה') בבית הכנסת 'ישורון' בירושלים קיבלו כ-250 רבנים תעודת הסמכה ל"יורה – יורה" (המקבילה לתואר ראשון) מטעם הרבנות הראשית לישראל.

בטקס השתתפו הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, השר לשירותי דת דוד אזולאי ומנכ"ל הרבנות הראשית לישראל משה דגן.

הרב יוסף בירך את הרבנים והתייחס לאחריות של הרב במילוי תפקידו. "כמה סמלי הדבר שאתם מקבלים את התעודות בחודש אלול, סמוך לראש השנה, צריך הרבה יראת שמיים לאדם שמורה הוראות בישראל". בסיום דבריו אמר "בימים אלו, ימי הרחמים והסליחות, עם ישראל זקוק למליצי יושר בבואו ליום הדין. מה יותר מליץ יושר מאשר לראות מאות יהודים כשרים עוסקים בתורה לשם שמיים? כמה נחת יש לבורא עולם בשעה זו".

"עם ישראל שואף ורוצה לשמוע תורה"

הרב לאו בירך את הנוכחים ואמר: "התעודה שאתם מקבלים היום, היא תעודה שמביעה הערכה על המאמץ שהשקעתם במשך השנים האחרונות בלימוד ההלכה לאסוקי שמעתא אליבא דהלכתא".

בסיום דבריו אמר הרב לאו כי "עם ישראל שואף ורוצה לשמוע תורה, עם ישראל הוא עם מאמין ותפקידכם כעת הוא לחזק את המורשת ואת לבבות עם ישראל. אני מאחל לכם שחלילה לא תטעו בדבר הלכה ולא תצא תקלה תחת ידכם, תזכו להפיץ תורה ולסיעתא דשמיא".

מנכ"ל הרבנות הראשית נשא דברי ברכה וסקר בפני הרבנים את השיפורים האחרונים שהוכנסו במחלקת הבחינות וציין כי חל גידול דרמטי במספר הנבחנים ברבנות הראשית לישראל והשנה נבחנו כ- 10,000 נבחנים. עוד ציין כי ההכרה בתעודות ההסמכה בכל המוסדות הרשמיים בארץ ובעולם מוכיחה את חשיבותה.

בדבריו ציין המנכ"ל גם כי "זהו יום מיוחד ומרגש עבור כולנו, בדיוק היום, ט"ז באלול הוא יום הולדתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, הוגה ומייסד הרבנות הראשית לישראל, 'נולדו' לנו כ- 250 רבני שכונה מוסמכים". בסיום דבריו אמר: "אתם כעת מייצגים את הדור הבא של הרבנים בכלל ושל הרבנות הראשית בפרט, מצופה מכל אחד ואחד מכם לייצג את היהדות ואת תורתנו הקדושה בארץ ובעולם בגאון ולתפארת, ולפעול בכל מקום בדרכי נועם ובקידוש שם שמים על ידכם."

חלק מהרבנים הסרוגים מקבלים את תעודת ההסמכה

(צילומים: פוטו אריאל)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
תכתו שמות .מה זה כאילו שיש רשימה
איפה | 08-09-2017 15:06
העיקר כנסו
2
נבחנים על הלכות כמו קורבנות בבית המקדש
אליסף עמי | 08-11-2017 1:52
או רק על דברים מעשיים כמו הלכות סוכות וחנוכה ?