דיווח ברוסיה: "נתניהו היה נשמע קרוב ל'פאניקה'"

כשבוע לאחר פגישתו עם פוטין, מאמר מערכת של העיתון 'פראבדה' הנחשב לשופרו של פוטין, מתאר חלקים מהפגישה בין השניים ומתאר כי נתניהו שידר פאניקה וכי פוטין אמר לו כי רוסיה לא תירתם למאבק של ישראל באיראן

"נתניהו היה נשמע קרוב ל'פאניקה'"
  (צילום: פלאש90)

כשבוע לאחר פגישתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מאמר מערכת של העיתון 'פראבדה' הנחשב לשופרו של פוטין, מתאר חלקים מהפגישה בין השניים ומצאר כי נתניהו שידר פאניקה וכי פוטין אמר לו כי רוסיה לא תירתם למאבק של ישראל באיראן.

"לפי עדי ראייה, ראש ממשלת ישראל נשמע נרגש ולפרקים אף קרוב לפאניקה", תיאר העיתון.

עוד נכתב כי "למרות מצבו הרגשי של נתניהו, המנהיג הרוסי נותר רגוע. פוטין אמר כי 'איראן היא בעלת ברית אסטרטגית של רוסיה במזרח התיכון', אך הוסיף כי 'גם ישראל היא שותפה חשובה עבור רוסיה באזור', וציין כי מוסקבה מביאה בחשבון את האינטרס הביטחוני של מדינת היהודים".

"הסיוט של נתניהו התגשם משום שפוטין דחה את איומיו", נטען בעיתון. המאמר מדגיש כי נתניהו נכשל בניסיון לשכנע את פוטין – ולפי הכותבים רוסיה תמשיך לפעול לחיזוק מעמדה של טהרן באזור. "ישראל לא יכולה ללמד את הקרמלין כיצד על מעצבי המדיניות הרוסית לבסס את מדיניותה במזרח התיכון. רוסיה תמשיך לחזק ולהעצים את השפעתה של איראן באזור מול בתי המלוכה הערביים שמנסים, יחד עם ישראל, להקים ברית צבאית בנוסח נאט"ו שמקבלת את מרותם והנחיותיהם של האמריקאים".

למרות הביקורת על נתניהו, בעיתון מדגישים כי בטענות הישראליות יש ממש: "על פי מומחים, נתניהו לא מאוד מגזים כשהוא מדבר על תוכניותיה של טהרן להרחיב את השפעתה במזרח התיכון כולו. ב־22 באוגוסט הגיע לביירות סגן שר החוץ של איראן וקיים שם שיחות עם נסראללה. למחרת הוא התקבל אצל ראש ממשלת לבנון שאמר: 'ישראל והטרור הם שני האיומים העיקריים שלבנון והמזרח התיכון כולו עומדים מולם'".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע