שלום אזורי וחזית אחת מול איראן

ראשי המחנה הציוני נפגשו עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש: "קיימת היום הזדמנות היסטורית לשלום אזורי וליצירת חזית אחת מול איראן - ויש לנצל אותה"

שלום אזורי וחזית אחת מול איראן
  ראשי המחנה הציוני עם המזכ"ל (קרדיט תמונות: מוקי שוורץ)

יו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה, אבי גבאי, ראש האופוזיציה, ח״כ יצחק (בוז'י) הרצוג ויו"ר התנועה, ציפי לבני, נועדו בשעות הצהריים בירושלים עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, במסגרת ביקורו בישראל.

בפתח הפגישה דרש ראש האופוזיציה מגוטרש כי האו"ם יתערב באגרסיביות למען השבת הבנים, הדר גולדין ואורון שאול, הביתה שנחטפו בעת הפסקת אש ביוזמת האו"ם ובשחרורם של אברה מנגיסטו והישאם א-סייד.

הרצוג הודה לאורחו על פגישתו עם משפחות גולדין ושאול ואמר כי, "חמאס מתעלל במודע במשפחות ומפר את כל זכויות האדם הבסיסיות על ידי אי מסירת מידע על מצב החטופים ומניעת גישה של הצלב האדום אל מקום מסתורם. אנו דורשים ממך להפעיל את מלוא כובד משקלו של האו"ם למעשה הומניטרי וצודק."

נתניהו וגוטרש בפגישתם מוקדם יותר הבוקר (Alex Kolomoisky/POOL)

בהתייחס למצב בסוריה, הביע הרצוג דאגה בנוגע להסכם הפסקת האש בסוריה שגובש לאחרונה בין ארה"ב ובין רוסיה, המאפשר נוכחות איראנית באזור הגולן. "מדובר בהתפתחות מסוכנת שאין להישאר אדישים כלפיה וכי יש לפעול ביחד עם גורמים מרכזיים נוספים באזור, לעצירת התפשטותה של איראן ושלוחותיה במזרח התיכון ולדה-אסקלציה באזור כולו. זהו אינטרס בינלאומי." אמר הרצוג.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס לחידוש המנדט של כוח השלום בלבנון ואמר לגוטרש כי, "בעקבות ההתעלמות של יוניפיל מהפצת נשק לא חוקי בדרום לבנון אני קורא לגוטרש להפוך את יוניפ"ל לכח שמבין היטב את המתרחש סביבו. דרום לבנון מלאה בנשק של חיזבאללה ומתבצעות שם פעולות שסותרות את החלטת האו"ם בעניין – על האו"ם לטפל בכך בנחישות ובהקדם."

יו״ר התנועה, המחנה הציוני, ציפי לבני, ציינה בפני מזכ״ל האו״ם כי, "חשוב שקולו נשמע נגד אנטישמיות כראש הארגון שנוסד תחת הציווי – ׳לעולם לא עוד׳." לבני הדגישה כי, "הצורך המיידי בתיקון העיוות הבוטה שקיים בחלק ממוסדות האו״ם נגד ישראל, חוצה מפלגות ומשותף לקואליציה ולאופוזיציה בישראל. כך גם תפיסת האיום האיראני ואכיפת החלטות מועצת הביטחון נגד חיזבאללה היא קריטית לייצוב האזור."

בהתייחס להתפתחויות האזוריות במזרח התיכון הבהירו שלושת בכירי המחנה הציוני כי, "קיימת היום הזדמנות היסטורית לשלום אזורי וליצירת חזית אחת מול איראן – ויש לנצל אותה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
שלושה ליצנים ומזכ"ל אחד שנאלץ לפגשם.
בנצי | 28-08-2017 23:47
שלושה ליצנים חדלי אישים ומזכל מסכן אחד שמתוקף תפקידו נאלץ להאזין לשטויותיהם.