אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המשפחות מ'בית המכפלה': "עמדת המדינה אינה סבירה"

המשפחות המתגוררות ב'בית המכפלה' בחברון מגיבות להחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט לפיו 'בית המכפלה' בחברון צריך להתפנות מיושביו בתוך שבוע: "עמדת המדינה אינה סבירה"

המשפחות מ'בית המכפלה': "עמדת המדינה אינה סבירה"
  יגיעו להסדר? (hadas Parush/FLASh909)

תנועת הרחיבי הפועלת לאכלוס 'בית המכפלה' בחברון ענתה בתגובה לתשובת המדינה בבג"ץ כי" :לעמדת המדינה אין בסיס ולא היה לה בסיס בדין", ואף נהפוך הוא, ש"הוראות הדין אינן מחייבות רישום ראשון לשם קבלת חזקה על הנכס".

בעקבות פרסומה של עמדת המדינה היום בבג"צ, בה לדעת המשפחות התנערה המדינה מזכויותיהם כדיירים ב'בית המכפלה' שרכשו לטענתם את הבית בכספם כדין, מוסרות המשפחות כי: "עמדת המדינה אינה סבירה וכי אין כל דין המונע אכלוס נכס ששולמה עליו מלוא התמורה וקיים עליו היתר עסקה".

והוסיפו: "אין כל דין , צו, תקנה או נוהג המתנים אכלוס נכס בסיומו של הליך רישום ראשון ואין כל דין, צו , תקנה או נוהג האוסרים שימוש בנכס שנרכש כדין ואשר ניתן בו אישור עסקה".

לטענתם, היתר העסקה, מאשר את כניסתה של החברה בנעליו של המוכר וכשם שאכלסו המוכרים את הנכס, כך גם זכותם של הרוכשים לאכלס את הנכס עליו שילמו את מלוא התמורה כדין".

(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש הממשלה בעד

"אנו דוחים את עמדתה של המדינה", הגיבו בחברון, "היות ולא קיימת כל הוראה בדין התובעת הליך פרוצדורלי כהתניית אכלוס נכס ברישום ראשון".
כמו כן הוסיפו: "יש לזכור כי עמדתו של ראש הממשלה הייתה כי יש לאכלס את הנכס. עמדת המדינה היא עמדה שאין לה בסיס ולא היה לה בסיס בדין, נהפוך הוא הוראות הדין אינן מחייבות רישום ראשון לשם קבלת חזקה על הנכס".

נזכיר, כי אתמול הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט כי על המשפחות להתפנות מהבית בעוד שבוע אלא אם תתקבל החלטה אחרת במשא ומתן שמתקיים עמם

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו