אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"בית הכנסת פונה, תפילות השבת בוטלו"

בעוד כלי התקשורת בארה"ב מדווחים על גשמים בלתי פוסקים לאחר שההוקירן 'הארווי' היכה בחופי טקסס, בעדכון מהקהילה היהודית במקום, מדווחים שליחי תנועת בני עקיבא העולמית (WBA) על ביטול חלק מתפילות השבת והיערכות להצפות

"בית הכנסת פונה, תפילות השבת בוטלו"
  (צילום: תנועת בני עקיבא העולמית)

בעוד כלי התקשורת בארה"ב מדווחים על גשמים בלתי פוסקים לאחר שההוריקן 'הארווי' היכה אתמול (שבת) בחופי טקסס, בעדכון מהקהילה היהודית במקום, ערב השבת, מדווחים שליחי תנועת בני עקיבא העולמית (WBA) על ביטול חלק מתפילות השבת והערכות להצפות.

רפי ושפרה אנגלהרט, שליחי תנועת בני עקיבא העולמית (WBA) ביוסטון, טקסס, סיפרו בטרם כניסת השבת על ההכנות בקהילה. "אנחנו נערכים גם להכי גרוע שיש, כמה סנטימטרים טובים של מים בתוך הבית, אנחנו הולכים השבת לשכנים שיש להם בית יותר גבוה. פינינו את רוב הכיסאות בבית הכנסת וגם את הסידורים במדפים למדפים הכי גבוהים (…) ברור שלכל משפחה שיש פה הרבה מה לדאוג, יתכן שיהיה פה הרבה נזק לרכוש, לרכבים ולבתים, אבל אין סכנת חיים" מספר רפי ומוסיף כי התפילות בליל שבת ובשחרית צפויות להתקיים כסדרן, בעוד תפילת מנחה וערבית במוצ"ש בוטלו.

לגבי התכונה בקרב חברי הקהילה, רפי מספר כי "בקהילה יש אנשים עם בתים רגילים ויש אנשים שהבתים שלהם כבר בנויים מראש מוגבהים כהכנה למצב הזה. מי שיש להם בתים נמוכים יחסית, מרימים את כל החפצים בעלי הערך בבית על כיסאות ושידות ומוודאים שהכל עומד יציב ויעמוד בפני המים, במקרה שהם יכנסו לתוך הבית. חוץ מזה גם דואגים פה שיהיה מספיק מים לשתייה, כי כשיש הצפה גם המים מזדהמים, כמו כן, דואגים לכך שיהיה אוכל, כי יש חשש מהצפות גם בכבישים מה שלא יאפשר להגיע לסופר”.

עם זאת, השליחים ציינו כי אין בכוונתם לעזוב את המקום בשלב זה, לאור העובדה שישנם חברים בקהילה היהודית שנשארים במקום. רפי מסביר כי “התורה מלמדת אותנו שאין לפרוש מהציבור בשעת צרה, לכן אנחנו בינתיים נשארים כאן”. עם זאת, מציינים השליחים כי הפעילות בסניף התנועה לא תתקיים בשבת וכן בוטלו כל האירועים של תנועת בני עקיבא העולמית (WBA) ביום ראשון.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו