תייר של כבוד- חבר הקונגרס האמריקאי הגיע לסיור בשומרון

יחד עם אלפי המטיילים בשבילי השומרון בחודשי הקיץ הגיע חבר הקונגרס קייט רוטפוס ובנו. רוטפוס אמר בהתפלאות "כולם חייבים לבוא לכאן לראות את המקום בעיניים, את המקומות ההיסטוריים ואת האנשים שמפריחים את השממה"

תייר של כבוד- חבר הקונגרס האמריקאי הגיע לסיור בשומרון
  (צילום: Yaniv Nadav/Flash90)

חבר הקונגרס קייט רותפוס הוא נציג מדינת פנסילבניה בקונגרס, סגן יו"ר וועדת השירותים הפיננסים בקונגרס האמריקאי. קייט הוא חלק משדולת הנצחון בקונגרס האמריקאי הקוראת לגישה חדשה כלפי הסכסוך הישראלי- פלסטיני. השדולה פועלת להמיר את הדרישה לוויתורים טריטורייאלים מצדה של ישראל ולהטיל על הפלסטינים את האחריות להכרה בעובדת קיומה הקבוע של מדינת ישראל.

נוסף על המטיילים הרבים ביהודה ושומרון, החלה בשנים האחרונות נהירה של תיירים מכל העולם זאת כחלק מפריחתם של אתרי התיירות והבילוי. האורח המיוחד, קייט רותפוס, חבר הקונגרס האמריקאי הגיע לטיול בשומרון יחד עם בנו לאחר שביקר במקום לפני כשנתיים והחליט שזו חוויה שאסור שבנו יפספס.

במהלך הטיול רותפוס נפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן במרפסת של המדינה. דגן אמר כי: "הביקור של חבר הקונגרס כמו ביקורים של מובילי דעת קהל ובכירים אחרים מרחבי העולם שהפכו ברבות השנים למטיילים ושגרירים של השומרון בארצות המוצא שלהם חשובים ביותר. אנחנו שמחים שחבר הקונגרס מצא לנכון לחזור לבקר בשומרון לא רק כמדינאי אלא כמטייל מהמניין".

רותפוס אמר במהלך הסיור: "יש הרבה דברים טובים שקורים כאן ואני מעודד את כולם לבוא לבקר פה. הייתי פה לפני שנתיים והבאתי עכשיו את הבן שלי לראות את המקומות ההיסטוריים, את האנשים שמפריחים את השממה. זה אזור מרתק… אני חושב שאנשים צריכים לראות את זה במו עיניהם הם יופתעו לראות את מה שקורה פה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
הבחירה.להשאר בשטחים עם הטרור
| 17-09-2017 0:07
או להחזיר שטחים ולהשאר עם הטרור או להוציא את כל הטרור ולחלק את השטחים.