אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לקראת יציאה לתפוצות: מעל 300 שליחים התכנסו בירושלים

ביום חמישי שעבר התכנסו בירושלים למעלה מ-300 שליחות ושליחים בני הציונות הדתית ממגוון ארגונים, היוצאים בשבועות הקרובים לכל רחבי העולם כדי לתרום בין שנה לארבע שנים מחייהם בעשיה חינוכית בקהילות ישראל בתפוצות

לקראת יציאה לתפוצות: מעל 300 שליחים התכנסו בירושלים
  משתתפי הכנס (צילום: טל פרידמן)

אם תערכו סקר דעת קהל בקרב הציבור הדתי-לאומי, ותבקשו מהמשתתפים לפרט את האידיאלים אותם חשוב להם לממש. סביר שיתקבלו מגוון תשובות: תורה, חינוך, שירות בצה"ל, התנדבות, התיישבות, חקלאות, השתלבות בתקשורת, בתעשייה, בהנהגה הפוליטית ועוד. כל זה נכון, חשוב וטוב.

אבל יש אידיאל נוסף וחשוב לא פחות, הנמצא כיום בחזית המערכה היהודית העולמית, שאינו עולה על סדר היום הציבורי שלנו: החיבור עם אחינו ואחיותינו בתפוצות.

בשנה שעברה, כשישראלי בשם אור אסרף נעדר בעקבות רעידת האדמה בנפאל, יצאה משלחת שלמה לחפש אותו, וטוב שכך. אך איך יתכן שבמציאות בה מאבדים יהודים רבים בחו"ל בכל יום ויום – אנחנו ישנים היטב בלילה ולא 'הופכים עולמות' עבורם?

ביום חמישי שעבר התכנסו בירושלים למעלה מ-300 שליחות ושליחים בני הציונות הדתית ממגוון ארגונים, היוצאים בשבועות הקרובים לכל רחבי העולם כדי לתרום בין שנה לארבע שנים מחייהם בעשיה חינוכית בקהילות ישראל בתפוצות.

הכנס הוא יוזמה משותפת של המערך לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית ושל מרכז השליחות של הציונות הדתית הפועל בחסות תנועת המזרחי העולמית, במטרה להעלות על נס את החשיבות של חיזוק הזהות היהודית- ציונית בגולה – הדרך היחידה להפחתת נגע ההתבוללות האוכל באחינו בכל פה.

משתתפי הכנס (צילום: טל פרידמן)

בכנס, השתתפו בנות השרות מ"בת עמי", שליחות ושליחים מתנועת בנ"ע העולמית, מהכוללים הציוניים "תורה מציון", מתכנית "שלהבת" של המזרחי העולמי ומתוכנית "מנהיגות תורנית" המשותפת עם כולל ארץ חמדה, מארגון "לביא" עולמי העובד עם סטודנטים יהודיים בקמפוסים, שליחי תוכנית ההכשרה של מכון שטראוס- עמיאל, שליחי הסוכנות היהודית ומורים היוצאים לבתי הספר השונים בחו"ל.

בכנס נשאו דברים גם ראש מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע הרב חיים דרוקמן שדיבר על הצורך להתעורר מחלום הגלות, לצאת ממקום הנוחות ולהתגייס למשימה החשובה. הגברת מרים פרץ שהרעידה לבבות בדבריה על הזכות הגדולה לחיות חיים של מסירות ושליחות למען עם ישראל, מר גאל גרינוולד יו"ר החטיבה להתיישבות בסוכנות היהודית, הרב יחיאל וסרמן מהמערך לשירותים רוחניים בתפוצות והרב דורון פרץ מנכ"ל המזרחי העולמי.

משתתפי הכנס נהנו ממילות הברכה והחיזוק, וצפו בהופעת בכורה עולמית של המופע הקומי-סאטירי Stayin' Alive של האומנים נועם יעקבסון [לאטמה] וגדי ויסברט [קלבת שבת]. המופע שהופק שנכתב ובוים ע"י שראל פיטרמן המוכשר [גילם את דמותו של צבי-אריה ב"שטיסל"], מציג את המציאות המקבילה אותה חשים ישראלים רבים היוצאים לחו"ל בתקופה סוערת זו של ה BDS והאשמות האפרטהייד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו