אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש ישיבת הר המור: "איך אפשר שלא להזדעזע?"

ראש ישיבת 'הר המור' השתתף במחאה נגד המצעד של הקהילה הלהט"בית ומחה על שתיקת הרבנים: "האם יכול להיות שדבר כזה יעבור בלי שהנשמה של עם ישראל תזדעזע?"

ראש ישיבת הר המור: "איך אפשר שלא להזדעזע?"

כ-200 מתושבי שכונת קרית יובל והשכונות הסמוכות התכנסו אמש (חמישי) בבית הכנסת 'אוהל אבשלום' בירושלים,לכינוס חירום ומחאה כנגד מצעד הגאווה שעבר היום ברחובה של ירושלים.

המתכנסים מחו על הפגיעה בקדושתה של ירושלים, על התרבות הנוראה שמניפה את דגל הטשטוש והבלבול נגד הטבעיות האנושית.

"מול המצעד- חיזוק התורה"

רב השכונה, הרב דוד שמחון, אמר: "מול המצעד ברחובות ירושלים, צריך לחזק את התורה. מצעד גאווה צריך לעשות על הקדושה והתורה. בשכונה שלנו ב"ה מוסיפים תורה כל הזמן, רק לפני שבועות אחדים זכינו לסיים ש"ס כאן בבית הכנסת. השיבושים מגיעים בגלל שמתרחקים מהתורה, זה התיקון האמתי לשיבושי הדעות".

"איך אפשר לא להזדעדע?"

בהמשך דיבר גם הרב מרדכי שטרנברג, ראש ישיבת הר המור. בדבריו הדגיש הרב שטרנברג כי מטרת הכינוס הוא קודם כל פנימי: "ישנה תופעה שאנחנו מתרגלים לדברים, שבאופן טבעי היינו אמורים להזדעזע מהם. הבירור כאן הוא פנימי, צריך להזדעזע. האם יכול להיות שדבר כזה יעבור בלי שהנשמה של עם ישראל תזדעזע?".

צפו: הרב טאו מניף שלטים בהפגנה

עוד קרא הרב שטרנברג לחשבון נפש כללי באומה, והוסיף ורמז לכך שהשתיקה של הרבנים היא אחד הגורמים לציבור להישאר אדיש לנוכח תופעות אלו. הרב שטרנברג הדגיש את האחריות לומר את האמת הלגיטימית הפשוטה ותקף את תרבות סתימת הפיות והאשמת המתנגדים להכרה בלהטב"ים כחשוכים: "כיצד דברים כל כך לגיטימיים ואלמנטרים הופכים לכאלו שצריך להילחם כדי שיהיו לגיטימיים? כיצד כל מי שמעיז להביע את דעתו בפומבי כנגד הלהט"ב מתויג מיידית כחשוך? לצערי יש פחד גדול מהאמת, יש בתרבות הזו מחויבות לדבר אחד בלבד – לזכויות הפרט, על כל רצונותיו. שוכחים שיש אמת שצריכה להדריך את החיים, זו התורה".

הרב שטרנברג הדגיש כי הביקורת והמחאה אינן מופנים לאדם הפרטי, אלא כלפי התופעה: "ההרגשה הנורמלית של רוב הציבור בישראל היא ש"המלך עירום", ודווקא בגלל האהבה הגדולה שלנו לכל אחד ואחת שסובלים, אסור להפוך את הבעיה לנורמה".

"לא שותפים לדבר הזה"

הרב חננאל אתרוג, ראש ישיבת 'שבי חברון', אמר: "הכינוס הזה הוא מחאה. אין כאן תוכחה פרטית כנגד אדם כזה או אחר, אלא מחאה שאנחנו לא שותפים לדבר הזה".

הרב אתרוג פירט כי ישנם שלושה סוגי אנשים בתחום הזה; מי שהקב"ה העמיד אותו בניסיון, ונתן לו את הכוחות להתמודד, וזכה להתגבר ולהתקדש. יש אמנם אחרים שנכנעו לאתגר, אך אנו מוחים כנגד אלו שמרימים את הדגל שכלל אין בעיה, ומדובר בדבר נורמלי ולגיטימי".

"בתוך המאבק הזה יש הרבה אינטרסים ואג'נדות. העולם המערבי הליברלי היטה את הזרם התרבותי לכיוון של תמיכה בתופעה, ועלינו לומר את האמת הברורה מפסק הלכה מפורש של התורה: תועבה – תועה אתה בה". הרב אתרוג הדגיש ש'תעייה' פירושה אובדן דרך, וסיים "אני מצרף את הכאב של כולנו על כל אדם פרטי, ואת מחאתנו על מה שקורה ברחובות ירושלים ברגעים אלו".

שמוליק, אחד ממארגני הכינוס, סיפר ל'סרוגים' כי "היה חשוב לנו לעשות את הכינוס הזה דווקא בזמן בו מרימים על נס ברחובות ירושלים תרבות שבוחרת לנהוג נגד הבריאות והטבעיות ונגד המשפחה הנורמלית. השמענו קול שרוב עם ישראל מזדהה איתו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אשרינו שאלו רבותינו!!
| 04-08-2017 11:20
הרב אתרוג דייק בחידודו את מחאתנו,אנו מוחים על אלו האומרים אין בעיה כלל,ואוהבים ומחבקים את המתמודדים ויודעים שהם בדרך שאינה נכונה-"תועה אתה בה",ישנם טעויות וצריך לתקנם בע"י. שבת שלום.
2
כשהחלו המצעדים היו הפגנות, הר המור לא באו
נזכרתם? | 04-08-2017 12:15
הייתי בהפגנה לפני עשור, כל רבני הצה"ד קראו להגיע, היתה הפגנה של מאות. ומי לא בא? הר המור!
אני מהר המור והייתי בהפגנה לפני עשור
שקרים | 06-08-2017 15:21
ורבני הצה"ד לא באו!!!
לא נכון
עובדתית | 05-08-2017 23:31
3
ב"ה שנשארו כמה רבנים שמצילים את כבוד הציונוהדתית
| 04-08-2017 12:24
4
ובתל אביב זה בסדר? למה שם אתם לא מזדעזעים?
ברק | 05-08-2017 22:44
ובתל אביב זה בסדר? למה שם אתם לא מזדעזעים?
במקום שבעלי תשובה...
ה"נזיפה" לא במקומה | 06-08-2017 9:41
הם מכים על חטא שלא התעוררו מוקדם יותר
5
זו הדרך לחיזוק עצמי
רינה | 06-08-2017 6:13
לא מועיל כלום לצאת לרחובה של עיר עם שלטים ר חיזוק פנימי תפילות ולימוד תורה והרחקת האנשים שהישתתפו במצעד נגד השם ותורתו