איש האבטחה שנדקר וחיסל מחבל חזר לישראל

לאחר יממה רווית מתחים ועצבים, איש האבטחה הישראלי הבכיר שנדקר בירדן וחיסל את המחבל, שב לישראל במסגרת משלחת של אנשי השגרירות הישראלית בירדן

איש האבטחה שנדקר וחיסל מחבל חזר לישראל
  שגרירות ישראל בעמאן (דוד רובינגר, ynet)

איש האבטחה הישראלי הבכיר שנדקר ביום ראשון בירדן ובתגובה חיסל את המחבל, שב אמש (שני) לישראל במסגרת משלחת של אנשי השגרירות הישראלית בירדן.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי שובם של השליחים התאפשר הודות לשיתוף פעולה הדוק, שהתקיים ביממה האחרונה בין ישראל לבין ירדן. עוד נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השגרירה ואיש האבטחה ובירך אותם.

שגרירת ישראל בירדן אמרה לנתניהו עם חציית הגבול כי הם "אסירי תודה על כל המאמצים שהשקעתם כדי להחזיר אותנו הביתה". נתניהו השיב כי "אנחנו שמחים שאתם חזרתם אלינו" ושאל לשלומו של זיו המאבטח. זיו השיב: "אני מרגיש בסדר גמור, אני אסיר תודה על הכל. אני יודע שמדינה שלמה מאחורינו ואחרי שאמרת לי אתמול שאני אחזור הרגעת אותי, וזה קרה. אני מודה לך מקרב לב".

נתניהו אמר בסיום השיחה: "אמרתי לך שאנחנו נחזיר אותך הביתה והנה חזרת הביתה. אז ברוך הבא, קח קצת חופש. כל טוב לכם".

נתניהו בשיחת טלפון עם השגרירה והמאבטח (צילום: משרד ראש הממשלה)

במקביל, הודיע הביטחון הכללי הירדני כי חקירת אירוע הירי הסתיימה. ממצאי החקירה עולה כי בעת ששני אנשים התחילו בעבודות ריהוט התפתח ריב בין אחד מהם, שהוא בנו של בעל הנגרייה וחנות הרהיטים, לבין העובד בשגרירות שגר בדירה. הוויכוח התפתח, לפי הירדנים, בגלל איחור בהשלמת העבודה כפי שסוכם עליה ועל כך שלא הובא חדר השינה, שאמור היה להיות מותקן בדירה, בזמן שנקבע.

הוויכוח אירע בנוכחותו של בעל הדירה והמאבטח של מבנה המגורים. על פי כלי תקשורת זרים במדינה, בעקבות הויכוח בנו של בעל הנגרייה תקף את הדיפלומט הישראלי שנפצע, והאחרון הגיב בירי לעבר הפועל ופצע אותו ואת בעל הדירה שהיה בקרבת המקום. השניים הובהלו לבית החולים, אך שניהם מתו מפצעיהם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
תודה לאל שעושה ישועות לעם ישראל
יפה יוסף | 25-07-2017 11:53
זה מה שקורה כשרבים על שטויות.