אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דרמה • העד במשפט של נער הגבעות: שלום דומרני

שלום דומרני זומן על ידי עורך הדין איתמר בן גביר בכדי להפריך את טענותיהם של המדובבים מטעם המשטרה שלטענתו איימו על נער אותו הוא מייצג במסגרת פרשת דומא

דרמה • העד במשפט של נער הגבעות: שלום דומרני
  (צילום: גדעון מרקוביץ/פלאש90)

דרמה התחוללה בבית משפט המחוזי באיזור המרכז במסגרת משפטו של נער גבעות שנגדו הוגש כתב אישום בגין הצתות ומעשי תג מחיר.

במהלך החקירה, המתנהלת במסגרת 'פרשת דומא', נכלא הנער עם אנשים שהציגו את עצמם כמשפחות פשע ועבריינים והם התעללו בו ופגעו בו. בין היתר הם נתנו לנער הוראות שונות, גנבו ממנו אוכל, הכניסו אותו לתוך תא שירותים, ואיימו על חייו. אלא שכאשר המדובבים הגיעו להעיד הם מסרו כי "מדובר בהתנהלות שגרתית בבית מעצר".

סנגורו של הנער, עורך הדין איתמר בן גביר, לא הסכים לקבל את טענות המדובבים והחליט לזמן כעד הגנה את לא אחר מאשר העבריין הבכיר שלום דומרני. בעדותו בבית המשפט סיפר דומרני, המכיר לפרטי פרטים את שיטות הדיבוב, כי "ההתנהלות שמתוארת ושהוא שמע בהקלטות אינה שגרתית בבית מעצר וכי אם הוא היה מתנהג כך כלפי עצור כלשהו היו מאשימים אותו בעבירות של סחיטה באיומים".

דומרני סיפר כי בבית מעצר לא גונבים אוכל אחד מהשני והוסיף כי אסירים, גם כאלה שמציגים את עצמם כמשפחות פשע, לא מכניסים עצור לחדר שירותים, ואפילו "לא משתמשים בשפת דיבור כל כך נמוכה ובאיומים כה קשים על החיים".

דומרני גם הפריך את הטענות כי הבחור יכול היה בכל רגע נתון לקרוא לסוהר ולבקש לצאת מהתא :"אם הוא היה עושה זאת ומבקש מסוהר לצאת, הוא היה נותר עם אותם מדובבים שהציגו את עצמם כמשפחות פשע ודווקא בהתנהלות רגילה של בית מעצר במצב כזה, שבחור צעיר מתלונן נגד משפחות פשע, הוא עשוי להיפגע".

דומרני ניתח בעדותו את שפתם של המדובבים ותיאר את המציאות האמיתית בבית המעצר ואת המשמעות של כל המלל שנאמר לבחור, ובין היתר התייחס לכך שנאמר לצעיר כי הוא 'ילדה עם קוקיות' ולאחר מכן, נאמר על ידי אותו מדובב לאותו צעיר, כי הוא "עדיין לא אנס ילדה". דומרני הסביר כי מדובר כאן "באיום מפורש והקטין יכול היה להבין כי משמעות האמירה היא שמתכוונים לפגוע בו ולאנוס אותו".

עו"ד איתמר בן גביר שזימן את דומרני להעיד מסר בתגובה כי: "הייתי צריך להביא את מר שלום דומרני, ואני מאוד שמח שהעדות שלו הקרינה יושר ואמינות ובעיקר הסבירה את המצב נכוחה בבית המעצר. המדובבים האלה צריכים לקבל כתב אישום ולא להיות עדים נגד ילד שהם פגעו בו, והתעללו בו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מזעזע
גג | 16-07-2017 21:17
2
יש רין ויש דיין
שמחת עולם | 16-07-2017 23:21
את כל הרשעים יעמיד ה' במשפט
3
עם כל הכבוד לאיתמר בן גביר
| 16-07-2017 23:59
איך פתאום הערכים נעלמים?! להזמין את אחד מגדולי הפושעים במדינה?! אנס רוצח ושודד?! ועוד לקרוא לו מר שלום דומרני?!
4
תגיד לי מי החברים שלך
אלון | 17-07-2017 10:21
עגלה ריקה