הבית היהודי מציגים: הנקמה של נתניהו בבנט

גורמים במפלגת 'הבית היהודי' מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעיכוב הצעת החוק שמקדם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, כדי למנוע בכל הסדר עתידי את חלוקת ירושלים

הבית היהודי מציגים: הנקמה של נתניהו בבנט
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הנקמה של נתניהו בבנט?

גורמים במפלגת 'הבית היהודי' מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעיכוב הצעת החוק שמקדם יו"ר המפלגה נפתלי בנט, כדי למנוע בכל הסדר עתידי את חלוקת ירושלים.

על פי הדיווח באתר 'וואלה', יו"ר ועדת הכנסת יואב קיש (הליכוד) דחה בימים האחרונים את הבקשה לקדם את החוק בהליך מזורז, וגורמים במפלגה טוענים כי מאחורי המהלך עומד ראש הממשלה.

נזכיר, כי הצעת החוק של בנט קובעת כי כל החלטה על חלוקת ירושלים תדרוש רוב מיוחד של 80 חברי כנסת, ולא רוב רגיל – כפי שנדרש כיום.

"נתניהו מצהיר בכל נאום שירושלים לא תחולק, אולם בפועל הוא פועל בדיוק ההפך ובניגוד לרצון בוחרי הימין", אמרו גורמים בבית היהודי ל'וואלה'.

ראוי לציין כי הצעת החוק של בנט, הזוכה לתמיכה רחבה מכל מפלגות הקואליציה, מבוססת על הצעה זהה שהגיש גדעון בסער ב-2007, וגם נתניהו עצמו היה חתום עליה, כיו"ר האופוזיציה. מטרת הצעת החוק היא למנוע דיון עם הפלסטינים על עתידה של ירושלים, ועשויה לעורר התנגדות אצל הממשל האמריקני על רקע הנסיונות להתניע מחדש את המשא ומתן המדיני. על ההצעה הנוכחית חתומים כל ראשי סיעות הקואליציה, מלבד דוד ביטן מהליכוד.

"איננו מבינים מדוע נתניהו בולם את חוק ירושלים מאוחדת שמוביל בנט", אמרו בתגובה הגורמים בבית היהודי לוואלה! NEWS. "נתניהו מנחה את אנשיו בכנסת לא לקדם את החוק, ולראייה היחיד מהקואליציה שלא חתם על החוק, הוא יו"ר סיעת הליכוד. הבית היהודי קורא לראש הממשלה לקדם את החוק למען ירושלים מאוחדת, דבר שימנע בכל דרך את חלוקתה".

חבר הכנסת יואב קיש מצידו טוען כי חברי הבית היהודי "תוקעים" את חוק הלאום של ח"כ אבי דיכטר (הליכוד): אף שההצעה מקודמת על ידי הליכוד, בבית היהודי מתעקשים שהיא תעלה לדיונים בוועדת החוקה, שבראשה עומד חבר מפלגתם ניסן סלומינסקי.

בבית היהודי דחו בתוקף את דבריו של קיש ואמרו כי מדובר "בספין", וכי אין קשר בין החוקים. "כל ניסיון לקשר בין הדברים הוא להסיט את הדיון מקידום חוק אחדות ירושלים", אמרו בבית היהודי.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע