דורון ג'מצ'י: "לימוד תורה וספורט – השילוב הראוי"

נבחרת הכדורסל של ישיבת בנ"ע נווה הרצוג שבאשדוד זכתה לקיים משחק ידידות מול קבוצת הוותיקים של מועדון הפאר 'מכבי ת"א', לאחר שניצחה בתחרות ההתנדבות של ליגת הישיבות התיכוניות של אפיק

דורון ג'מצ'י: "לימוד תורה וספורט – השילוב הראוי"
  דורון ג'מצ'י. צילום: רשיון חופשי ויקיפדיה

השבוע, קיימו שחקני הנבחרת של ישיבת בנ"ע נווה הרצוג שבאשדוד משחק מול כוכבי העבר של מועדון הפאר מכבי ת"א. בין השחקנים של מכבי ת"א ניתן היה לראות את ברגשטיין, בן זקן, בוסאני, שילר וכמובן מלך הסלים של ליגת העל הישראלית בכל הזמנים דורון ג'מצ'י.

באירוע השתתפו מייסדי אפיק, אראלי פלאח וטל כהן, וכן  גם סמנכ"ל המחלקה לספורט בעיריית אשדוד שהזמין את הישיבה להצטרף לליגת התיכונים באשדוד​ בשנה הבאה.

במסגרת ליגת הכדורסל עבור הישיבות התיכוניות שהוקמה השנה לראשונה ע"י 'אפיק' – לקידום הספורט במגזר הדתי, נתבקשו שחקני הקבוצות במהלך הפגרה, לבצע פעילות התנדבותית ולהעלות אותה לרשת. "הסרטון שיהיה הכי ויראלי, יזכה את הקבוצה במשחק מול כוכבי העבר של מכבי ת"א" הובטח לקבוצות. הסרטון של הישיבה זכה ל 6300 צפיות 216 שיתופים, 413 לייקים ו 242 תגובות.

"מעבר למעמד המרגש בקיום משחק הכדורסל מול שחקנים בעל שם עולמי, יש כאן מסר לא פחות חשוב שעבר לתלמידנו" אמר שמעון אילוז, מנהל הישיבה והוסיף: "שחקני הנבחרת שלנו, הלכו ושימחו חולים ובכך עשו חסד. זכינו שמעבר לקיום העניין 'נפש בריאה בגוף בריא' ישנה גם עשייה למען החברה והכלל. בכך הראנו כיצד ניתן לשלב בין העולם הרוחני והגשמי".

רוב המשחק היה צמוד ויצר רבה רגעים של מתח ותקווה בקרב הקהל המקומי. ניתן היה להתרשם ששחקני הישיבה השקיעו זמן רב בהכנה לקראת המעמד "אמנם הפסדנו, אבל במקרה זה, התוצאה היא לא העיקר. לא פשוט לעמוד מול שחקנים בעל שם עולמי ובוודאי כאן בישראל. אף על פי כן, התכוננו במשך זמן רב ונדרשה הכנה פיזית לצד הכנה מנטאלית לקראת המשחק. אני גאה בשחקנים ובתהליך שעברנו יחד כקבוצה" אמר יובל נהרי, מאמן הקבוצה.

"באנו היום לשחק מול ישיבת בנ"ע נווה הרצוג ובכך לחזק ולשדרג את הכדורסל אצל בני הישיבות. גם הרבנים מבינים שלימוד תורה זה דבר חשוב, אך גם עשיית ספורט ופעילות גופנית" אמר שחקן העבר דורון ג'מצ'י והוסיף "השילוב בין לימוד תורה לפעילות גופנית וספורט – הוא השילוב הראוי". חברו לקבוצה, רוני בוסאני הוסיף " תלמידי הישיבה זוכים היום לחוויה שלא כולם זוכים לה. במפגש זה, אנו תורמים לקהילה ומעודדים את הדור הצעיר לעשייה למען החברה והכלל".

קפטן הקבוצה, חן אלקרייף, תלמיד כיתה י"א בישיבה תיאר את החוויה "את המשחק קיבלנו בזכות התנדבות שעשינו. בשבילנו מדובר במעמד נדיר ועצום. אלו שחקנים שההורים שלנו העריצו בזמנם ועד היום זוכרים אותם. יש תחושת סיפוק עצומה שמפרגנים לנו ומעריכים אותנו על העשייה החברתית שלנו".

כזכור, ישיבת בנ"ע נווה הרצוג אשדוד, סיימה במקום הרביעי בבית ב' בליגת הישיבות התיכוניות, כאשר במשחק האחרון של הליגה הפסידו לאחר משחק צמוד לישיבת בנ"ע ראשון לציון 51-49.

כל העדכונים על משחקי ליגת הישיבות התיכוניות מבית אפיק תוכלו למצוא כאן

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע