מועיל: העדכון החדש של פייסבוק יציל משתמשים באסונות טבע

נראה כי פייסבוק מתכננת להיות הרבה יותר מעוד סתם רשת שמחברת בין חברים, בסוף השבוע האחרון דיווחה על הרחבת פעילותה בכל הקשור לדיווח על אזורי אסון ועזרה לכוחות ההצלה להציל משתמשים באזורי סכנה

בקרוב: פייסבוק תציל משתמשים באסונות טבע

בעידן שבו כמעט כל אדם בעולם מחובר לרשת החברתית פייסבוק, הגיוני שיגיע גם השלב שבו הרשת הפופלרית תשתמש במידע של משתמשיה לטובת הצלת חיים. ביום רבעי האחרון הודיעה פייסבוק בעמוד הפייסבוק של המנכ"ל והמייסד מארק צוקרברג על העדכון החדש שירחיב את פעילותה בכל הקשור לדיווח על אזורי אסון ועזרה לכוחות ההצלה להציל משתמשים באזורי סכנה.

העדכון החדש יהיה זמין  בזמן אסון או מקרה חירום דוגמת רעידת אדמה, אש או שיטפונות, ויעבוד על 3 סוגי 'מפות אסון' שתייצר החברה, שעתידים לכלול נתונים שמתבססים על נתוני המיקום של המשתמש.

צוקרברג כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כאשר יש שיטפון, רעידת אדמה, אש או אסון טבע אחר, ארגוני הצלה צריכים מידע מדויק במהירות על המקום שבו אנשים נמצאים על מנת להציל חיים. הבעיה היא שכאשר ערוצי תקשורת מסורתיים כמו קווי טלפון, זה עלול לקחת יותר מדי זמן כדי להבין היכן יש אנשים שזקוקים לעזרה".

מפות האסון שיצרו פייסבוק יעבדו בצורה כזו:

 

המפה הראשונה היא מפת מיקומים בזמן אמת של האנשים. כך יוכלו כוחות ההצלה לראות היכן מרוכזים האנשים, ולהעביר לשם כוחות סיוע. בנוסף, תכלול המפה השוואה לזמני שגרה שמתבססת על נתונים היסטוריים ועל נתוני לוויין.

המפה השנייה היא מפת התנועה והיא מציגה את דפוסי התנועה של האנשים מאזורי האסון. כך למשל יוכלו ארגוני הסיוע לחזות להיכן נודדת האוכלוסייה שנפגעה באסון ולהציב שם אספקה וכוח אדם מבעוד מועד. בנוסף, יכולה המפה לעזור לכוחות הביטחון לראות היכן צפויים עומסי תנועה של האנשים ולהיערך בהתאם.

המפה השלישית היא מפת סימוני ה'אני בטוח'. מדובר במפה שמתבססת על פיצ'ר ה-Safety Check המוכר כבר, מלפני כשנתיים המאפשר למי שנמצא באזורי אסון לאשר שהוא בטוח ובכך להרגיע את החברים והמשפחה. עכשיו, רק מדובר בשדרוג קדימה- בעוד שהסימנים המקוריים מוצגים רק לחברי הפייסבוק של המשתמש, המפה תציג בצורה אנונימית ריכוזים של הסימונים האלו. כך יוכלו כוחות ההצלה וארגוני הסיוע לראות היכן יש ריכוז גדול יותר של סימנים והיכן יש פחות סימונים כאלו.

המידע ימשיך להישאר סודי 

"ככל שיותר אנשים מתחברים בפייסבוק, אנחנו יכולים לשתף נתוני שימוש כדי לסייע לארגונים להבין מי נמצא בסכנה, מי בטוח, והיכן לשלוח משאבים" כתב צוקרברג בחשבון הפייסבוק שלו. ולחוששים על המידע האישי שלהם ממהרים בפייסבוק להרגיע כי המידע יישאר סודי ואנונימי ויימסר רק לארגונים דוגמת הצלב האדום וכדומה שהתחייבו לכבד את כללי הפרטיות והאבטחה של החברה. בפייסבוק מדגישים שהחברה תוסיף עוד ארגוני סיוע והצלה בהמשך.

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע