אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יובל לשחרור י-ם: 30 צנחנים חרדים הושבעו בכותל

50 שנה לאחר שחרור העיר העתיקה והכותל על ידי כוחות הצנחנים הושבעו 30 חיילים חרדים מפלוגת ח"ץ של הצנחנים ברחבת הכותל. ההשבעה, השנייה במספר מאז הקמת הפלוגה של הצנחנים החרדים השנה, מסמלת את המשכו של פרויקט שילוב החיילים החרדים ביחידות קרביות בצה"ל

יובל לשחרור י-ם: 30 צנחנים חרדים הושבעו בכותל
  (צילום: עמותת 'נצח יהודה')

50 שנה לאחר שחרור העיר העתיקה והכותל על ידי כוחות הצנחנים הושבעו אמש (חמישי) 30 חיילים חרדים מפלוגת ח"ץ של הצנחנים ברחבת הכותל. ההשבעה, השנייה במספר מאז הקמת הפלוגה של הצנחנים החרדים השנה, מסמלת את המשכו של פרויקט שילוב החיילים החרדים ביחידות קרביות בצה"ל.

בטקס השתתפו אל"מ נמרוד אלוני, מח"ט הצנחנים, הרב הצבאי הראשי אל"מ אייל קרים, רבני עמותת "נצח יהודה" המלווים את חיילי פלוגת ח"ץ (חרדים צנחנים).

לאחרונה יצאו במשרד הביטחון בקמפיין גיוס חדש הקורא להצטרף לצנחנים. "נאך מיר צו צנחנים", לשון הכותרת שמשמעותה בתרגום חופשי: "אחריי לצנחנים". בהמשך אומרת המודעה כי "אם עזבת את ספסלי בית המדרש אתה מוזמן למשפחת חרדים בצנחנים לשירות קרבי מאתגר ומשמעותי". לפני פחות מחודש התחילו חיילי הפלוגה חרדית בצנחנים בקורס צניחה ראשון בהיסטוריה.

רבני עמותת "נצח יהודה" המלווים את החיילים מוסרים כי "לפני 50 שנה שיחררו חיילי צה"ל את העיר העתיקה וחטיבת הצנחנים הייתה כוח מוביל בקרב הגורלי. היום אנחנו עדים לצעד היסטורי: בתוך החטיבה פועלת ומשגשגת פלוגה חרדית שהוקמה רק השנה. הפלוגה החרדית בצנחנים ממשיכה את מסורת השילוב כפי שנהוג בגדוד נצח יהודה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הנורבגים מתבזים לעין כל – היחס ההפכפך לגזירת החינוך במה
251 | 09-06-2017 19:34
הנורבגים מתבזים לעין כל – היחס ההפכפך לגזירת החינוך במהלך השנה האחרונה להלן תיאור ההשתלשלות משנה שעברה ועד שנה הבאה: אין גזירת גיוס - יש גזירת חינוך. הכל בסדר?. חרם על המחוז החרדי. סיור משותף עם המחוז החרדי. אין לשמוע להוראות משרד החינוך. אי אפשר לוותר על התקציבים. אסור להיכנע לתכתיבים. אין שום בעיה. אפס התערבות. המחוז החרדי מבין שלא ישנה אותנו. גזירת החינוך בעיצומה. תמיד היה בעיות. זו בעיה נקודתית. אין שום גזירה. אנחנו נסדר את זה ברגע. לא מכירים במחוז החרדי. כנס בהשתתפות מפקחות המחוז החרדי. כנס גננות נגד ההתערבות. אין שום התערבות. על כל הגננות לא להסכים לשום שינוי. יש בעיות חמורות. יש בעיות בגנים אך לא בחינוך העצמאי. המחוז החרדי מנסה לשנות לחלוטין את כל החינוך. שיחת נזיפה במנהל המחוז החרדי. נגיב בחומרה לכל התערבות. ההתערבות זה לא דבר חדש. אין שום סיבה לשבור את הכלים. ההתערבות היא נוראה ואיומה. אין להכניס את המפקחות בשום אופן. יום עיון mלמנהלות בו נואמת המפקחת הראשית פ, כהן. אנו נטפל בכל התערבות באופן מיידי. אין ברירה זה הרע במיעוטו. לא תהיה שום התערבות - נקודה. כל הבעיות היו כבר כל השנים. אנו פותחים מוקד לתלונות על השינויים הרבים בבתי הספר. עלינו להשלים עם המציאות החדשה משום שהמחוז החרדי נחוש בדעתו. אנו מציבים למשרד החינוך גבולות ברורים. ברוך השם אודות לפעילות חכ''ינו הכל בסדר. יש התערבות נוראה בחינוך וחייבים להצביע ג'.
2
הנה התשובה מממרן הראש ישיבה מירושלים:
ממרן הראש ישיבה מירושלים | 10-06-2017 22:27
הנה התשובה מממרן הראש ישיבה מירושלים: מרן זקן הדור ראש ישיבת בריסק הגאון הצדיק רבי משולם דוד סולובייצי'ק שליט"א התוודע בימים האחרונים על המכתבים שהתפרסמו מראשי ישיבות בנושא הפגנת הגיוס בארה"ב, והתבטא בחריפות נגד ההתנגדותם להפגנה. מרן הרב סולובייצ'יק שליט"א אף התייחס בדבריו לשמועות שעמרו עליו כאילוי הוא אינו בעד ההפגנה, ובין השאר אף נזף במנהיגי ורבני אמריקה שאינם עושים מספיק כדי לבטל את רוע "גזירת הגיוס". "העסקן מציג את המכתבים ואומר כי "זה פרסום שהולך בכל העולם". (ושהרב אינו רוצה לחתום בעד ההפגנה). הגרמ"ד סולובייצ'יק: "זה שקר, אחד שכתבו שסירבתי לחתום, שתיים שאמרתי שמפיצים שקרים. מה אני יכול לעשות, אני יכול לריב עם השקר, יש לי הרבה צער מזה". העסקן: "הראש ישיבה רוצה שאני יבדוק ממי מגיע הפרסום הזה?". הגרמ"ד סולובייצ'יק: "מה יש לי מזה? אין לי מה לעשות, מה אני עוד יכול לעשות, אנו חיים בעולם של שקר.בבריסק היה מגיד, הוא אמר פעם בדרשה: הציונים רודפים אותי, מעוללים לי צרות. רבותי! - כך הוא אמר - הרי אתם שומעים את הדרשות שלי, וכי פעם הזכרתי את המילה 'ציונים'? וכי פעם דיברתי נגד ציונים? מה הם רוצים ממני? אלא מאי, כשהנני אומר בדרשה שיהודי שאינו מניח תפילין איננו יהודי, יהודי שמחלל שבת אינו יהודי, נזעקים הציונים שהנני מדבר נגדם. כך גם "ראשי הישיבות בארץ ישראל אומרים כי כל המדבר נגד הגיוס מדבר נגדם. אתם מבינים אותי? מה אעשה? העצרת זה נגדם... מה זה קשור אליהם? אסור לצעוק נגד ההתגייסות? "אני יגיד לכם את האמת, אפילו אם זה אמת שבחור שממלא את כל הדרישות עם כל הפרטי פרטים שממלא את כל הפרטים, עם כל הדקדוקים הם נותנים לו דיחוי, אבל יש הרבה בחורים שאינם יכולים למלא את כל הדרישות, לא יכולים להביא את כל הפרטים. "כמו"כ יש את היהודים שהולכים במסירות נפש שלא הולכים בכלל להתייצב, ועוצרים אותם, וכי אין מצווה לעזור ליהודים אלו? אסור לעשות עצרת שלא ירדפו את היהודים האלו? אפילו נניח אם הוא צודק... מה אני יכול לעשות? השם ירחם! "ראשי הישיבות אינם יכולים לישון בגלל שעושים עצרת נגד הגיוס, מה זה אכפת להם, זה העסק שלהם? אפילו לו יהא שהאמת כדבריהם אבל ישנם אחרים, וכי להם אין מצווה לעזור? והרי עוברים על לאו של 'לא תעמוד על דם רעך' אם לא עוזרים להם! וכי הם אינם יהודים? הסבא רבי חיים התיר פעם לחלל יום כיפור בכדי להציל קומוניסט מגזר דין מות! "בשביל כל יהודי צריכים לפעול עבורו להצילו! וכי מפני שאלו שעומדים בדרישות עם כל הדקדוקי דקדוקים וכל החומרות מקבל פטור, על כן אסור לגונן על האחרים, וכי זוהי דעת תורה???". אחד העסקנים: "עוד דבר שהוא מחדש ששמע ממשפחת בית בריסק שאסור להרעיש וצריך לשתוק". הגרמ"ד סולובייצ'יק: "שקרים וכזבים - סי ליגנט! [שקר ממש] מה אני יכול לעשות? אין עוד אחד כמוני שזועק כל כך הרבה נגד גזירת הגיוס, יש לי טענות על האמרקינע'ר רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור"!!! רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור. רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור. רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור.
3
העימות על גזירת הגיוס לצה"ל: תיעוד חדש שפורסם בחדשות 2
העימות על גזירת הגיוס לצה"ל: תיעוד חדש שפורסם בחדשות 2 | 11-06-2017 13:09
העימות על גזירת הגיוס לצה"ל: תיעוד חדש שפורסם בחדשות 2 מציג אשר קליין מנהל ועד הישיבה תוקף באלימות קנאי מחוגי 'העדה החרדית' – המפגין נגד הגיוס לצה"ל מול משרדי בניין 'ועד הישיבות' בירושלים • התיז עליו חומצה ואחר כך הכה אותו עם מקל השלט שנשא • ועד הישיבות משקרים: ועונים שמדובר באדם מעורער בנפשו ולכן חייבים להרגו ח"ו. תיעוד שפרסם יאיר שרקע, כתב הדתות של חדשות 2, מציג כיצד אדם חרדי מכה את אחד ממפגיני הקנאים סמוך לבניין 'ועד הישיבות'. מול 'ועד הישיבות', הגוף האחראי לדחיית השירות בצה"ל לכל בני הישיבות, מתקיימות הפגנות של קנאי העדה החרדית, הטוענים הוועד פשרני מדי ומוותר לצבא. אבל אחד מהם מקפיד להגיע להפגין מדי יום ביומו מול משרדי הוועד. בתגובה לאותו מפגין שהגיע למקום, יצא אליו חשוד מהבניין מר. קליין העמלקי עוכר ישראל אחד העובדים שם חשוד להשמיד להרוג ולאבד עם ישראל, והתיז לעברו חומצה. לאחר מכן הכה אותו מכת רצח דהיינו רציחה ממש, עם מקל השלט שנשא המפגין. מוועד [ש מ ד] הישיבות נמסר בתגובה בשקר גלוי לחדשות 2, כי צר להם על השתלשלות האירועים, אך לדבריהם המשקרים ואמרים שמדובר באדם המעורער בנפשו שמתפרץ באלימות פיזית ומילולית כלפי אנשים שמגיעים למשרדיהם. לטענתם, לא פנו למשטרה עד כה בשל מצבו והתיעוד לא משקף את המצב מפני שגם הם חווים את זעמו. ולכן אשר קליין חשוד שרצה להרגו ממש.
4
האם אסור לגדול בתורה אחר לומר ...
מה הדיקטטורה הזאת מבני ברק | 11-06-2017 16:54
מה הדיקטטורה הזאת מבני ברק???? האם אסור לגדול בתורה אחר להציג "חלילה דעה שונה"??? האם הרמב"ם לא הציג הרבה פעמים "דעה שונה" מהרשב"א??? האם הבית יוסף לא הציג הרבה פעמים "דעה שונה" מהראב"ד??? כי למיטב ידיעתנו כרגע, אכן יש חוק גיוס של שמד ממש, והראיה הפשוטה היא שהצבא אומר כי יש גידול במתגייסים מקרב החרדים. אז מי באמת צודק? רבותינו הגדולים הגרי"ג אדלשטיין והגר"ד לנדו, גדולים בתורה, גדולים ביראה ובהנהגת הכלל, ובגל זאת הם פשוט משקרים לעם ישראל, היינו גדולים בשקר ממש כמו המרגלים פרשת השבוע!!! עליהם אמרו היום כך ומחר כך.... נכון, אין בכלל צבא, ואין בכלל גיוס, וגם אין ציידים, ואין מכסות, ואין יעדים, ואין בחורי ישיבות, ואין בתי כלא, ואין עצורים, ואין כינוסים, ואין ממשלה, ואין מדינה, אבל יש כאן נכדים של גדולי ישראל ועסקנים וחכי"ם ורבנים ומשתפים פעולה עם השמג של הגיוס, וזה זועקת עד לשמים. אצל סדום היה זעקה רק של ריבה אחת ומה היה הסוף שמה? וכהיום יש מאות בני ישיבה זועקים, מה יהי הסוף של השקרנים?
5
מכתב האדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א
מכתב האדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א | 11-06-2017 17:21
נערכים למחאה היום בס"ד: במנהטן נערכים מארגני העצרת לקראת הפגנת הענק נגד מכסות הגיוס של חרדים לצה״ל בישראל. בסרטון שהוקרן על גבי מסכים בכל רחבי מנהטן, מציגים מארגני העצרת את ישראל כמדינת משטרה שמכה באזרחיה החרדים, קטע הוידאו שמככב בסרטון הוא התיעוד המפורסם שזעזע את הרשת בשבוע שעבר כאשר נער כבן 13 נעצר נחבל ונגרר בצווארו כשהוא מדמם על ידי שוטרים מיחידת הבילוש של המשטרה. "ישראל לא דמוקרטית", נכתב בכתוביות הנלוות לסרטון. בין אנשי מועצת גדולי התורה בישראל [-המסלפים האמת כידוע] ובין גדולי הדור בארצות הברית, התחולל קרב בלימה, בצד הישראלי פעלו למנוע את השתתפותם (בשביל הרבה כסף...) של רוב הרבנים בעצרת והצליחו רק חלקית. האדמו"ר מסקולען הודיע כי אמנם הוא תומך בעצרת אך לא ישתתף בה, אולי בגלל מצב בריאותו וכו' המארגנים מעריכים כי רבבות משתתפים יבואו לעצרת שתתקיים באולם הכדורסל בברוקלין. לעצרת שיגר מכתב גם האדמו"ר מתולדות אהרן שליט"א בו קרא לציבור לצאת ולהשתתף במחאה "ובכן גם על אחינו שבגולה ונועדו כל העדה יחד שבטי ישראל להרבות תחינה וזעקה לפני בעל הרחמים שלא ילכדו בחורי ישראל ולא יפלו בפח יוקשים במחנותם המלאים שמץ ותועבות פסולים מג' החמורות רח"ל". השאלה שאין שום תירוץ היא: מה הדיקטטורה הזאת מבני ברק???? האם אסור לגדול בתורה אחר להציג "חלילה דעה שונה"??? האם הרמב"ם לא הציג הרבה פעמים "דעה שונה" מהרשב"א וכו' ??? האם מרן הבית יוסף לא הציג הרבה פעמים "דעה שונה" מהראב"ד??? כי למיטב ידיעתנו כרגע, אכן יש חוק גיוס של שמד ממש, והראיה הפשוטה היא שהצבא אומר כי יש גידול במתגייסים מקרב החרדים. אז מי באמת צודק? רבותינו הגדולים הגרי"ג אדלשטיין והגר"ד לנדו, גדולים בתורה, גדולים ביראה ובהנהגת הכלל, ואע"פ כן הם פשוט משקרים לעם ישראל, שאין גזירה, היינו גדולים בשקר ממש, כמו המרגלים פרשת השבוע!!! עליהם אמרו היום כך ומחר כך.... ומר יהיה.... הלכה למעשה: נכון, אין בכלל צבא, ואין בכלל גיוס, וגם אין ציידים, ואין מכסות, ואין בכלל יעדים, וגם אין בחורי ישיבות, ואין בתי כלא, ואין עצורים, ואין כינוסים, ואין ממשלה, ואין תקציב שמד, ואין מדינה, אבל יש כאן רשעים, נכדים של גדולי ישראל, ועסקנים, וחכי"ם, ורבנים, ואדמורי"ם, שמשתפים פעולה עם השמד הגדול של הגיוס, ובגללם צה"ל אומרים שמשנה לשנה יש יותר ויותר חרדים מתגייסים ה"י. וזו זועקת עד לשמים. [אבל גדולי התורה של אמריקה מתייצבים חד משמעית לצדו של מרן ראש הישיבה גדול הדור הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך שליט"א.] תיזהרו: אצל סדום היה זעקה של רק של ריבה אחת, ומה היה הסוף שמה? וכהיום יש מאות בני ישיבה זועקים, מה יהי הסוף של השקרנים? לכאורה בדיוק כמו אצל סדום. ואח"כ בקרוב יתגדל ויתגדל שמיה רבה, ושמו של משיח, ויבנה המקדש בב"א.
6
ביררתי הענין ובחורים מהישיבה התגייסו, וכנראה שהראש ישיב
ביררתי הענין ובחורים מהישיבה התגייסו, וכנראה שהראש ישיב | 14-06-2017 22:38
ביררתי הענין ובחורים מהישיבה התגייסו, וכנראה שהראש ישיבה משקר עכשיו משום לחצים (מפלג השמד) . אבל הגאון הרב יהודה רבי לא שיקר, זה נכון שהוא החליף את השמות כדי לא לבייש המשפחות של החרדקים, אבל כל הסיפורים הם אמת לחלוטין. כבר מפורסם שהרב ראבי לא נתן שמות אמיתיים כדי לא לעשות שיימינג עליהם אבל הבחורים לצערינו כן התגייסו מהישיבה, ולכן הצבור צוחק לכם על הלוקשים וההסתה נגד הרב ראבי שליט"א שאתם מנסים לעשות. בקיצור כל הסיפורים נכונים והרב רבי סיפר את זה בשמות בדויים בכדי שלא לביישם. פשוט בשביל לא לפגוע במי שסביבם. הרי אם היה משתמש בשם האמיתי, הייתם צועקים שהוא פוגע בהם, נכון?