מזכ"ל האו"ם פרסם אגרת, דני דנון זעם

לרגל 50 שנים למלחמת ששת הימים פרסם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש הצהרה וקרא לישראל ול"פלסטינים" לחיות יחד בשלום. דנון זעם: "במקום להפיץ שקרים מוטב שהאו"ם ידבוק בעובדות"

תגיות:  
מזכ"ל האו"ם פרסם אגרת, דני דנון זעם
  (צילום: פלאש90)

לרגל 50 שנים למלחמת ששת הימים פרסם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש הצהרה  וקרא לישראל ול"פלסטינים" לחיות יחד בשלום.

"כיבוש הגדה המערבית, מזרח ירושלים, רצועת עזה והגולן הסורי – גירש מאות אלפי פלסטינים וסורים, וגזר תנאים הומניטריים קשים לפלסטינים", כתב גוטרש באגרת.

גוטרש הוסיף כי "בקרב הפלסטינים צמחו דורות על גבי דורות שנולדו במחנות פליטים צפופים, וחיים בעוני מחפיר ללא כל תקווה לחיים טובים יותר עבור ילדיהם". גוטרש קרא לישראל לסיים את שליטתה באזורים שנכבשו במלחמה ולהתחיל בדיונים על פתרון שתי מדינות, שלטענתו הוא גם הפתרון המדיני היחיד שישמור על האינטרסים הביטחוניים של ישראל ועל ריבונות הפלסטינים".

"עכשיו זה לא הזמן לוותר על המטרה – יש לפתור את כל הסכסוכים על בסיס החלטות האו"ם והחוקים הבינלאומיים", אמר המזכ"ל והדגיש כי בשנת 1947 העולם הכיר בשתי מדינות שיקומו יחד. "ב-14 במאי 1948 נולדה מדינת ישראל – אך כמעט שבעה עשורים לאחר מכן העולם עדיין מחכה להולדתה של המדינה הפלסטינית".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון זעם על הצהרתו של המזכ"ל ותקף את דבריו: "במקום להפיץ שקרים מוטב שהאו"ם ידבוק בעובדות. שכנותיה של ישראל לא התחילו לתקוף אותה ב-1967, והאו"ם מנסה להשוות בין טרור ורצח של חפים מפה לבין בניית בתים". דנון הוסיף: "עוד יותר הזוי להאשים את הדמוקרטיה היחידה באזור באלימות ובטרור ששורר במזרח התיכון. ביום שבו ההנהגה הפלסטינית תנטוש את ההסתה והטרור – אז נוכל להתקדם לעבר השלום".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע