אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתונים מפתיעים: עד איזה גיל חיים בישראל?

ארגון הבריאות העולמי מפרסם היום נתונים חדשים המעלים כי תוחלת החיים של הישראלים היא מהגבוהות בעולם, בקרב שני המינים. גם בנושא איכות שירותי הרפואה, ישראל ממוקמת במקום גבוה ומוצבת במקום נמוך בתמותה ממחלות קשות

נתונים מפתיעים: עד איזה גיל חיים בישראל?
  (צילום: שאטרסטוק)

ארגון הבריאות העולמי מפרסם היום (רביעי) נתונים חדשים המעלים כי תוחלת החיים של הישראלים היא מהגבוהות בעולם, בקרב שני המינים. גם בנושא איכות שירותי הרפואה, ישראל ממוקמת במקום גבוה ומוצבת במקום נמוך בתמותה ממחלות קשות.

מהדו"ח, שהובא באתר ynet, עולה כי תוחלת החיים הממוצעת בישראל (ממוצע בין נשים וגברים) היא 82.5 שנים, והיא מציבה את ישראל במקום השמיני בעולם. מדובר בירידה של שני מקומות ביחס לדו"ח מהשנה שעברה.

בחלוקה למינים אפשר לראות שתוחלת החיים של הגברים בישראל היא 80.6 שנים, מקום רביעי בעולם, אחרי אירלנד, שווייץ ואיסלנד. תוחלת החיים של הנשים בישראל נמצאת במיקום השמיני בעולם ועומדת על 84.3 שנים.

גם במדדי בריאות נוספים מיקומה של ישראל גבוה: שיעור מתן החיסונים בישראל מגיע לכ-94%. על פי נתונים מעודכנים של משרד הבריאות, שיעור ההתחסנות גבוה אף יותר ונע בין 95 ל-97 אחוזים.

מדדים נוספים המעידים על איכות השירות הרפואי הם שיעור תמותת התינוקות עד חודש לאחר הלידה, שיעור תמותת האימהות בלידה ושיעור תמותת הילודים. גם כאן ישראל נמצאת באחד המקומות האחרונים בטבלה עם שיעור תמותת תינוקות של ארבעה מקרי תמותה לאלף לידות בשנה, וחמישה מקרי תמותת יולדות לכל אלף לידות. בראש רשימה זו נמצאות מדינות עניות באפריקה, אסיה ודרום אמריקה.

ארגון הבריאות העולמי בחן גם את הסיכוי למות ממחלות קשות ובהן התקף לב, שבץ מוחי, סרטן וסוכרת בגיל 30 עד 70. מדד זה מעיד גם על איכות שירותי הרפואה בקהילה ובבתי החולים וגם על רמת הרפואה המונעת והחינוך לבריאות באוכלוסייה.

במדד זה נמצאת ישראל במקום גבוה – החמישי בעולם, עם סיכון של 9.3% בלבד למות ממחלות קשות, אחרי איסלנד, דרום קוריאה, יפן, שווייץ ושבדיה. הסיכוי למות בישראל ממחלות אלה נמוך בהרבה ממדינות מערביות שנחשבות מתקדמות, בהן אוסטרליה, ניו זילנד, צרפת, בריטניה, הולנד, גרמניה וארצות הברית.

בארגון הבריאות העולמי מציינים כי במדינות רבות בעולם הגישה לשירותי רפואה ירודה, וכתוצאה מכך עולה משמעותית שיעור התמותה בקרב יולדות, תינוקות וחולים. בארגון שמו למטרה להפחית עד שנת 2030 את שיעורי התמותה, להעלות את שיעור מתן החיסונים בעולם ולחזק את הרפואה המונעת, שתביא בין השאר להפחתת שיעור העישון וצריכת האלכוהול.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו