אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אייזנקוט מכריז מלחמה: לכלוא את הפוגעים בחיילים

הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט ערך ביקור בגדוד נצח יהודה (הנח"ל החרדי) המוצב בגזרת בנימין ותקף בחריפות את החרדים הפוגעים בחיילי צה"ל

אייזנקוט מכריז מלחמה: לכלוא את הפוגעים בחיילים
  (צילום: עמותת נצח יהודה)

הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט ערך היום (שלישי) בצהריים ביקור בגדוד נצח יהודה (הנח"ל החרדי) המוצב בגזרת בנימין. ביקורו של הרמטכ"ל בגדוד החרדי נערך על רקע ההסתה והתקיפות הגוברות כנגד חיילים חרדים בשנה האחרונה. בביקור אמר הרמטכ"ל לחיילים החרדים כי הוא מעריץ אותם על נחישותם.

במסגרת הביקור קיבל הרמטכ"ל סקירה ממפקד הגדוד סא"ל אורי לוי על פעילות הגדוד והישגיו בזמן האחרון. כמו כן, נערך שיח בין הרמטכ"ל לבין החיילים החרדים – בו ספרו החיילים על התמודדויותיהם וקשייהם, מבית ומחוץ.

(צילום: עמותת נצח יהודה)

בתגובה לדברי החיילים, הרמטכ"ל חיזק את ידיהם וציין כי הוא מעריץ אותם על כך שהם משרתים על אף המחיר הכבד שהם נאלצים, לעתים, לשלם. הרמטכ"ל אף גינה בכל תוקף את ההכפשות והפגיעה בחיילים על ידי קיצונים. בסיום דבריו הדגיש הרמטכ"ל כי הוא פונה לכל מערכות החוק, כולל למפכ"ל, בכדי שיטפלו בתופעה הפסולה בצורה החריפה ביותר, בכדי שמי שפוגע בחייל ייכלא.

רבני עמותת נצח יהודה, המלווים את החיילים במהלך שירותם, ציינו כי "ביקורו של הרמטכ"ל מהווה עידוד חשוב לחיילים החרדים בצה"ל. הקריאה של רא"ל אייזנקוט לרשויות השונות למצות את הדין עם התוקפים מצטרפת לקריאות רבות בנושא, הן מצידנו והן מצד שורה של גורמים נוספים העוסקים בעניין, ואנו מקווים שהיא תפעל את פעולתה בכדי שחיילי נצח יהודה יוכלו להמשיך בשילוב החשוב של שירות משמעותי עם שמירה על קלה כבחמורה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
האדמו"ר ר' זלמן לייב מסאטמר דיבר אמש על המסירות נפש ...
האדמו"ר ר' זלמן לייב מסאטמר | 16-05-2017 21:31
האדמו"ר ר' זלמן לייב מסאטמר שליט"א דיבר אמש על המסירות נפש הגדולה "באי ההתייצבות כלל בלשכת הגיוס". בדרשתו הוא הבהיר, "הדרך היחידה שיכולים להישאר זה רק במסירות נפש, והמסירות נפש האמיתית זה אלו שלא מתייצבים כלל בלשכות הגיוס". האדמור שב והבהיר "צריך לדעת שאלו שלא מתייצבים כלל חיים בכל יום בבחינת בבוקר אומר מי יתן ערב ובערב אומר מי יתן בוקר, הוא אף פעם לא יכול לדעת מתי ידפקו אצלו בבית ויקחו אותו למאסר על זה שלא התייצב בלשכות הגיוס. זה ממש מסירות נפש יום יומית שהם מקריבים. האדמור התייחס לנוהג הקודם ואמר, "כל השנים היה הסדר שאלו שלא רצו לקחת חלק מהמדינה, ורצו להביע מחאה שהוא לא משתתף במדינה אז מי שיכל היה לוקח פטור ומצא איזה בעיה בריאותית שהוא לא יכול לקחת חלק בצבא ואלו שלא יכלו להוכיח זאת היה אמור להתייצב עם אישור של בן ישיבה ולקבל דיחוי". לגבי תעשיית הפטורים אמר האדמור, "המציאות היום שרק יחידים יכולים להשיג פטור וזה לא לרבים וממילא המצב היחיד באמת בכדי לעצור את הגזירה הוא לא להתייצב בכלל בלשכת הגיוס, אם רוב הציבור החרדי לא היה מתייצב כלל בלשכות הגיוס הם היו רואים שאי אפשר לשבור את המערכה. אבל בינתיים שאחרים עשו שזה כאילו נהיה יותר טוב והם עשו שיהיה שקט ובינתיים מתקיים "נתן מזרעו למולך". לסיום, האדמור שטח את ההתלבטות בסוגיית אי ההתייצבות ואמר: "באמת יש כאן שאלה רצינית, אם היינו צריכים להורות לכולם שאסור כלל להתייצב. אבל מה כן, כל השנים עשו פטור וממילא אולי אי אפשר לבוא ולהגיד לא לעשות כך, ושלא להתייצב כלל זה מסירות נפש אמיתי של כל יום שעומד בפחד שלא יודע מה יולד יום, משא"כ שלוקח פטור אז הוא יודע עכ"פ שהוא נפטר מהם"….
שוט... כנראה שמשעמם למשטרת ישראל
שוט... כנראה שמשעמם למשטרת ישראל | 17-05-2017 17:51
שוט... כנראה שמשעמם למשטרת ישראל אלו הצרות של המדינה.. אין פשע, אין רציחות.. אין גניבות... אין עבריינים.. נותר להתעסק רק עם בובות... מדינה מצחיקה - כבר אמרנו? עובדה הציונים רועדים מפחד שהם לא מצליחים להשתיק את המחאה העולמית נגד הגזירה הנוראה של -שמד- והם חוששים שיאבדו שליטה.