אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שנייה מאסון • תיעוד דרמטי: צפו במטוסים משתפשפים

כשבוע לאחר התקרית החמורה במהלך מטס יום העצמאות, במהלכו שני מטוסה הרקולס השתפשפו זה בזה, תיעוד חדש שהובא בחדשות 2 מציג את הרגע בו המטוסים נצמדו זה לזה וכנפיהם השתפשפו

כשבוע לאחר התקרית החמורה במהלך מטס יום העצמאות, במהלכו שני מטוסה הרקולס השתפשפו זה בזה, תיעוד חדש שהובא בחדשות 2 מציג את הרגע בו המטוסים נצמדו זה לזה וכנפיהם השתפשפו.

על פי התחקיר שנערך לאחר האירוע,  הקברניטים לא שמרו על מרחק מספיק בין המטוסים, אך למרות התחקיר בחיל האוויר עדיין לא יודעים היכן אירע המגע המסוכן בין כנפי שני המטוסים, שטסו מעל יישובים וערים ברחבי המדינה בגובה נמוך יחסית.

סרטונים שפורסמו ברשת של צלמים חובבים העלו כי שני המטוסים אכן היו קרובים מאוד זה לזה מעל תל אביב, אך התחקיר העלה כי רק לאחר נחיתתם חזרה לבסיס האם של הטייסת, נבטים שבדרום, הבחינו צוותי הקרקע בשפשופים החשודים בקצה הכנפיים, שהעלו את הממצא החריג לפיו היה מגע בין שני השמשונים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשבוע שעבר הסתיים התחקיר של מטס יום העצמאות. בהתאם ללקחי התחקיר נקבעו צעדים מיידיים הנוגעים לנוהלי הטיסה במבנה. צוותי המטוסים טופלו פיקודית וקורקעו לזמנים שונים. כמו כן, קברניטי המטוסים נשפטו לעונש מחבוש. חיל האוויר רואה בחומרה אירועים מסוג זה ומתחקר לעומק על מנת למנוע הישנותם".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תודה לאל שהסתיים בשלום.
| 10-05-2017 11:19