אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב קרים מגיב לטענות: 'לא הייתי שותף לגיבוש הפקודה'

הרב הצבאי הראשי, מגיב לדיווח לפיו הוא היה אחד ממנסחי ומעצבי פקודת השירות המשותף ואומר כי הוא קיבל את הפקודה בשלביה הסופיים והוא התבקש להאיר ולהעיר עליה

הרב קרים מגיב לטענות: 'לא הייתי שותף לגיבוש הפקודה'
  הרב קרים (לימור מזרחי/פלאש90)

הרב הצבאי הראשי, הרב אייל קרים, מגיב לדיווח לפיו הוא היה אחד ממנסחי ומעצבי פקודת השירות המשותף שהביאה למשבר עמוק בין הציונות הדתית לצבא, ואומר כי הוא קיבל את הפקודה בשלביה הסופיים והוא התבקש להאיר ולהעיר עליה.

במכתב שהעביר היום (רביעי) עוזרו של הרב קרים, נכתב בין היתר כי הוא "לא היה שותף לעיצוב או לגיבוש הפקודה, כפי שנטען בתקשורת, אלא קיבל פקודה מעוצבת ומגובשת, שעליה נדרש להעיר ולהאיר".

בנוסף, הרב קרים קובע כי קצין או נגד שומר מצוות אינו יכול לשרת ביחידה לוחמת מעורבת. ראוי לציין כי עמדה זו של הרב קרים אינה סותרת מנוגדת לפקודת השירות המשותף הקובעת כי "הקצין יכול לשנות את שיבוצו טרם תחילת תפקידו באישור ראש אכ"א, ובהתבסס על המלצת הרבצ"ר, תוך התחשבות ברגשות הקצין".

התייחסות מפתיעה נוספת שעולה מהמכתב היא סוגיית שירת הנשים בטקסים צבאיים.

במכתב קובע הרב קרים כי חיילים דתיים יכולים להשתתף בטקסים ממלכתיים שכוללים שירת נשים: "המשתתפים יסיחו את דעתם מן השירה, אך אינם נדרשים לעזוב את הטקס", נכתב.

בסוף המכתב צויין כי "הרבצ"ר זוכה לגיבוי מלא הן של הרבנים והן של הפיקוד הבכיר הבכיר בצה"ל, ומתוך הקשבה ומחשבה כאחד, מסייע בכל דרך למצוא את הניסוחים הראויים בפקודת השירות המשותף, תוך מגמה ברורה לשקם את האמון בין רבני הציונות הדתית ובין צבא ההגנה לישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בקיצור עוד בובה ממלכתית
רמי | 26-04-2017 21:01
2
איזה הערות ואיזה חושך
צחי | 27-04-2017 0:29
אם הוא הרב נתבקש להעיד מה הוא העיר ואם נתבקש להאיר אז איך יצא כזה חושך?
3
מה הם רוצים איתנו ?
אוריאל | 30-04-2017 9:03
אני מציע לכל צורכי הסמים כי יקימו לעצמם צבא צרכנים ויניחו לנו ולבנותינו לנפשנו .