אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מנותק": מתקפה על בנט בעקבות דחיית החופשה

החלטתו של שר החינוך נפתלי בנט, לדחות את חופשת לג' בעומר ביום אחד מחשש לחילול שבת המוני, מעוררת עליו זעם מצד הורים ומורים שטוענים כי בנט מנותק

"מנותק": מתקפה על בנט בעקבות דחיית החופשה
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

החלטתו של שר החינוך נפתלי בנט, לדחות את חופשת לג' בעומר ביום אחד מחשש לחילול שבת המוני, מעוררת עליו זעם מצד הורים ומורים שטוענים כי בנט מנותק.

כזכור, בסוף השבוע האחרון הודיע בנט כי בעקבות בקשת הרבנות הראשית לישראל, הוא דוחה את חופשת לג' בעומר מיום ראשון לשני, בכדי לאפשר לתלמידים להדליק מדורות ביום ראשון בערב במקום במוצ"ש, בכדי למנוע חילול שבת על ידי ההכנות שייעשו להדלקת המדורות בעיצומה של השבת.

פורום ועדי ההורים, המייצג את הורי התלמידים, מתח בקורת על החלטתו של בנט בעיקר בגלל התזמון המאוחר בו הוחלט לדחות את החופשה, כשלושה שבועות בלבד לפני לג' בעומר.

בנוסף הם טוענים שדחיית החופשה לא תמנע מתלמידים רבים להדליק מדורות וכך הם לא יגיעו ללימודים גם ביום ראשון וגם ביום שני.

מפורום ועדי ההורים הישוביים נמסר, כי "עודכנו על ידי שר החינוך על הכוונה להזיז את חופשת ל"ג בעומר ואנחנו מתנגדים להחלטה בתוקף. ל"ג בעומר לא אמור להיות בכלל יום חופש ואם כבר נקבע – אין סיבה בעולם להזיזו בהתרעה של שלושה שבועות מראש בלבד. ההחלטה רק מוכיחה את הזילות בתכנון ימי החופש במערכת החינוך. ההורים העובדים עושים תכניות בהתייחס לימים שנקבעו בתחילת השנה – כמו משמרות בעבודה וחופשות. אין סיבה שמשרד החינוך יזיז את ימי החופשה של המשק הישראלי בלי לקיים על כך דיון במקומות המושפעים מכך – לא רק במערכת החינוך אלא במשק הישראלי בכללותו".

מארגון יציגים (חדר מחנכים) נמסר: "בנט ממשיך להיות מנותק מ-173 אלף עובדי ההוראה בישראל! דחיית חופשת ל"ג בעומר ליום שני בהתראה כה קצרה מהווה פגיעה כלכלית בעובדי הוראה רבים שהזמינו חופשות בארץ ובחו"ל ועכשיו נדרשים לשלם דמי ביטול בעקבות השינוי. המצב בו קיימים איגודים עם המורים ומורים בלי איגודים הוא חמור. פעם נוספת הסתדרות וארגון המורים נכשלו בהגנה ובייצוג עובדי ההוראה כאשר איפשרו את הדחייה ללא הסדרה מלאה של העניין. בעקבות הדחייה אנו דורשים לאפשר לכל עובד לבחור את יום החופשה של ל"ג בעומר, ראשון או שני לבחירתו ולבטל את איסור יציאה לחו"ל במהלך שנת הלימודים".

ממשרד החינוך נמסר ל'סרוגים': "המשרד מודע לעיתוי, אך ההחלטה בדבר חופשת ל"ג בעומר התקבלה בשל הצורך לתת מענה לכ-750,000 תלמידים במערכת החינוך. טרם ההחלטה, התלמידים הללו לא יכלו לחגוג את ל"ג בעומר באופן ראוי, בשל ציון החג ביום שבת. השבת יוצאת בתקופה זו בסביבות השעה 20:00, ולפיכך אין לתלמידים מספיק זמן לארגן מדורות, שכן בדרך כלל מתחילים את המדורות בשעה 18.00. החלטה דומה התקבלה בשנת 2013 על רקע אותה מציאות. מדובר בהחלטה נכונה, צודקת והוגנת, שכן מערכת חינוך ציבורית מחוייבת לכלל התלמידים שלה. המשרד נותן את המענים הנדרשים לכל ההיבטים וייעשה את ההתאמות הנדרשות מול מוסדות החינוך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הפעם ישר כח בנט
מתנגד חריף בד"כ | 23-04-2017 10:37
שר בממשלה צריך להקשיב לרבנות ולא לוועדים, אלא להיות גיבור במשמרתו. השבת היא נשמת המדינה. אם לא מחנכים לזה אז בשביל מה בכלל חינוך, וגם לא יעזור. אמנם אם אין דרך ארץ אין תורה, אבל גם אם אין תורה אין דרך ארץ (מסכת אבות). בע"ה תקבל מכאן כח לשמוע לרבנות גם בשאר הסוגיות, ולא להסתיר מידע.
2
נושאי שם השם לשווא
| 23-04-2017 10:46
3
נכון אך למה ברגע האחרון
| 23-04-2017 10:54
אם זוכרים את 2013 אז למה לא קובעים את. זה לפני כן
4
היה צריך לבטל את החופשה הזאת לגמרי
דבורה | 23-04-2017 11:39
למה היא נועדה? איזה חג זה?
5
איזה תרגיל הוא אכל.....
מוטי | 24-04-2017 0:10
ניסה לקנות משהו מהדתיים שביקשו את זה ממנו. אבל מה יצא, שבפועל....... לדתיים הרי גם ככה זה לא משנה, כי הם בכל מקרה ידליקו מדורות במוצאי שבת, ואילו לחילונים זה לא משנה מתי המדורה נדלקת ( הם לא התעסקו בשאלה " ביצה שנולדה בשבת.......") אז מה שיצא זה שיש עליו כעס מובן מצד אחד, וליגלוג מהצד השני. כל הכבוד בנט....... תמשיך ככה.
6
ומה עם החילונים הרבים שמדליקים מדורות במוצאי שבת?
חילוני | 24-04-2017 8:11
ולא יגיעו ללימודים ביום ראשון? אז גם וגם? או שחצי כתה תבוא ביום ראשון וחצי כתה ביום שני... בנט הוא שר הכוללים יותר מאשר שר בתי הספר הממלכתיים