אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אליקים לבנון: "קורא לכולם להתעשת ולתקן את העיוות"

הרב אליקים לבנון תוקף את פסיקת בג"צ וקורא לפעול ולתקן את העוולה. ארגון חותם : "בית המשפט הנמוך לצדק רומס כדבר שבשגרה את הערכים היהודיים של כולנו"

"קורא לכולם להתעשת ולתקן את העיוות"

הרב אליקים לבנון, רב השומרון ומרבני ארגון חותם תקף היום את פסיקת בג"צ המתירה פתיחת עסקים בשבת בעיר ת"א.

"שמירת הפרהסיה של מדינת ישראל היא איננה עניין דתי היא עניין לאומי ציבורי כללי כדי להדגיש לכולנו ולהדגיש שאנו עם אחד וארץ אחת וכולנו כאיש אחד ובלב אחד", אמר הרב.

הרב לבנון הוסיף כי "הפגיעה בפרהסיה שנגרמת ע"י האפשרות לפתוח חנויות בשבת מרסקת את הפרהסיה הלאומית וכתוצאה מזה פוגעת עמוק עמוק בעמקי נשמתה של ישראל, של מדינת ישראל ושל עם ישראל".

לסיום קרא הרב לפעול ככל שניתן כנגד הפסיקה "אני קורא לכל הכוחות להתעשת לקחת מחשבה לאחור ולתקן את המעוות הגדול הזה." סיים.

ארגון חותם, הפועל לחיזוק זהותה היהודית של המדינה הצטרף לקריאת הרב "מדובר בפסיקה אשר פוגעת אנושות בצביונה היהודי של המדינה. בית המשפט הנמוך לצדק רומס כדבר שבשגרה את הערכים היהודיים של כולנו תוך שהוא פוגע גם בזכויות הסוציאליות של בעלי העסקים הקטנים. כעת יותר מתמיד אנו מקווים למימוש משאלות הלב ותפילתם של עם ישראל לדורותיו "השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה".. ".

בתוך כך, אמש פורסם כי שר הפנים אריה דרעי שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בו ביקש מהיועמ"ש לפנות לבג"צ בבקשה לדיון נוסף בעניין בהרכב מורחב אשר יבחן בשנית את ההחלטה וזאת לאור הפגיעה המהותית בצביונה של השבת במדינה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
למהללי בגץ
יהודי פשוט | 22-04-2017 22:54
זה לא מוסד חשוב של המדינה. מוסד שירשנו מהמנדט הבריטי והשלטון הטורקי, אשר משפטיו נובעים מחוקותיהם - ולנו, העם שעמד לרגלי הר סיני, יש דברים יותר טובים לעשות בחיים מלשעבד עצמנו לתרבויות הגוים. בושה וחרפה (לשון השע חומ סימן כו) מיסודו של המוסד הזה, קו מאז שאהרון ברק ביזה את המדינה והשליט עליה את האקטיביזם השיפוטי. העיקר שאנחנו באופוריה וחושבים שהמדינה דמוקרטית, והבחירה החופשית בידינו ביום הבוחר.