גל מעצרים נרחב: בכירי עיתון 'הפלס' נעצרו

בגל מעצרים נרחב, עצרה הלילה משטרת ישראל 28 אנשים, ביניהם ראשי 'הפלג הירושלמי' ובכירים בעיתון 'הפלס' בחשד שסחטו ואיימו על ראשי חברות לפרסם בעיתון

גל מעצרים נרחב: בכירי עיתון 'הפלס' נעצרו
  התקהלויות במהלך גל המעצרים, הלילה (צילום: מחאות החרדים הקיצוניים, מתוך ynet)

בתום חקירה סמויה המתנהלת מזה כחצי שנה עוכבו ונעצרו לפנות בוקר במבצע ארצי ומקיף 28 חשודים מכל רחבי הארץ החשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ונושאי משרה בכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

החקירה החלה בעקבות עשרות תלונות מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות שהתקבלו במשטרה בכל הארץ ורוכזו במשטרת ירושלים.

עניינן של התלונות הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון ה'פלס'.

מהחקירה עולה כי החשודים נהגו לפנות מדי יום למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק' אשר שהופעל ע"י החשודים, בו היו מזדהים באמצעות קוד, סיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. שם היו שומעים הקלטות של שדרנים שפרסמו תכנים הכוללים את פרטי החברה אותה הגדירו ככזו שצריך להטריד באותו היום ומה 'מדד ההטרדה' (כמה שיחות/הודעות לאותו היום).קו הטלפון הוקם על ידם למטרה זו.

בשלב הזה, לאחר שקיבלו את ההנחיות המפורטות, היו מתקבלות באופן בלתי פוסק עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, לנושאי משרה בכירים ואף לבני משפחותיהם, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה, ולהפרעה קשה לשגרת היום שלהם ושל בני משפחותיהם.

בשל ההטרדות הבלתי פוסקות חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

במסגרת הפעילות הגיעו חוקרי המשטרה בין היתר גם למשרדי מערכת עיתון ה'פלס' בירושלים ועל בסיס צווי חיפוש של בית המשפט ביצעו חיפוש במקום ואספו ממצאים הקשורים לחקירה המתנהלת בהם מחשבים, חומרי מדיה ועוד.

כאמור לפנות בוקר הגיע לשיאו מבצע האכיפה בו היו שותפים כ-250 שוטרים , חוקרים , שוטרי יס"מ, לוחמי מג"ב ובלשים מכל הארץ שעצרו בו זמנית, בהתאם לצווי מעצר וחיפוש שהוצאו ע"י בית המשפט, 28 חשודים מירושלים, בני ברק, מודיעין עלית, אשדוד, רכסים וחדרה. כלל המעוכבים/עצורים , בהם נושאי משרה בכירים במערכת העתון, הובאו לחקירה במתקני להב 433, שם נחקרו ע"י חוקרי משטרת ירושלים.

החשודים שעוכבו/נעצרו הוגדרו כחשודים העיקריים שסומנו כדומיננטיים והמשמעותיים ביותר.
במהלך פעילות המשטרה בירושלים ובבני ברק החלה התגודדות סביב השוטרים, קריאות לעברם ובהמשך אף הפרות סדר שכללו שריפת פחים השלכת חפצים וידויי אבננים לעבר הכוחות תוך נסיונות למנוע ולשבש את פעולת השוטרים.

בהמשך יובאו חלק מהעצורים בפני בית משפט השלום בראשל"צ לדיון בעניינם.

חקירה חשובה ורגישה

במשטרה ציינו כי "מדובר בחקירה חשובה ורגישה שהחלה כחקירה סמויה במהלכה נאספו ראיות ובוססה תשתית ראייתית שהובילה למעצר חשודים, שניסו במעשיהם לשבש ולפגוע בזכות הקניין והגנת הפרטיות, תוך הטרדה והטלת מורא".

עוד נמסר ממשטרת ישראל כי "חוקרי משטרת ישראל ניהלו את החקירה ביסודיות, מקצועיות ונחישות תוך איסוף מכלול הראיות וחומרי החקירה מכל הארץ שרוכזו בירושלים, זאת תוך שיתוף פעולה מלא עם יחידות המשטרה ברחבי הארץ. לאורך כל החקירה המשטרה עמדה בקשר רצוף עם נציגי החברות אשר עודכנו בחקירה. המשטרה תמשיך בפעילות הנחושה לאכיפת החוק והסדר ולמיצוי מלוא חומרת הדין עם החשודים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
היו היה פעם
נעם | 18-04-2017 10:18
פעם לציבור החרדי היתה מעלה. לא היה בו פשע. פשעים היו בו הרבה אך לא עברינות מאורגנת. חבל! עכשיו השאלה היא איך יגיבו גדולי הדור והרבנים. מעניין מאוד.
תזהר לא להכליל. הפלג הירושלמי אכן אין לו גדולי ישראל.
שי | 18-04-2017 11:38
2
הם עושים הכל חוקי
להתפלל לקב"ה | 18-04-2017 11:52
מעשה שהיה בימיו של הגאון רבי נפתלי צבי יהודה ברלין ז"ל
לוק | 23-04-2017 22:35
מעשה שהיה בימיו של הגאון רבי נפתלי צבי יהודה ברלין, הנציב, נגזרה גזירה מאת הממשלה להכניס לימודי חול אל תוך הישיבות הקדושות. [כהיום להתגייס לצבא] הנציב נלחם בכל עוזו בגזירה נוראה זו שמהווה סיכון ממשי לעולם התורה. מחמת כך נפל למשכב.ולבנו, הגאון הגדול רבי חיים, אמר הנציב שהקדוש ברוך הוא רמז על כך בתורה בפסוק: ולהבדיל בין הקודש לבין החול, יש להבדיל בין לימודי הקודש ולימודי החול, שכן כאשר מערבים קודש וחול [כהיום חרדים-צבא] לא די שאין לימודי החול מקבלים קדושה, אלא לימודי הקודש הופכים, חלילה, לחולין… לטומאה…. ודע לך בני היקר סיים הנציב שאף שדבר זה נטל ממני את כל כוחותי וגרם לי ליפול למשכב, כדאי הוא העניין הגדול הזה שאמסור את נפשי עליו!
פשוט ממשלת סתימת פיות קודש, זאת המטרה!!!!!
כשר | 18-04-2017 16:24
פשוט ממשלת סתימת פיות קודש, זאת המטרה!!!!! וכל מי שרוקד על הדם מתוך שנאה חולנית שידע שגם הוא באשר הוא חרדי שנואי על ידי עוקרי הדת החילוניים. רק עכשיו במקרה התור של המפגנים. בעבר זה היה על השבת או על הקברים של יהודים או על כל דבר שריח יהדות נדף ממנו, העידוד הזה נופל לידי מי שבאמת שונא אתכם על יהדותכם ואל תהיו טיפשים לעודד את זה. חזל אמרו מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור, זו מלחמה נגד הסטרא אחרא, כל המזלזל בגדולי ישראל אין רפואה למכתו...גם חייבים לזכור שכבר היה גל מעצרים כזה בדיוק לפני שנתיים על אותה האשמה של הטרדות. לא יצא מזה כלום. למה? כי אין בזה כלום, הכל חוקי. כל הכבוד למי שהמציא את המילה חרדק, ובקרוב וכל הרשעה כולה.... אני מאמין שמי שתורתו אומנותו לא צריך להתגייס לצהל השמד והזימה מאחר והם משרתים בצבא השמים.
3
לזכור שהיה גל מעצרים כזה בדיוק לפני שנתיים על האמת
מנדי קוקר | 18-04-2017 11:57
לזכור שהיה גל מעצרים כזה בדיוק לפני שנתיים על אותה האשמה של הטרדות. לא יצא מזה כלום. למה? כי אין בזה כלום, הכל חוקי.
4
מספרים שמרן ראש הישיבה הגר"ש אויערבאך פגש באחרונה...
יצחק בן יצחק | 18-04-2017 18:04
מספרים שמרן ראש הישיבה הגרש אויערבאך פגש באחרונה בחכם שלום כהן שליטא. לאחר מילות נימוס ידידותיות אמר החכם למרן שליטא כי מתקשה הוא לישון בלילה מרוב צער נוכח גזירת הגיוס הנוראה. להפתעתו השיבו מרן ראש הישיבה כי הוא דווקא ישן מאד טוב בלילה. תמה החכם ושאל, כיצד זה יתכן? השיבו, אני עובד קשה ונלחם ביום נגד אותה גזירה, מה פלא שבלילה אני מותש ונרדם?! מי שיושב רגוע ביום ולא עושה מאומה נגד הגזירה הנוראה, מה פלא שמתקשה הוא לישון בלילה....
5
בחורי ישיבה קטנה סאטמאר קרית יואל היה אמורים להבחן
בחורי ישיבה קטנה סאטמאר קרית יואל | 23-04-2017 23:01
בחורי ישיבה קטנה סאטמאר קרית יואל היה אמורים להבחן ביום שישי על מסכת מכות אצל הגאון הגדול רבי אלי' בער וואכפויגל ראש ישיבת זכרון משה סאוט פאלסבורג נ.י. אך כשהגיעו לבנין השיבה בסאוט פאלסבורג הוא לא רצה לקבל פניהם ולדבר איתם בגלל דרשת ר' אהרון האדמור מסאטמאר נגד אנשי אמת של הפלג הירושלמי.