די להזדעזע מעיתון 'הארץ', מתלהמים יש בכל הצדדים

האם עו"ד שפטל איננו אומר דברים חריפים לא פחות? האם מיכאל בן ארי ועוד איננו אומר דברים חריפים מאוד ביחס לשמאל ותקשורת? האם אנשי הפלג הירושלמי אינם אומרים דברים חריפים?

די להזדעזע מעיתון 'הארץ', מתלהמים יש בכל הצדדים

באמת אינני מבין על מה הסערה הגדולה? האם מאמר זה של יוסי קליין הוא החריף ביותר שנכתב או נאמר בארצנו בזמן האחרון?

האם עו"ד שפטל איננו אומר דברים חריפים לא פחות? האם מיכאל בן ארי ועוד איננו אומר דברים חריפים מאוד ביחס לשמאל ותקשורת? האם אנשי הפלג הירושלמי אינם אומרים דברים חריפים ונוראיים על אנשי צבא ומשטרה לא פחות ממאמר זה? האם דבריהם של עיתונאים כאלה ואחרים כלפי החברה החרדית חמורים פחות?

דבריו הפוגעניים של יוסי קליין אינם חורגים מביטויים חריפים לא פחות שנאמרו בכלי תקשורת שונים כלפי מגזרים כאלו ואחריו מימין ומשמאל במשך השנים.

אדרבא, אולי הדיון סביב מאמר זה יהיה בשאלה מהם גבולות הדיון בחברה שלנו. עד כמה מותר וראוי לומר דברים חריפים ועד כמה ראוי ומותר להשתלח זה בזה.

האמת צריכה להיאמר, לבד מהביטוי החריף של הכותב, לשיטתו הוא צודק. כי הציבור הדתי לאומי הולך ותופס מקום בנקודות מרכזיות. התפיסה הציונית דתית הולכת ותופסת מקום בנקודות שליטה מרכזיים.

זה מה שמפריע לכותב ולעוד אנשים רבים בשמאל, ומעוור את עיניהם מלראות את הדברים לעומקם ובמורכבות שלהם.

ראיתי עכשיו את תגובותיו של עמוס שוקן להתקפות על המאמר, כדאי לראותם בכדי להבין עד כמה התהום פעורה ועד כמה חשוב ללבן את הדברים, כי בסופו של דבר "אנשים אחים אנחנו".

אני בטוח כי סביב שולחן הסדר היה דיון בבתים רבים "מיהו הרשע בימינו" אליו מתכוונת ההגדה. אבל עלינו לזכור שגם הרשע הוא אחד הבנים במשפחה והוא יושב סביב שולחן הסדר. כך ראוי לנהוג.

הלוואי שנבחרי הציבור יזעקו בכל פעם שאנשי תקשורת ובעלי דעה יגידו או יכתבו דברים קשים ופוגעניים מימין או משמאל ועל ידי כך הדיון החריף והקשה הקיים בחברה הישראלית בנושאים רבים ומגוונים יתקיים בצורה מעמיקה יותר ומכבדת יותר.

כי זו הבעיה שלנו כחברה. היכולת לקיים דיון נוקב ככל שיהיה בצורה עניינית ומכבדת ללא מילות גנאי והשמצות,שאינן תורמות כלל לשיח הלאומי, אלא רק מפלגות ומעוררות שנאה, ריב ומדון.

דווקא חג הפסח בו אנו מציינים את עצמאותנו הראשונה הוא זמן ראוי לדיון ולליבון ולקביעת נורמות של ביטוי הגון ומכבד בין אנשים החולקים זה עם זה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
די להתיפייף
מופתע | 13-04-2017 13:00
ממש לוא. אין אחד, אחד, כן אחד, בימין שמתבטא כך. לא שפטל, ובדרך לא בן ארי - אף אחד לא מתבטא בצורה מסיתה כזו. כינויים מעליבים כן (ואכן אפשר להתווכח על כינוי ודימוי כזה או אחר) אך ממש, להסית ברחל ביתך הקטנה להשוות ולהכליל ציבור שלם לאוייבנו המרים, ואת הציבור הכי ציוני בארץ זו אנטישמיות טהורה
טול קורה מבין עינך
יהושפט | 13-04-2017 13:27
תיזכר מה עשו ואמרו במחנה הלאומי ברצח אמיל גרינצוויג ורבין. נאצים וארונות קבורה כל יום כל היום.
2
די לחופה. וממש הגזמת.
יהושע | 13-04-2017 13:07
תיקון טעות
יהודה | 14-04-2017 9:46
אולי התכוונת די לחנופה?
3
אני מתפלא לראות
| 13-04-2017 15:03
איך לפעמים אתה יכול לכתוב מאמרים טובים ולפעמים לכתוב, במחילה, דברים כל כך מטופשים, לא במקום וחסרי רגש.
4
כמו
יוס | 13-04-2017 21:34
כמו הראשון ההבדל שבן ארי צודק ולכות ב המאמר נו באמת מישהו בימין אמר פעם על יהודי כול שהוא שהוא גרוע מהחיזבללה יורם שפטל אמר כזה דבר אי פעם ? והם באמת עושים דברים גרועים מהחיזבללה החיזבאללה ברוך השם לא מצליח לפגוע בנו הם פוגעים בנו יום יום שעה שעה ומוצאים את דבתנו רעה בכול העולם אז נכון שלא צריך להתייחס אליו יותר מידי אבל על תשווה בכלל את התבטאויות השמואל לימין ואת מעשי השמולאנים לימן כי האמת שהם אלה שמבצעים את כול מה שהם אומרים על בימין ומי שיודע היסטוריה יודע על מה אני מדבר הם אלה הרעים עצם זה שיכולים לכתוב ככה על ציבור שלם בכזואת עצמה ולהוציא אותם כאילו הם רוצחים צמאי דם בו בזמן שהרוב המוחלט של הרוצחים והאנשים שיוביל קליין מתאר את הציבור הדלי ככזה מגיע מהמגזר שלו דווקא
5
הענין ששפטל ובן ארי לא משקרים
נאוה | 13-04-2017 23:21
ועתון הארץ לא מפסיק לשקר ולהגזים. וחוץ מזה אין להשוות בין המנוול קליין ל-2 הדוברים אמת גם אם לא נוח לכותב המאמר .
6
אבינעם עושה חיים הטרול מכה שנית ומפרסם מערכות תקשורת
אבינועם בן צ"יים הטרול | 14-04-2017 1:26
ננ
7
שפטל היו לא דומה כלל למסריחון מבילאדי[הארץ]
מקפל שני דברים לא קשורים | 14-04-2017 1:29
הוציא דברים לא נכונים על שפטל שיש ענין שאחד יגיד האמת כמו שהיא מלבד גידופי מילים גסות שזה נראה שפטל לא עושה
8
דברים נכונים, הפתרון הוא להפסיק את זה מכל הצדדים
אריק1 | 14-04-2017 12:11
שנזכה לחזור בתשובה
9
לא ככה
שלום | 16-04-2017 10:44
כדברי ברל כצנלסון. מדובר באנטישמי טהור ומופרע. וזה לא הוא לבד אלא כל אלה שהסכימו שההחלאה יפרסם את יציאותיו דרכם. היש עם בעמים אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי שכל מה שעושה עמם כל יצירתו וכל יסוריו הם בזויים ושנואים. וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות?... וכאן (בארץ ישראל) ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו... עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינים. שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה, עם תאוות הפגיון שבמזרח. מי שחושב שיש עוד כאלה בציבורים אחרים יערב לו. כאלה נבלות אין. זה רק מצדיק את יורם שפטל.