ראש העיר לרב יצחק יוסף: "אין לי קשר להגדה"

בעיריית אשקלון מגיבים לדבריו של הרב הראשי לישראל וטוענים כי אין לעיריה קשר להפצת ההגדות של הרב ברדא: "ההגדה המדוברת לא הופקה על ידי עיריית אשקלון ואין לעירייה כל נגיעה לתכנים ההלכתיים הכתובים בה"

ראש העיר לרב יצחק יוסף: "אין לי קשר להגדה"
  (צילום: פלאש90)

איתמר שמעוני, ראש עיריית אשקלון המושעה, מגיב לדבריו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, לפיהם ההגדה של פסח של הרב ברדא מאשקלון המכילה הלכות נגד השולחן ערוך הופצה על ידי העיריה.

כזכור, בשיעורו השבועי שהובא באתר החרדי 'כיכר השבת', אמר הרב יוסף: "יש איזה אחד מאשקלון, הוציא איזה הגדה של פסח, וראש העיר באשקלון השתגע אחריו, הלך ותרם לו את זה בכמות גדולה, אלפים ורבבות, מחלק את זה".

"מחטיא את הרבים, מחטיא את הרבים ממש. איזה ביטחון עצמי. הוא כותב שם: ליטול ידיים ויברך. 'קיבלנו הוראות הרמב"ם, לא קיבלנו הוראות מרן השולחן ערוך', לברך על כל כוס וכוס מארבע כוסות".

בעקבות המתקפה, בלשכתו של ראש העיר ביקשו להגיב לדברים ומסרו ל'כיכר השבת': "ההגדה המדוברת לא הופקה על ידי עיריית אשקלון ואין לעירייה כל נגיעה לתכנים ההלכתיים הכתובים בה, כמו גם לאיתמר שמעוני ולמ"מ ראש העיר, אפי מור, שחתום על דברי הברכה לקוראי ההגדה".

הרב יוסף הוסיף לתקוף בשיעורו את הרב ברדא ואמר: "כל גדולי האחרונים, כולם אומרים, מאז זמנו של מרן – אומרים שקיבלנו הוראות מרן. זה בא אומר לך 'לא, כולם טועים, אני למדתי בישיבה בבני ברק ואני עולה על כולם, קיבלנו הוראות הרמב"ם', כולם טועים ורק אתה יודע? איך חינכו אותו לכזה ביטחון עצמי? להכשיל את הרבים!. ראש העיר שלו ככה השתגע אחריו והוציא את ההגדה הזו וחילק ומכשילים את הרבים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אבל אצל האשכנזים כן מברכים אז
| 10-04-2017 17:59
זה לא ממש עבירה. למשל אצל הספרדים לא מברכים ברכה אחרונה על משקה חם .והאשכנזים כן מברכים. לכן גם אני מברכת . כי איך אפשר להנות ממשקה טעים ולא לברך?
2
מה רוצים מהרב ברדא?
יוסף | 11-04-2017 22:28
שהרב יוסף יתלונן ישירות על הרמבם שהוא מחטיא את הרבים, הרב ברדא רק מסתמך עליו..
הרמבם לא מחטיא אף אחד
תומר | 23-04-2017 14:16
יש מלא הלכות ברמבם שהספרדים לא מקיימים. גם קולות גדולות מאוד. פשוט מאוד מרן פסק לברך על כוס ראשונה ואחרונה וכך מנהגנו. כל גדולי האחרונים כולל הבן איש חי הסכימו עם זה אז לבוא ולעקור את הכל ולעשות את כולם טועים?
3
עזות פנים
יעקב מוצפי | 12-04-2017 10:56
איך יצחק יוסף מעיז פניו. אדם שמעולם לא עבר מבחן אחד בהלכה-וכל תאריו בזכות -אביו הרשלץ זצל. מפלג ומשמיץ כל מי שאינו מורה כדעתו ... אינו מגיע לקרסוליו של רב שכונה -בלי יראת שמים וכולו גאוה וכעס... ואסור לשמוע ואף להביט בפניו -פני רשע.
4
הרמבם
משה | 12-04-2017 10:59
לדעתו של יצחק יוסף-הרמבם חוטא ומחטיא לדורו ולכל הדורות אחריו. חצוף ועז פנים -מי שמונה לרב בזכות אביו בלבד-אינו ראוי להקרא רב-ובכל זאת רב עם כולם.
5
טיפשים
| 18-04-2017 16:44
תתחילו להרגיע, כל המבזה תלמיד חכם אין תרופה למכתו
צודק. יש למחות במבזים תלמידי חכמים
ו. | 21-04-2017 10:35