אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התרכך: הרב אלי סדן הגיע לשימוע במשרד הבטחון

אחרי שכבר התבטא כי "לא ישתף פעולה עם דיקטטורה", הרב אלי סדן ומנכ"ל המכינה יגיעו היום לשימוע במשרד הבטחון, כחלק מצעדי הנקמה של ליברמן נגד הרב יגאל לוינשטיין

התרכך: הרב אלי סדן הגיע לשימוע במשרד הבטחון
  יגיע לשימוע של משרד הביטחון. הרב אלי סדן (צילום: מוסדות בני דוד)

פרשת הרב יגאל לוינשטיין. היום (ד') התקיים השימוע לראש המכינה אצל מנכ"ל משרד הבטחון אודי אדם.

מהמכינה בעלי מסרו לסרוגים, כי במכינה לא מתכוונים להתעמת עם הצבא או עם משרד הביטחון, והרב אלי סדן מלווה במנכ"ל המכינה יגיעו לשימוע במשרד הביטחון בקריה בתל אביב, בו ידון קיצוץ בזכויות של מוסדות 'בני דוד'.

בסיום השיחה נמס ממשרד הבטחון: "מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, קיים הערב (ד') שימוע לראשי מוסדות 'בני דוד עלי', הרב אלי סדן ומנכ"ל המוסדות ליאור שתול בעניין מכסות דחיית השירות הניתנות להם לשנים ב' וג'. במהלך השימוע, ראשי המוסדות הציגו את עמדותיהם. החלטת משרד הביטחון תינתן במהלך השבועות הקרובים."

בשבוע שעבר קופל שר הביטחון אביגדור ליברמן, כפי שזגזג בכמה וכמה החלטות שלו: לא חיסל את הנייה בתוך 48 שעות ולא הצליח להוציא את גלי צה"ל מצה"ל. לפני שלושה שבועות הודיע ליברמן על סגירת מסלול ההסדר במכינה בעלי (שמכיל כ-10 תלמידים בלבד), ובשבוע שעבר בעקבות חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה, נאלץ משרד הבטחון לחזור בו ולבטל את הסגירה.

"נוכח עמדת היועץ המשפטי לממשלה, הנני להודיעך על ביטול השימוע שנקבע לכם בעניין הסרת ישיבת ההסדר בעלי מרשימת הישיבות המוכרות בעקבות התבטאויותיו הקשות של הרב יגאל לוינשטיין."

במקום עונש נקמה במכינה

השימוע של שבוע שעבר בוטל כאמור, ובמקומו הוזמן הרב אלי סדן לשימוע חדש, כדי לבטל את ההטבה למכינה בעלי, שיכולה לתת ליותר תלמידים דחיית שירות גם בשנה ב'.

"עם זאת, ללא כל קשר להתבטאות האמורות של הרב לוינשטיין וכפי שציינתי במכתבי שבסימוכין בכוונת שר הבטחון לבטל את ההבחנה הנהוגה היום בין מוסדות בני דוד עלי לבין המכינות הקדם צבאיות האחרות", כותב מנכ"ל משרד הבטחון אודי אדם. "בעניין אי ההגבלה של המכינה במכסות דחיית גיוס לחניכים בשנה ב' ובמכסות המעבר של החניכים בתוך מוסדות עלי ולמוסדות אחרים, זאת בשל הפגיעה בשוויון אל מול כלל המכינות הקדם-צבאיות המוכרות בעניין זה".

בעלי, כאמור, לא מתכוונים להתעמת עם משרד הבטחון וראש המכינה יתייצב לשימוע כדי לנסות ולהסביר כי הרב לוינשטיין כבר התנצל על הדברים וכי אין טעם לנקוט בסנקציה נגד המכינה. נזכיר כי בעבר התבטא הרב אלי סדן נגד התייצבות לשימוע במילים: "לא נשתף פעולה עם דיקטטורה"

סביר להניח כי ליברמן שכבר סימן את המכינה לא יתרכך, והנקמה שלו תצא לפועל. המשמעות היא תלמידי המכינה לא יוכלו לעבור ממסלול ישיבה גבוהה שאינו מוגבל בזמן למסלול מכינה המוגבל לשנה, ולהפך. ובנוסף יוגבלו מספר אפשרויות דחיית השירות לשנה שנייה עבור תלמידי המכינה. מדובר בצעד שלא ימוטט או יסגור את המכינה, אך יגביל את התלמידים.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אבל קשה לשפוט אותם מהפחד מהסנקציות
חבל על הביזיון | 05-04-2017 19:42
למרות שהרב טאו מפורש אמר לא להתנצל שוב ושוב ושוב על דברים פשוטים ככ