אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גטאס יתפטר מהכנסת ויישלח לשנתיים מאסר

חבר הכנסת הערבי יישלח לשנתיים מאסר בפועל ויתפטר כבר ביום ראשון הקרוב מהכנסת. "אף כי נראה ש'אאבד את חירותי' בקרוב, הרי שהחירות זורמת בעורקיי"

גטאס יתפטר מהכנסת ויישלח לשנתיים מאסר
  (צילום: Roy Alima/Flash90)

חבר הכנסת הערבי באסל גטאס, יישלח לשנתיים מאסר בפועל וזאת במסגרת עסקת טיעון אליה הגיע עם פרקליטות המדינה.

במסגרת העסקה בכתב האישום ייוחסו לגטאס עבירות של הברחת טלפונים סלולריים לכלא, מתן אמצעים לביצוע מעשה טרור (עבירה לפי חוק המאבק בטרור), הכנסת מסמכים שלא דרך הנהלת בית הסוהר ומרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור. כתב האישום המתוקן יוגש ביום ראשון בבוקר, ויחייב את חבר הכנסת להתפטר מתפקידו מידית.

בשיחה שהעניק לאתר וואלה אמר גטאס: "הסעיפים הביטחוניים שרצו להאשים אותי בהם ירדו מכתב האישום המתוקן שיוגש".

על השאלה האם הוא מרוצה מהעסקה, השיב גטאס: "אם אני חותם, כנראה שזה מקובל עליי".

בנוסף, במסגרת ההסדר ייגזר על גטאס מאסר על תנאי לתקופה שתיקבע על ידי בית המשפט. הפרקליטות תעתור גם להטיל קנס כספי על גטאס והוא לא יהיה מוגבל בטיעוניו בעניין זה. הפרקליטות תבקש בנוסף מבית המשפט לקבוע במסגרת גזר הדין כי יש קלון במעשי העבירה שאותם ביצע גטאס, זאת בין השאר, לנוכח סוג העבירות, אופיין והנסיבות בהן בוצעו.

"אין לי ציפייה ליחס של צדק או להגינות מצד הגורמים הפועלים במסדרונות משטר האפרטהייד, שעיקר מאמציהם נסוב סביב הנסיונות להצדיק ולתת לגיטימציה לעוולות, לגזל ולדיכוי". לדבריו, "אף כי נראה ש'אאבד את חירותי' בקרוב, הרי שהחירות זורמת בעורקיי ואני נושא אותה בקרבי מאז שעמדתי על דעתי בהרי הגליל, ומאז שהתמרדה רוחי בין מרחביו מוריקי הזית. זו הרוח שמחברת אותי אל אסירינו בבתי הכלא, ואין דבר שחשוב ויקר יותר ללבי מהקשר אל פעילי המאבק".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו