אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פסטיבל הרב לוינשטיין בניצוח ה'טרור הנשי'

הרב רוזן על סערת הרב לוינשטיין: 'טרור ארגוני הנשים' מוכן להקריב את ערכי הבטחון למען השוויון וההעצמה הנשית, שהם-הם הערכים המוחלטים בעולמן! טרור פמיניסטי זה תוקף בכל גיזרה אפשרית

פסטיבל הרב לוינשטיין בניצוח ה'טרור הנשי'

'הטרור הנשי' מעדיף את העצמתן על פני העצמת צה"ל. "לגברים לעשות המלחמה ולא לנשים" (ספר החינוך תרג)

"פרקו נזמי הזהב אשר באזני נשיכם בניכם ובנותיכם". ויתפרקו את נזמי הזהב אשר באזניהם" (לב,ב-ג)

"באזני נשיכם – אמר אהרן בלבו הנשים והילדים חסים על תכשיטיהן שמא יתעכב הדבר ובתוך כך יבוא משה. והם [=הגברים] לא המתינו ופרקו מעל עצמן" (רש"י)

"הנשים בטלות ממלאכה [=בר"ח]… לזכר שלא היו באותו חטא" (טור או"ח תיז עפ"י פדר"א מד)

פסטיבל 'לוינשטיין'

בעת כתיבת השורות דרמת הרב יגאל לוינשטיין בעיצומה. יתכן שעד עת קריאתן – התקשורת, ארגוני הנשים ואישי ציבור ליברליים ימצאו להם טרף אחר. לפני שאביע עמדה לגופה של עמדתו אתייחס למוקד הדרמה; התנפלות באיומים על הדובר, משהו כמו: "להפסיק מיד את התקציבים למוסדו"; "לאסור עליו לחנך"; "להחרים ביקורי אישים ממלכתיים וצבאיים במוסד", וכיו"ב.

ולמי שלא יודע במה דברים אמורים הנה רקע קצר; הרב יגאל לוינשטיין, רב מרכזי במכינת עלי המפוארה המעוטרת בכתרים צבאיים-ממלכתיים, העז להביע עמדה נוקבת נגד שירות בנות ביחידות קרביות בשיחה 'סגורה' (כלום יש דבר כזה בעידן הקלטות הסתר והדלפות מיידיות) שנשא בפני תלמידי מכינת-אחות, 'מורעלי צבא' הניצבים בפני גיוס. סגנונו של הרב היה מאד פוגעני במין הנשי (משהו כמו: הן תהיינה 'קוליות' ולא חמות להתחתן אתן). התקשורת צירפה מיד את התבטאותו הבוטה לפני חדשים אחדים נגד הקהילה החד-מינית.

אינני מזדהה עם הסגנון הצורם מאד את אזניי, ובפרט אם הוא יוצא מפי רב-מחנך ובהיכלה של תורה. אבל מה לעשות, התברר לי כי זה סגנונו של האיש; מחוספס, סחבקי, שפת חבר'המן צבאי, לשון סטנדאפיסט מורשת 'הגששים'. אינני מכיר את האיש ואת שיחו (פרט להיכרות ציבורית) אך כנראה ששפה ירודה זו נרכשה במחוזות צה"ל ולא בבית המדרש. אגב, לא ברור לי האם השורות האחרונות משרתות את הסניגוריה או את הקטיגוריה, או את שתיהן?

כאמור, תפוח עסיסי נפל לידי ארגוני הנשים והתקשורת ומיד החל הפסטיבל. אחד מרגעי השיא היו תיאורים עסיסיים על תחרות פנימית בערוץ השני מי יזכה לראיין את האיש; האם יאיר שרקי או סיון רהב-מאיר? התקשורת חשפה 'עלילות מאחורי הפרגוד' כתת דרמה בפרשה (סיון זכתה במירוץ. אוי מה היה לנו, ולערוץ השני, מזעמן של ארגוני הנשים אם יאיר היה זוכה…)

'טרור' ארגוני הנשים

ולגופה של עמדת הרב יגאל; אני חש הזדהות עם הדעות המקצועיות לפיהן הצבת נשים בתפקידים קרביים בחי"ר פוגעת בכושר הלחימה הצה"לי, בשל הבדלים פיסיולוגיים בין המינים. הקמת גדודים קרביים משותפים תורמת אמנם להעלאת המוראל, אך כזה המהופך למוראל המלחמתי, הנחוש, ההסתערותי; קוראים לו המתח המיני.

'טרור ארגוני הנשים' (השתמשתי בביטוי זה בשיחות סגורות. מסתמא כבר הוקלטתי. ממילא תקציבי מכון 'צומת' זעומים…) מוכן להקריב את ערכי הבטחון למען השוויון וההעצמה הנשית, שהם-הם הערכים המוחלטים בעולמן! אגב, אינני מקבל – ללא הוכחה -את הטיעון שיד השמאל הפוליטי במעל זה, להחליש את צה"ל מעין עצת בלעם וד"ל. טרור פמיניסטי זה תוקף בכל גיזרה אפשרית; כנסים תורניים שאשה לא מרצה בהם; העדר מועמדת נשית לכהונת מנכ"ל בתי הדין הרבניים; בקרוב גם דרישה לאפשר להן כהונת רבנות עיר או ישוב, שהרי יש רבות אורתודוקסיות. וכמובן כמובן בקריאת תורה נשית צדקנית בכותל בראשי חדשים, "לפי שלא חטאו בעגל" כמבואר בציטטין בראש המדור. אך אל דאגה! הבטאון שאתם מחזיקים ביד מוגן מפני הדביזיה הנשית הלוחמת; כותבות בו נשים ואפילו בעמוד הפותח…

==

(המאמר נכתב במוצאי פורים ויפורסם בעלון שבת בשבתו)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הערה קטנה
| 15-03-2017 15:48
הדברים המיוחסים לרב לוונשטיין המובאים במאמר וכן כל הדברים המיוחסים לו לא נאמרו על ידו בהקשר בו הם מצוטטים. כדאי להקשיב ל כ ל תוכן השיחה ואז לחוות דעה
בכל אופן הרב יגאל צודק.באמת שזה
| 15-03-2017 17:34
לא מפריע לי .שכל אחד ואחת תעשה מה שהיא רוצה. אבל ידוע שעושים הרבה שטיות בחיים וזה אחד מהם.בהצלחה לחכמים והחכמות.
2
לא סתם אמרו חז"ל שנשים דעתן קלה עליהן
אורי | 15-03-2017 18:32
הפמיניסטיות מוכיחות שאת בכל עוז...
3
האם חזקה שפתו של צה"ל משפת בית המדרש ?
בן יעקב | 15-03-2017 21:21
" כנראה ששפה ירודה זו נרכשה במחוזות צה"ל ולא בבית המדרש " רוצה לומר שפת צה"ל חזקה מלשונה של תורת בית המדרש.
4
הרב יגאל ועוד רבנים במכינות מדברים ככה
אלי | 16-03-2017 6:13
מהיכרותי האישית הסגנון הגס הוא סגנון הדיבור הרגיל של הרבה רבנים במכינות, הבעיה מתחילה במכיניסטים שמוכנים שידברו אליהם כמו אל ערסים.
"ערסים" ככה מדבר בן הציונות הדתית אשכנזית "ממלכתית"??
וזו שפה "מכובדת"? | 16-03-2017 11:40
ועכשיו אתה מבין למה אפילו אנחנו האוהדים הטבעיים שלכם לא סובלים אתכם? אם אתה וחבריך דורסים אותנו ובזים לנו בשיטתיות - למה שנתמוך בכם?