אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"מהגר": חבר הכנסת הערבי משתלח בשר הבטחון

חבר הכנסת הערבי, באסל גטאס, אומר כי ליברמן אינו מבין את המשמעות של עם יליד בארצו מכיוון שהוא בעצמו מהגר ממולדובה. ואומר כי הפלסטינים הם בעלי הבית וליברמן "אורח חולף"

"מהגר": חבר הכנסת הערבי משתלח בשר הבטחון
  באסל גטאס (צילום: אבי דישי/פלאש90)

חבר הכנסת הערבי, באסל גטאס, הנאשם בהברחת טלפונים סלולריים למחבלים השוהים בבתי כלא בישראל, התייחס לפני זמן קצר (שני) לדבריו של שר הבטחון אביגדור ליברמן אודות הדרך לפתור את הסכסוך הישראלי- "פלסטיני". ואומר כי ליברמן אינו מבין את המשמעות של עם יליד בארצו מכיוון שהוא בעצמו מהגר ממולדובה.

"אין ספק שליברמן, המהגר ממולדובה, אינו מבין מה זה מולדת ומה זה עם ילידי בארצו", אמר גטאס.

לדבריו: "בכל הסדר עתידי אפשרי אין מקום למתנחלים גוזלי אדמות במדינה פלסטינית וכאן ואין מקום למהגרים גזעניים בזויים בדמות ליברמן, הפלסטינים שחיים כיום בישראל הם בעלי המקום וליברמן הוא אורח חולף". מוקדם יותר אמר ליברמן כי המקרה של הסדר מדיני, "אין שום סיבה שהשייח ראאד סלאח, איימן עודה, באסל גטאס או חנין זועבי ימשיכו להיות אזרחי ישראל".

חילופי שטחים ואוכלוסיות

כאמור, מוקדם יותר התייחס ליברמן לנסיון של הממשל האמריקני להניע תהליך מדיני חדש לפתרון הסכסוך הישראלי- "פלסטיני" ושטח את משנתו בנושא, שעיקרה היא חילופי שטחים ואוכלוסיות.

לדברי ליברמן: "בפתחו של נסיון חדש להתניע מו"מ מדיני בין ישראל לפלסטינים, כדאי להפיק לקחים מן העבר והלקח הראשון הוא שכל נסיון לפתור את הסוגיה הפלסטינית על בסיס שטחים תמורת שלום נועד לכישלון מראש".

שר הבטחון הדגיש כי "הדרך היחידה להגיע להסדר בר-קיימא היא חילופי שטחים ואוכלוסיות כחלק מהסדר אזורי כולל".

"לא ייתכן שתוקם מדינה פלסטינית הומוגנית, ללא יהודי אחד – 100% פלסטינים, ושלעומת זאת ישראל תהיה מדינה דו-לאומית עם 22% פלסטינים", אמר ליברמן ןהוסיף כי "אין שום סיבה שהשייח' ראאד סלאח, איימן עודה, באסל גטאס או חנין זועבי ימשיכו להיות אזרחי ישראל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו