אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יורם שפטל: "התביעה צמאה לדמו של אלאור אזריה"

עורך הדין יורם שפטל, תוקף את ערעור התביעה על עונשו של החייל אלאור אזריה בטענה שהעונש שהושת עליו הוא עונש קל מדי. "זה ערעור חצוף, שקרי, שמלמד ומוכיח את מה שאני טוען כל הזמן - התביעה, הפצ"ריה ליתר דיוק, צמאה לדמו של אלאור אזריה"

"התביעה צמאה לדמו של אלאור אזריה"
  סמל אלאור אזריה (צילום: פלאש90)

עורך הדין יורם שפטל, פרקליטה של משפחת אזריה, תקף לפני זמן קצר (שלישי) את ערעור התביעה על עונשו של החייל אלאור אזריה בטענה שהעונש שהושת עליו-18 חודשי מאסר בפועל- הוא עונש קל מדי.

"זוהי נקמה נמוכה, עלובה ודוחה כתגובה על הערעור של אלאור עצמו שאלמלא היה מוגש – גם זה לא היה מוגש", אמר שפטל בשיחה עם חדשות 2 Online.

"זה ערעור חצוף, שקרי, שמלמד ומוכיח את מה שאני טוען כל הזמן – התביעה, הפצ"ריה ליתר דיוק, צמאה לדמו של אלאור אזריה. אנחנו רואים את זה מכך שהעונש המרבי שהם דרשו הוא 5 שנים ובית המשפט נתן פחות משליש. אין כמו העניין הזה כדי להוכיח את צימאון הדמים של הפצ"ריה לדמו של אלאור השפוך".

"הערעור לא נובע משום שיקול ענייני אלא כמעשה נקמה נגד אלאור על זה שהוא זועק לחפותו ובהחלט משתמש באמצעים שהחוק מעמיד לרשותו כדי לתת ממש לטענה שלו שההרשעה היא מופרכת לחלוטין ומנותקת מהעובדות. זה הליך שאין בינו לבין שיקול ענייני כל שהוא ולא כלום".

בערעור שהגישה הפרקליטות הצבאית מוקדם יותר נטען כי עונשו של אזריה צריך לעמוד על בין 3 ל-5 שנים. "מן הדין להחמיר בעונשו של אזריה והעמדתו על 36 עד 60 חודשים", נכתב בערעור. "העונש שהושת על אזריה מקל בצורה מופרזת ואינו עולה בקנה אחד עם רמת הענישה המקובלת והראויה למעשיו".

"מתחם הענישה שקבעה דעת הרוב בבית הדין אינו הולם את מעשיו של אזריה ואת נסיבותיו החמורות של האירוע. העונש חורג בצורה משמעותית ביחס לרמות הענישה המקובלות על פי פסיקת בית המשפט העליון ואינו מעביר לחיילי צה"ל ולחברה כולה את המסר הערכי הראוי בנסיבות העניין".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו