אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חדש מישיבת שדרות: מכינה לבנות לפני שירות לאומי

ישיבת שדרות מקימה בעיר את "מעיין שדרות" - המכינה חדשה שתוקם בשנה הבאה, ומיועדת לבנות בוגרות תיכון המיועדות לשירות לאומי. המטרה: לחזק ולפתח את בטחונה העצמי את אישיותה של התלמידה, את עולמה האמוני והתורני, ואת תחושת החיבור והאחריות העצמית והלאומית בכל השלבים בחיים

חדש מישיבת שדרות: מכינה לבנות לפני שירות לאומי
  צילום: ישיבת שדרות

בימים שבהם מדברים על גיוס הבנות לצה"ל ומדרשות לפני גיוס צצות ועולות, מוקמת בשדרות מכינה לשירות לאומי, השנייה בארץ אחרי החלוצה בעלי.

ישיבת שדרות מקימה בעיר את "מעיין שדרות" – המכינה חדשה שתוקם בשנה הבאה, ומיועדת לבנות בוגרות תיכון המיועדות לשירות לאומי. המטרה: לחזק ולפתח את בטחונה העצמי את אישיותה של התלמידה, את עולמה האמוני והתורני, ואת תחושת החיבור והאחריות העצמית והלאומית בכל השלבים בחיים.

את המדרשה מקימה ישיבת שדרות בראשות הרב דוד פנדל ואת התוכנית מובילים  הרב חגי לונדין והרבנית דגנית פלח. וכרגע הגיעו לעיר כ-30 בנות להתעניין לגבי השנה הבאה וזכו לברכתו של ראש העיר אלון דוידי.

תכנית המדרשה היא כמו המקבילה הגברית או זו הנהוגה במכינות לבנות לפני צבא: שבוע לימודים מלא בתנאי פנימייה. עם סדר יום גדוש בלימוד ובפעילויות חברתיות בעיר ומחוצה לה.

לימוד לשם שמיים נטו

בשיחה עם הרב חגי לונדין הוא מספר לסרוגים: "הרעיון הוא פשוט: כשם שנוצר סטנדרט בריא במסגרות הבנים של לפחות שנת לימוד תורה אחת לפני (!) שמתחילים את החיים – כך צריך להתעצב סטנדרט דומה במסגרת הבנות. לא משנה מה תעשי בחיים; לא משנה איזה מסלול תרומה לחברה תבחרי – קודם כל שנת לימוד תורה! נכון, להוסיף עוד שנה למסלול הגם ככה עמוס שלך זהו דבר לא פשוט אולם זוהי שנה שתיתן את העוגן לכל המשך החיים."

את מהפכת לימוד התורה לנשים מגדיר הרב לונדין כאחד מתהליכי העומק ששינו את פני החברה הדתית-לאומית "כל המצוי בשדה החינוך מבחין שמסגרות לימוד תורה לנשים צצות כפטריות אחרי הגשם. לימוד תורה עמוק; עדין; אמיץ ומלא בתביעה רוחנית אמתית. רוב הבנות אינן זקוקות ללימוד תורה בכדי לקצר את השירות הצבאי או כדי לקבל תואר רבני / אקדמי אלא לשם שמים נטו."

זהו אגב אחד הנושאים היחידים שבו יש קונצנזוס של כל גווני קשת הציבור הדתי-לאומי – החל מהגוון הליברלי ביותר וכלה בשמרני ביותר. יחד עם זאת, למרות שישנן כאמור מסגרות רבות של לימוד תורה לנשים תוך כדי מסלולי החיים השונים, ישנן מעט מסגרות שמאפשרות פניות נפשית מוחלטת לתורה.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו