סמוטריץ' על התחקיר אודות ביתו: "פייק תחקיר"

סמוטריץ' דוחה את הדיווח לפיו ביתו נבנה על קרקע "פלסטינית" ולכן הוא מצוי בניגוד עניינים בכל הנוגע לעיסוק בחוק ההסדרה: "היחידים שנמצאים בניגוד עניינים הם כתבים שמנסים לייצג את הפלסטינים"

סמוטריץ' על התחקיר אודות ביתו: "פייק תחקיר"
  (צילום: Miriam Alster/Flash90)

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, דוחה את הדיווח בחדשות 2 לפיו ביתו נבנה על קרקע "פלסטינית" ולכן הוא מצוי בניגוד עניינים בכל הנוגע לעיסוק בחוק ההסדרה.

על פי הדיווח, תצלומי אוויר של ביתו של ביתו של סמוטריץ' שהוקם ברחוב 'איש ימינך' בקדומים, מעלים חשד כי הבית נבנה על קרקע "פלסטינית" פרטית

עוד עולה מהדיווח, כי על-פי תצלומי אוויר, מאז שנות מאז שנות ה-70, השטח נראה מעובד וקיים חשד כי מדובר באדמות פרטיות פלסטיניות. יחד עם זאת, הבתים שקמו על השטח החל מ-2004 וצפונה, שאחד מהם הוא ביתו של סמוטריץ', אינם חוקיים משום שהם נמצאים מחוץ לתכנית המתאר של קדומים.

ההערכות הן כי המידע לכתבה הגיע מארגון השמאל הקיצוני 'כרם נבות', שעניינו הוא איתור בתים של יהודים שנבנו על קרקע "פלסטינית" פרטית.

דרור אטקס מארגון "כרם נבות", אמר כי "חבר הכנסת סמוטריץ' כנראה לא זכאי לדעת מה היה השיקולים שעומדים מאחורי הניסיון שלו לקדם את חוק ההסדרה. מתברר כי הבית שלו בנוי גם הוא על אדמות פלסטיניות והוא יהיה אחד האנשים שירוויחו מאותו חוק".

בתגובה לדיווח אותו כינה 'פייק תחקיר', מסר סמוטריץ' ל'סרוגים', כי "היחידים שנמצאים בניגוד עניינים הם כתבים שמנסים לייצג את הפלסטינים כדי לפנות יהודים מהבית, אך במקרה כזה של שנאה עצמית שום חוק הסדרה לא יעזור".

"כפי שעשיתי עד היום, כך גם בהמשך – אעשה כל יכולתי כדי להגן על ההתיישבות ולהמשיך לפתח אותה כהמשך ישיר של החזון הציוני".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עתידכם נמצא בידי הדור השני של עסקנים שיבנו עצמם על גב
אורח | 02-03-2017 12:00
התושבים שברוב המקרים לא יזוזו בלי שאר מרכיבי העדר,