אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב קרים הושבע כחבר במועצת הרבנות הראשית

חודשיים לאחר מינוי לרב הצבאי הראשי, הושבע היום תא"ל הרב אייל קרים לחבר מועצת הרבנות הראשית. בדבריו אמר: "רוצה לאחל לכולנו שנשכיל ונדע לא רק לדבר אלא גם להאזין, להקשיב, להבין ולהשכיל כדי שנוכל לתקן את הטעון תיקון.״

הרב קרים הושבע כחבר במועצת הרבנות הראשית
  (צילום: עמוס בן גרשום)

חודשיים לאחר מינוי לרב הצבאי הראשי, הושבע היום תא"ל הרב אייל קרים לחבר מועצת הרבנות הראשית.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, אירח הבוקר (א') את טקס הצהרת האמונים של הרב הראשי לצה"ל אייל קרים, בנוכחות הרב משה דגן מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל ובכירי הרבנות הראשית לישראל.

לאחר שהרב קרים הצהיר אמונים בפני הנשיא וחתם על ההצהרה בירך אותן נשיא המדינה ואמר: "יש דברים שנולדים איתם, למשל תאריך הלידה. אתה הרב קרים נולדת בתאריך מיוחד, ביום  ז' באדר שעל פי המסורת הוא יום לידתו ויום פטירתו של משה רבינו, העניו שבאדם. משה שחיבר תורה ומנהיגות, חכמה וגדולה, שמים וארץ. אתה עומד כאן היום ולפניך משימת חיים – לחבר. לחבר בין תורה וצבא, בין בתי המדרש לבסיסי אימונים. לחבר בין הרצון של צה"ל ושל רבים בחברה הישראלית לשלב כמה שיותר קהלים בצורה ראויה בצה"ל, לבין הזכות של החיילים בני הציבור הדתי והחרדי וחובתנו לסייע להם – לשמור על אורחות חייהם."

"מלאכת החיבור שלך לא פחות מורכבת מזו של משה רבינו ולמשה הרי לא היו מעליו רמטכ"ל וממשלה ורבנים ראשיים וראשי ישיבות ויועצים וגם לא הייתה לו תקשורת שממתינה להאיר בזרקורים כל תהום ואבן נגף. מצד שני, למשה גם לא היה רמטכ"ל שיעמוד לצידו ולא רבנים ראשיים לעת צרה וקושי, ולא ראשי ישיבות ויועצים שניתן להיוועץ בהם, וגם לא תקשורת שדרכה ניתן גם להעביר מסרים של שיח אמיתי ורצון להקשיב לכל חייל וחיילת. לך יש את כל הכלים החשובים האלה."

(צילום: עמוס בן גרשום)

שנדע גם להאזין

הנשיא המשיך ואמר: "בשנה האחרונה רבו המשברים והגלים ביחסים שבין צה"ל לראשי הציבור התורני. צה"ל אינו יכול להרשות לעצמו כי האנרגיות של מפקדיו יופנו לזירות כאלו. בטחון ישראל לא מאפשר זאת. שכנינו ומבקשי רעתנו לא יאפשרו זאת ואני שמח שהרמטכ"ל פועל בנושא ואני שמח, הרב אייל, שאתה הוא זה העומד לצדו כפקוד, יועץ ורב."

את דבריו חתם הנשיא בדברים מברכת כהנים ואמר: ״עם מינויך לחבר מועצת הרבנות הראשית ברכותינו ותפילותינו כי יאר ה' פניו אליך ויחונך וכי יישא ה' פניו אליך וישם לך ולכל חיילינו – שלום."

הרב קרים הודה לנשיא על הדברים החמים ואמר: ״השמיעה אינה רק זכות אלא חובה. בישראל קיים חופש דיבור הבעיה היא שרק מעטים מוכנים לשמוע ולהקשיב. עם היכנסי כחבר במועצת הרבנות הראשית בישראל אני רוצה לאחל לכולנו שנשכיל ונדע לא רק לדבר אלא גם להאזין, להקשיב, להבין ולהשכיל כדי שנוכל לתקן את הטעון תיקון.״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו