אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נחשפה רשת הונאה חרדית לקבלת פטורים מהצבא

בעקבות מעצר של מתפרע חרדי, נמצאו אצלו מסמכים רפואיים החתומים ע"י רופאים פסיכיאטריים שיועדו, עפ"י החשד, להציגם בפני גורמי הצבא ובאמצעותם לקבל פטור משירות צבאי, עבור צעירים חרדים ששילמו על כסף עשרות אלפי שקלים

נחשפה רשת הונאה חרדית לקבלת פטורים מהצבא
  למצולם אין קשר לכתבה (יעקב לדרמן/פלאש90)

הותר לפרסום: המשטרה חשפה פעילות מאורגנת ושיטתית לקבלת מסמכים רפואיים שבאמצעותם נמנע גיוס לצה"ל של מועמדים לגיוס חרדים.

ראשיתה של החקירה במעצר של מפר סדר חרדי לפני כחודש ברחוב רש"י בירושלים מול לשכת הגיוס לצה"ל. במהלך חקירתו במשטרה ובחיפוש שבוצע נתפסו ברשותו מסמכים רפואיים החתומים ע"י רופאים פסיכיאטריים שיועדו, עפ"י החשד, להציגם בפני גורמי הצבא ובאמצעותם לקבל פטור משירות צבאי.

עם התקדמות חקירת החשוד (תושב ירושלים כבן 25) הגיעו החוקרים לחשוד נוסף (תושב ירושלים כבן 57) שבחיפוש שבוצע בביתו נתפס כסף מזומן בסכום כולל של מעל 100,000 ש"ח שהוחבא בארונות הבית ובמקומות שונים והיה מסודר בחבילות ועל כל חבילה שם ופרטי אדם אחר.

פטור מפסיכיאטר

ממצאי החקירה עולה כי החשודים, יחד עם נוספים שנחקרו במשטרה, יצרו תשתית לפיה מועמד לגיוס לצה"ל שרצה לקבל פטור שילם להם כסף באמצעותו היו, עפ"י החשד, מתאמים עבורו פגישה עם פסיכיאטר. טרם הגעתו לפסיכיאטר קיבל תידרוך והנחיות כיצד לנהוג.
בסיומה קיבלו מסמך המעיד על סוגיות נפשיות שונות בהן כביכול הוא לוקה, אותו היה מגיש במהלך הליך גיוסו לצבא.

במסגרת החקירה חוקרי המשטרה גבו עדות ממספר פסיכיאטריים. מעצרם של שני החשודים הוארך מספר פעמים ובסיום החקירה שוחררו בתנאים ע"י בית המשפט. החקירה שלוותה ע"י הפרקליטות מראשיתה נמשכת.

במשטרה ציינו כי מדובר בחקירה מורכבת ונחושה שחשפה תשתית מאורגנת שפעלה לקבלת פטור במרמה והונאה שיטתית של עשרות מועמדים לגיוס לצה"ל. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת למנוע ולסכל עבירות מרמה והונאה מתוחכמות ככל שיהיו ולהעמיד לדין את החשודים המעורבים

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בסיום השיעור היומי, פנה התלמיד לרבו בשאלה:
שאלה | 12-02-2017 20:07
בסיום השיעור היומי, פנה התלמיד לרבו בשאלה: זה עתה למדנו שאין בן דוד בא עד שתכלה הפרוטה מן הכיס. משמע שבזה תלוי ביאת המשיח. במקום אחר נאמר כי ביאת המשיח תלוי בזכות נשים צדקניות? ענה לו המלמד, תלמידי היקר, שתגדל תבין כי אין כאן סתירה: בזכות נשים צדקניות תכלה הפרוטה מהכיס...
2
מהשמים תיפח רוחם של החרדקים מהאדמה. כת ערב-רב עמלקי גמ
רבינו | 14-02-2017 10:16
מהשמים תיפח רוחם של החרדקים מהאדמה. כת ערב-רב עמלקי גמור בן בנו של המן הרשע מבני ברק ימח תיפח רוחם מהאדמה. הקבה יטפל בו בקרוב אנחנו רק צריכים להפגין למען קדושת שם השם ית' למען כבוד שמים. חוץ מזה להתפלל לגאולה בקרוב.
3
אין הבדל בין חרדים לערביי ישראל
פופ | 06-08-2017 19:20
אולי בעצם החרדים אויב גדול של המדינה