אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שת"פ ייחודי בין ישיבות בני עקיבא 'קנדה' למכללת הרצוג

שיתוף פעולה מיוחד נרקם בין המכללה האקדמית הרצוג לישיבות בני עקיבא קנדה. במסגרת התכנית סטודנטים מגיעים לקנדה בכל אחד משני הסמסטרים של שנת הלימודים האקדמית

שת"פ ייחודי בין ישיבות בני עקיבא 'קנדה' למכללת הרצוג

שיתוף פעולה מיוחד נרקם בין המכללה האקדמית הרצוג לישיבות בני עקיבא קנדה. במסגרת התכנית סטודנטים מגיעים לקנדה בכל אחד משני הסמסטרים של שנת הלימודים האקדמית.

השליחים- סטודנטים לחינוך, על-פי רוב בשלבים מתקדמים ללימודיהם, משתלבים בעשייה החינוכית של בתי הספר – כמורים, מדריכים, מחנכים וחברים.

אחד מהאתגרים המרכזיים בחינוך העל-יסודי, הוא ביכולת ליצור מערכת יחסים של אמון והערכה בין הצוות החינוכי והתלמידים, תוך שמירת רמה לימודית גבוהה והישגים אקדמיים נאותים, כאשר בבית-ספר ציוני בחו"ל, מתווסף לעבודה החינוכית גם אתגר נוסף, והוא חיזוק התודעה הישראלית בקרב התלמידים, תוך הכרת חזון המדינה היהודית שהפך מחלום למציאות.

אביעד פיתוחי-חותם, בוגר מכללת הרצוג ושליח חינוכי בבתי-הספר התיכונים של תנועת בני-עקיבא, שבטורונטו, קנדה, הוא גם היוזם והמרכז את השיתוף פעולה בין מכללת הרצוג וישיבות בני עקיבא.

פיתוחי-חותם מציין ש"מטרת השליחות ברובד הראשון והחשוב ביותר בעשייתם של השליחים הצעירים הוא כמובן בכך שהם מביאים מטעמה וניחוחה של ארץ ישראל. אך רובד משמעותי נוסף קיים בעשייה החינוכית שלהם, והוא קשור דווקא לגילם הצעיר. השיח החינוכי הצפון אמריקאי נוטה להתמקד ברובו בהיבטים אקדמיים של ציונים ומספרים, הישגים ותחרותיות".

לדבריו: "העובדה שתלמידי התיכון שלנו נפגשים עם דמויות חינוכיות משמעותיות שאינן 'דורשות' ציונים או מדדים, חברים בוגרים שמסוגלים לנהל שיחות עומק והדרכה גם מבלי להתעסק במשמעת וגבולות היא עבור רבים מהם בבחינת מים קרים לנפש עייפה".

 

הסטודנטים שמשתתפים בתכנית ממשיכים את הכשרתם המקצועית במהלך השליחות, כחלק משמעותי מסדר היום שלהם. במהלך השליחות ממשיכים הסטודנטים להיות בקשר רציף עם המורים והמרצים שלהם במכללת הרצוג, באמצעות קורסים מקוונים, סדנאות מגוונות ומילוי דו"חות עבודה מעשית.

גם מערכת בית-הספר, דואגת לסטודנטים ומקצה משאבים לחניכתם של השליחים באמצעות צפייה של אנשי צוות מנוסים בשעורים שאותם מעבירים השליחים, השתלמויות מקצועיות ומפגשים אישיים.

אחת לשבוע מתכנסת כלל חבורת השליחים הצעירים למפגש ודיון בסוגיות חינוכיות שעולות 'מהשטח'- מתוך עבודתם שלהם.
המפגש מונחה על-ידי אחד מאנשי הצוות המבוגרים, אך מוקד ההשתתפות והדיון בו הוא ללא ספק השליחים בעצמם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו