אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יצחק יוסף: "קורא לכל דייני ישראל אל תפחדו מארגוני הנשים"

הרב יצחק יוסף התייחס בכנס הדיינים למתקפות עליו בעניין פרשיית 'הגט מצפת' "ארגוני הנשים רוצים שנתיר להם כל מיני דברים. רבותי, לא לפחד! לא תגורו מפני איש, תהיו חזקים"

הרב יצחק יוסף: "אל תפחדו מארגוני הנשים"
  לא לפחד מארגוני הנשים. הרב יוסף (דוברות בתי הדין הרבניים)

 

בשיעור המרכזי בכנס הפתיחה של כנס הדיינים שמתקיים בצפון, נשא מרן הראשון לציון, הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול הרב יצחק יוסף דברים.

בהתייחסות ראשונה לפרשת 'הגט מצפת' בה הוא מבקש לקיים דיון נוסף בפרשת הגט שניתן לעגונה שבעלה צמח, אמר הרב יוסף: "ארגוני הנשים רוצים שנתיר להם כל מיני דברים. רבותי, לא לפחד! לא תגורו מפני איש, תהיו חזקים".

במהלך דבריו התייחס הראשל"צ למתקפה של ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד ואמר: "קיימתי את זה בעצמי כשאחד בכנסת – גזען – חירף וגידף אותי. הראו את זה בטלוויזיה. אני אקבל שכר בעולם הבא על כך שביישו אותי. אני הרגשתי את זה על עצמי לפני כמה שבועות, כאשר התבזיתי קבל עם ועולם. התקשרו אלי מניו-יורק, מלונדון, הזדעזעו איך ישבו בכנסת, איזה אחד גזען ישב וחירף וגידף. אמרתי שאני מקיים בעצמי לא תגורו מפני איש".

עוד הוסיף מרן הראשון לציון : "הם בכנסת ילמדו אותנו מה זה כוחא דהיתרא אלה שלא שומרים תורה ומצוות, …הם יגידו לי? עשו אותי בית שמאי, מחמיר, כאילו לא הולך בדרך של אבא שלו (מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ"ל).

בהתייחס לבקורת על בתי הדין מצד גורמים ליברליים וארגוני הנשים השונים  אמר הראש״ל כי דייני ישראל צריכים לפסוק הן בדיני אבן העזר והן בדיני חושן משפט והדגיש כי חייבים לפסוק ב"כוחא דהיתרא" אבל לא כמו שמפרשים בחוץ ש"הכול מותרין לך". כל דיין חייב לפסוק לפי ההלכה הכתובה והמסורה בלי לסטות ימין ושמאל".

בסיום הכנס הוציאו הדיינים קול קורא המגבה את הרב יצחק יוסף בפרשת 'הגט מצפת' וסמכו את ידיהם על הצעת החוק שתחזיר את האפשרות לדון דיני ממונות בבית הדין הרבני.

קול קורא – כנס דייני בתי הדין הרבניים – התשע"ז

א.   דייני ישראל, ובראשם הרבנים הראשיים לישראל – נשיא בית הדין הגדול הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט״א ונשיא מועצת הרבנות הראשית לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט״א – קוראים להשבת סמכותם של בתי הדין הרבניים האזוריים לדון בדיני ממונות בהסכמת הצדדים על פי דין תורה, כפי שהיה נהוג בקהילות ישראל במשך כל הדורות ועל פי המסורת הנהוגה שנמסרה לבתי הדין הרבניים מקדמת דנא, וכפי שהיה עד לפני כעשר שנים.

אנו מחזקים את ידי מנהיגי הציבור ונבחריו הפועלים להשבת סמכויות בתי הדין הרבניים לדון בדיני ממונות על פי דין תורה. כל העוסקים במלאכת החקיקה נקראים לפעול כאיש אחד בעניין זה לתועלת כלל הציבור בישראל, לקידוש שם שמים, להגדיל תורה ולהאדיר.

אנו קוראים לרבני ישראל ולציבור הרחב לעסוק בסוגיה זו בשבת פרשת בשלח ובשבת פרשת משפטים הבאות עלינו לטובה.

ב.   כנס הדיינים קורא לרבנים רושמי הנישואין ולרבנים מסדרי חופה וקידושין להסביר לציבור הרחב בכלל ולחתנים בפרט כי שטר הכתובה הנכתב בעת הנישואין הוא מסמך הלכתי מחייב לכל דבר ועומד למימוש מעשי בעת הצורך, ולאור זאת יבחנו את צעדיהם בתבונה בעת עריכת שטר הכתובה, כך שהסכום הנכתב בכתובה יהיה סכום המשקף הבנה של תוקף ההתחייבות בשטר הכתובה כחלק מהחובות האישיים והכלכליים של בני הזוג.

ג.    כנס הדיינים קורא להגדיל באופן משמעותי את תקני הדיינים ואת תקני כוח האדם המנהליים ולמנות בהקדם את הדיינים החסרים, כדי שבתי הדין הרבניים האמונים על מתן מענה ראוי לכלל הציבור בישראל יוכלו לטפל, לדון ולהכריע ביעילות ובמהירות האפשרית בכל העניינים המובאים לפניהם.

ד.   כנס הדיינים מחזק את ידי הראשון לציון הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, בעשייתו לחיזוק מערכת בתי הדין הרבניים בישראל ובעמידתו האיתנה על משמרת הקודש בדרכי הבירור ההלכתי ובפסיקת ההלכה כדרכה של תורה במסורת הדורות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
דוד לאו פוסק לפי הקרקורים שלהן
| 08-02-2017 14:57
אפילו לא פותח את הקלסר לקרוא הוכחות . נותן להן מה שהן רוצות העיקר שיתנו לו איטם בתקשרת
למה ? כי הוא חייב אותך לתת גט? מגיע לך!
יהודי | 09-02-2017 1:08
אתה נשמע אדם מתוסכל
G | 09-02-2017 1:07
ומי אתה בכלל?
יניב | 08-02-2017 19:35