אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנדלבליט ביקש להשעות את איתמר שמעוני מתפקידו

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתבי אישום בקשה להשעייתו של ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, עקב הגשתו של כתב האישום המייחס לו עבירות חמורות בעלות זיקה לכהונתו הציבורית

מנדלבליט ביקש להשעות את איתמר שמעוני מתפקידו
  (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש היום (שלישי) לוועדה לבחינת השעיית ראשי רשויות בשל הגשת כתבי אישום בקשה להשעייתו של ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני, עקב הגשתו של כתב האישום המייחס לו עבירות חמורות בעלות זיקה לכהונתו הציבורית.

במסגרת הבקשה, מבקש מנדלבליט להשעות את שמעוני מכהונתו נוכח כתב האישום שהוגש נגדו המייחס לו לכאורה, בין היתר, עבירות של לקיחת שוחד והפרת אמונים.

בבקשת היועץ נכתב, בין היתר, כי "המעשים המיוחסים למר שמעוני בכתב האישום הם מעשים חמורים, נוגדים בבירור את טוהר המידות המצופה ממי שמכהן במשרה ציבורית ואשר אמון על ענייני הציבור וקופת הציבור".

עוד נכתב כי "בכתב האישום נטען כי שמעוני ביצע לכאורה שורה ארוכה של עבירות שוחד, איסור הלבנת הון והפרת אמונים. עבירות אלה ביצע שמעוני, כך נטען בכתב האישום, תוך ניצול מובהק של מעמדו ותפקידיו. נוכח חומרת המעשים המיוחסים לשמעוני, אף שמדובר בכתב אישום ולא בהרשעה, המשך כהונתו של שמעוני עלול לגרום לפגיעה קשה באמון הציבור, ובערכים של טוהר המידות ושלטון החוק".

בנוסף, המדינה סבורה כי אין די בהשעיית מר שמעוני מתפקידו וכי על הוועדה לתת את דעתה גם לשורת תפקידים אשר במילויים כחבר מועצה, עשויה להיות למר שמעוני השפעה בלתי רצויה על התנהלות הרשות המקומית או התאגידים העירוניים.

המדינה תבקש, נוכח טיבם של האישומים המיוחסים למר שמעוני וחומרתם, והפגיעה הגלומה בהם בעיקרון טוהר המידות ושלטון החוק, כי הוועדה תורה שמר שמעוני יהיה מנוע מלכהן מתוקף תפקידו כחבר מועצת העיר בתפקידים שיש להם השפעה מהותית על התנהלותה התקינה של הרשות המקומית או בתפקידים הכרוכים בניהול כספי ציבור- כהונה בוועדת הנהלה; כהונה בכל ועדה הנוגעת להיבטים כספיים, לרבות בוועדת כספים, בוועדת מכרזים של המועצה ובוועדת תמיכות ובוועדת הנחות, וכן בכל ועדה העוסקת בהתקשרות עם ספקים, קבלנים או נותני שירותים לעירייה; כהונה בכל ועדה שלה השפעה על העסקת עובדים לרבות ועדת המכרזים לבחירת עובדים בכירים; כהונה כסגן רשות; כהונה כחבר ועדת ביקורת; כהונה בוועדה המקומית ובוועדת המשנה לתכנון ובניה; כהונה בכל תפקיד בתאגידים עירוניים; יו"ר ועדה כלשהי.

לסיכום, נכתב בבקשה כי המחויבות לשמירה על ערכי הליבה של השירות הציבורי, ובמיוחד על טוהר המידות וצביונו המוסרי של השירות הציבורי, אינה מתיישבת עם המשך כהונתו של מר שמעוני כראש הרשות. משכך, מבקש היועץ המשפטי לממשלה כי הוועדה תיעתר לבקשתו להשעות את מר שמעוני וכן להטיל הגבלות על יכולתו למלא תפקידים כמפורט לעיל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הגיע זמן להיתרחק "דון קורלאונה לתמיד!!! גם המפיאה שלו
אשקלוני | 07-02-2017 19:27