אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב עמיחי אליהו: "נאמני תורה ועבודה עברו את גבול הפתטיות והאובססיה"

אנחנו בצו אחד נלחמים על זכויות החיילים שומרי המסורת בצה"ל. אתם לא רוצים לסייע? זכותכם. לפחות אל תפריעו. גם לדמגוגיה יש גבול וגם לאובססיה יש גבול

נאמני תורה ועבודה עברו את גבול הפתטיות והאובססיה

תם עידן נשף המסיכות – הגיע הזמן לגלות את פרצופה של תנועת "נאמני תורה ועבודה"

חצי שנה מאז הקמנו את עמותת צו אחד, אנחנו מרגישים סיפוק גדול. מזה חצי שנה אנו מתריעים על כשלים ביכולת החיילים הדתיים והמסורתיים לשמור מצוות במהלך שירותם הצבאי. בזמן האחרון אנו רואים שעמדתנו נגד פקודת השירות המשותף זוכה לתמיכה מקיר לקיר בקרב רבני הציונות הדתית. אנו רואים שעמדתנו נגד פקודת הזקנים זוכה לתמיכה של איגוד ישיבות ההסדר.

אנו שמחים לשמוע על ראשי ישיבות ומכינות שנפגשים עם הרמטכ"ל במטרה לאחות את הקרעים ולמצוא את הפתרונות שיאפשרו לצה"ל להישאר צבא העם, הצבא של כולנו. אנו שמחים שגם צה"ל הבין שיש נקודות הדורשות תיקון ושטיוח התקלות איננו הפתרון. הרבנות הצבאית פועלת במשנה מרץ, ואם מתגלים ליקויים היא מטפלת ומתקנת. יש הרבה עוד מה לתקן, אך אנו מרגישים שצה"ל נמצא על המסלול הנכון.

אתמול נחשף באתר Ynet דו"ח פנימי של הרבנות הצבאית המפרט את הקשיים ביישום פקודת השירות המשותף, בדו"ח שנכתב לפני כחודש צויינו תלונות של לוחמות דתיות מהגדוד המעורב אריות הירדן' שאחראי על גזרת צפון הבקעה.

מיד לאחר פרסום הכתבה, בארגון נאמני תורה ועבודה קפצו והוציאו הודעה לתקשורת, שזה נוסחה: "הפרסומים האחרונים מוכיחים שוב מדוע על הציבור להוקיע את אנשי צו אחד שבמקום לתקן עסוקים בהשמצת הצבא והתקפת מפקדיו. הציבור הציוני דתי תומך בצה"ל ומסייע לו באתגריו ולא תוקף אותו ומיעוט קולני וקיצוני לא יכתים אותנו".

מה הקשר בין הכתבה לבין הוקעת אנשי צו אחד? איך הפרסומים האחרונים מוכיחים שוב מדוע יש להוקיע את פעילותנו? לנאמני תורה ועבודה הפתרונים.

עברו מזמן את גבול הפתטיות והאובססיה

חברי נאמני תורה ועבודה כבר מזמן עברו את גבול הפתטיות והאובססיה. שוב ושוב נאמני תורה ועבודה משווים את פעילותנו לעמותת השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" מתוך ניסיון להשחיר את פנינו. גם כשהסברנו להם אישית וגם כשהסברנו להם ציבורית שפעילותנו חוקית לגמרי ושהיא לא שונה כלל מדרך הפעולה של העיתונאית המוערכת כרמלה מנשה או מדרך הפעולה של מפלגת המחנה הציוני שפתחה קו חם לחיילים – בנאמני תורה ועבודה המשיכו להצמיד לנו בנבזות את התואר "מלשינון". הם טענו שאנו קוראים לחייל לעבור על החוק, האשימו אותנו שאנו משקרים. והשוו אותנו לשוברים שתיקה.

גם כשפורסמו מסמכים רשמיים המוכיחים את טענותינו, המשיכו בנאמני תורה ועבודה לטעון שאנו משקרים. העובדות לא משתתפות במשחק המכור של נאמני תורה ועבודה נגד ארגון צו אחד.

מנכ"ל נאמני תורה ועבודה שמואל שטח פרסם כתבה בה הוא טען: "צה"ל נמצא תחת איום פרוטקשן". מי הגורם המאיים? ניחשתם לבד, ארגון "צו אחד" כמובן.

כאשר חה"כ נחמן שי פתח קו לתלונות החיילים, יו"ר נאמני תורה ועבודה חנן מנדל פרסם את ההודעה הבאה: "פרחחי צו אחד הצליחו. מעתה, כל גורם פוליטי ואידיאולוגי יקים מלשינון שינסה לדחוק בצבא לנהוג לפי דרכו".

כאשר התפרסם מאמר שטנה בהארץ נגד החיילים הדתיים בצה"ל, חנן מנדל כתב: "הארץ במאמר מערכת וגם רבנים חרדל"יים ואנשי צו אחד כועסים על פקודת השילוב הראוי החדשה… אני מציע שרודפי הדתיים בהארץ מחד ומלבי הפרנויה החרדליים מאידך יתנדבו למילואים".

כמה צביעות כמה?

כאשר שר החינוך נפתלי בנט הצליח להעביר את החוק נגד כניסת שוברים שתיקה לבתי הספר, יו"ר נאמני תורה ועבודה חנן מנדל פרסם את ההודעה הבאה: "מי שמפיצים שקרים במטרה להכתים את צה"ל, מי שמנסים לערער את אמון העם במפקדי הצבא, מי שרוצים למנוע גיוס משמעותי ותרומה למדינה, אכן יש להגביל את כניסתם למערכת החינוך. לכן יש להרחיק באופן מיידי את צו אחד ורבניו מגישה לבתי הספר".

כאשר התפרסם סקר בערוץ 10 שמצא כי 65% מהציבור הדתי לאומי מרגיש שיש מגמה מכוונת כנגד השפעת דתיים והימצאותם בצבא, פרסם מנדל את ההודעה הבאה: "תורמי הכסף העלום שמפעיל את הארגון הבזוי צו אחד יכולים לומר בסיפוק שהשיגו את שלהם. אבל שלא תחשבו שהנתק נגמר בצה"ל: הוא חלק ממגמה מכוונת ומאורגנת של גורמים זרים להפריד בין הציבור הדתי לבין מדינת ישראל".
וזאת מדבר יו"ר עמותה שמקבלת מאות אלפי שקלים חדשים בשנה מהקרן החדשה לישראל. כמה צביעות, כמה?

כאשר חברי צו אחד נפגשו עם ראש אכ"א הפורש חגי טופולנסקי, מנכ"ל נאמני תורה ועבודה פרסם שעצוב לו מאוד לשמוע שראש אכ"א נפגש עם חברי הארגון. עוד הוסיף שטח וכתב כי "ראש אכ"א ירה לעצמו ברגל".

כמה שעות לאחר מכן, כאשר גילו שדעת הקהל נוטה לכיוון צו אחד ולא לכיוונם, הם שינו את עמדתם והוציאו לעיתונות את ההודעה הבאה: "תנועת נאמני תורה ועבודה שמחה שארגון צו אחד שינה את דרך פעולתו בעקבות דרישותינו והחליט לפעול בתוך המערכת ולא מחוצה לה". ארגון צו אחד לא שינה את דרך פעולתו, וכל שכן שלא בעקבות דרישות נאמני תורה ועבודה. אך האובססיה המגוחכת של נאמני תורה ועבודה להיטפל שוב ושוב לארגון צו אחד והשינוי הקיצוני בעמדתם תוך שעות ספורות מלמדים אותנו על יושרם ומוסריותם של אנשי נאמני תורה ועבודה.

לעצור את מסע הרדיפה

עד עכשיו שתקנו. נתנו להם להשמיץ והשתדלנו שלא להגיב. אך נדמה שהגיע הזמן לעצור את מסע הרדיפה של ארגון נאמני תורה ועבודה נגד פעילות צו אחד. איך שהוא נראה שעל פי תפיסתם של שמואל שטח וחנן מנדל כל בעיה בעולם נעוצה בפעילות עמותת צו אחד. לא נופתע אם בהמשך שטח ומנדל יאשימו אותנו אף בהתחממות הגלובלית או ברצח ארלוזורוב. אנחנו בצו אחד נלחמים על זכויות החיילים שומרי המסורת בצה"ל. אתם לא רוצים לסייע? זכותכם. לפחות אל תפריעו. גם לדמגוגיה יש גבול וגם לאובססיה יש גבול. אבל עושה רושם שבמאבק נגד ארגון צו אחד – השמיים הם הגבול.

==

הרב עמיחי אליהו הוא יו"ר ארגון צו 1.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
24 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
חוץ מלייצר שנאה - מה בדיוק מטרת הכתבה הזו?
עלי היו כלנה | 18-01-2017 16:29
שנאה שמותרת! "הלא משנאיך ד' אשנא ובתקוממיך אתקוטט"
רובי | 18-01-2017 19:01
תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי!! יש רשעים שמצווה לשנוא! והורסי תורה אלו בכללם!!!!
זכותו של ארגון צו אחד להגן על שמו הטוב של הארגון
נריאל | 18-01-2017 18:06
נאמני תורה ועבודה תוקפים את צו אחד כל הזמן, עם קשר ובלי קשר. הגיע הזמן שהם יעמידו אותם במקום הראוי להם.
2
הם לא נאמנים לתורה ולא לעבודה אמיתית.
| 18-01-2017 16:35
נאמנים אולי לעבודה בעניים
3
הם אויב התורה בישראל מקבלים כסף מהקרן
| 18-01-2017 16:46
4
נו.. טוף.
דתי עם ראש על הכתפיים | 18-01-2017 16:59
5
ישר כוח לרב!!! הולך בדרך סבו והצדיק !!!!!!!!!!!!!!!!!!
א | 18-01-2017 18:37
וכמובן גם אביו הצדיק !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6
לא בעד נאמני תו"ע. אבל עמיחי הוא עיתונאי ולא רב.
נתי | 18-01-2017 18:39
וככה צריך להתיחס למה שהם עושים, כמו עיתונאים. לטוב ולרע
הוא רב בן קדושים מטומטם
נתי הכלב | 23-01-2017 1:56
7
הזויים בודים
| 18-01-2017 18:51
זו חבורה של כמה אומללים הממומניפ עי קרנות אנטשמייות עדי ךנפק הודעות לעתונות ולעתור לבגצים נגד התורה !!!.
8
מחזק את נאמני תוע
| 18-01-2017 19:10
אשרינו שיש בינינו צדיקים וישרים כאנשי נאמני תוע ובראשם שמואל שטח שאוספים את חרפת הציונות הדתית
הם בקושי מניין ועושים הרבה רעש
תמר | 22-01-2017 1:57
מרן הגאון הרב שמואל שטח
למגיב שמעלי | 19-01-2017 0:34
שכחת להוסיף..
9
ככה מתנהלת מדינה ?
גלות | 18-01-2017 22:07
אם לא רוצים לקעקע את השלטון , ואת מוסדותיו - אז חייבים לנהוג בדרך ממלכתית ולפעול בדרך המכבדת את השלטון ואת זרועותיו ,כולל הצבא.לכן נאמני תורה ועבודה עושים עבודתם באמונה כאשר נאבקים למען דרך ממלכתית ואחראית ,ולא בדרך הגלות שהתרגלנו אליה עם השנים. חבר'ה - ככה לא מנהלים מדינה .
אין גבול לדמגוגיה!
יהודי פשוט | 20-01-2017 9:55
להתנגד לטרנד המוזר וההזוי של שילוב נשים, למשל, פירושו לקעקע את השלטון? את מוסדותיו? שגעון של אייזנקוט (שבמקום שידאג לציוד לחיילים, (יש מספיק תלונות בנושא ואכמל) ולמוטיבציה וחינוך לערכים אמיתיים הוא פוזל לכיון ידוע ואכמל), הופך להיות ממלכתיות? הלא זו בדיוק הדמגוגיה של השמאל, כשציבור רחב מאד טוען למשל שביהמש העליון, הוא בית משפח המייצג מיעוט זניח, וערכי ההפקר הם ספר החוקים שלו, הם זועקים חמס אתם מקעקעים את מערכת המשפט (וכמה מלחכי פנכה כמו כחלון ועוד הפוחדים שיראו אותם כפרימיטיביים קופצים על העגלה), בשעה שהציבור טוען שביהמש מקעקע את מערכת המשפט! ומה הדיבורים על ממלכתיות כנגד איסורי תורה מפורשים שאין להם שום היתר?
10
נאמני רשעה ועבודה בעיניים
נו נו.. | 19-01-2017 0:33
11
הרב אמיחי אליהו תמשיך לנצח אין כמוך!!!!
יוסף | 19-01-2017 1:46
12
מחלת נפש
משה | 19-01-2017 13:46
כל הטרנד הזה הינו סתם מחלת נפש כמה אנשים שלמדו קצת תנך ומדרשים נהיו פתאום תורה ועבודה . הדבר האחרון שמענין אתכם זה תורה. מי שעסוק כל היום בלהראות כמה התורה מודרנית ואיך אפשר לשנות את הפשט של הדברים ולזלזל בדברי הנביאים וחזל - אין לו חלק לעולם הבא- ומי שמדגיש זאת הוא הרמבם שאתם נושאים את שמו בכל מקום. מה ההבדל ביניכם לבין הרפורמים ? לא נראה לי שיש
ל"ירא שמים"
אודי | 23-01-2017 11:15
תלמד ותעבוד כמו שהרמבם הגדיר, 8 שעות לימוד ו-4 שעות עבודה
ירא שמים???
משה | 23-01-2017 2:28
על איזה ייראת שמים אתה מדבר?ומי בכלל אמר שלא צהיך לעבוד? אבל לא צריך להיות טיפש.רק עבודה ענינה את הרמבם?
החתם סופר ראה למרחוק!
תמר | 22-01-2017 1:55
מעניין שזה התחיל מלהעביר בימה, ונגמר בהתבוללות וענפים שלמים שנכרתו מעם ישראל. אם ההלכה לא מחייבת, השמיים הם הגבול, תרתי משמע.
אם למדת הרמבם,מי אינו עובד "הרי זה חילל השם וביזה התורה
ירא שמים | 20-01-2017 15:50
טועה הכותב טעות חמורה. לפני שפוסק את דבריו יעיין נא בהרמבם בהלכות יסודי תורה, יעיין נא בתורה על אחיכם ילכו למלחמה ואתם תשבו פה .התורה היא תורת חיים וכך התנהל עם ישראל בזמן המשנה והגמרא ואחר כך .רק במאתיים השנים האחרונות קבע החתם סופר שחדש אסור מן התורה. ומתי קבע זאת? כשהרפורמים הגרמנים העבירו את התפילה מהעמוד הקדמי לבמה האחורית. אז לפני שמגבשים דעה כדאי לעיין במקורות ולשאול. כדאי להיזהר מאד בלשון הרע. ולנהוג בדיני ממונות ובין אדם לחברו כמנהג חכמים יראי השם.
13
הם מפיצים את דפי פרשות השבוע שלהם בבתי הכנסת , אני מאד
יום טוב | 22-01-2017 10:53
מתעניין בהם ולוקח את כולם הביתה. להפיץ בין חבריי. הבנתם? !
14
כל הכבוד - נאמני תורה ועבודה לא נאמנים לתורה
נועה | 22-01-2017 12:58
הכל עבודה בעיניים