אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ד"ר מרדכי קידר: "מדינת ישראל מבוססת אפליות"

במסגרת יום עיון של המכון הישראלי לדמוקרטיה בנושא 'המיעוט היהודי במדינת לאום יהודית', אמר המזרחן ד"ר מרדכי קידר: "הרוב היהודי רוצה לשמור על הרוב הדמוגרפי. צריך לומר את האמת ולא לחפות עליה בכל מיני קריצות." את השלטון במדינה הגדיר: "קבוצת מיעוט אשכנזית ותיקה ילידת הארץ"

ד"ר מרדכי קידר: "מדינת ישראל מבוססת אפליות"
  הגמוניה יהודית בארץ. ד"ר מרדכי קידר.

 "צריך לומר את האמת, זו מדינה מבוססת אפליות !" כך אמר היום ד"ר מרדכי קידר בדיון במסגרת יום עיון של המכון הישראלי לדמוקרטיה בנושא 'המיעוט היהודי במדינת לאום יהודית'.

"זו מדינה מבוססת אפליות. הרוב היהודי רוצה לשמור על הרוב הדמוגרפי. צריך לומר את האמת ולא לחפות עליה בכל מיני קריצות." אמר ד"ר קידר, "תגידו את האמת- חזרנו לארץ שלנו אחרי 2000 שנות גלות, סילקנו את הערבים שחלקם לא תושבים מקוריים של הארץ, הייתה מלחמה נוראה ובמלחמות יש הרוגים ויש פצועים ויש לעתים פליטים. תגידו את האמת שיש כאן הגמוניה יהודית ואנחנו רוצים לשמור על ההגמוניה הזאת."

ד"ר קידר טוען כי העם היהודי חי כאן בפחד מסיבותיו שלו, "אנחנו 6 מיליון יהודים בתוך הר געש של מאות מיליונים ערבים. חי פה ציבור יהודי בפוביה עם כל הרקע של השואה."

קידר גם התייחס לזהות היהודית, "יש לנו בעיה עם הזהות היהודית. אנחנו לא יודעים אם אנחנו יותר יהודים או יותר ישראלים, יותר יהודים או יותר דמוקרטיים. הציבור היהודי מתנהג לא כמו רוב אלא כמו ציבור של מיעוטים- אתיופי, רוסי, מזרחי, ימני, דתי, חרדי. המדינה נשלטת על ידי קבוצת מיעוט אשכנזית ותיקה ילידת הארץ."

לגבי מצבם של ערביי ישראל אמר קידר, "אם הייתה באמת תחושה של יום הדין בקרב הציבור הערבי בארץ הם היו מתאחדים למפלגה אחת והיו יוצאים להצביע באחוזים גבוהים ולא כמו היום שרק חמישים אחוזים מצביעים. הם היו יכולים להיות המפלגה הגדולה בארץ. זה שהם לא מתאחדים מראה שהערבים לא מרגישים כ"כ גרוע."

לגבי עתיד היחסים במדינת ישראל אומר קידר כי, "גם היהודים וגם הערבים יש להם את הסיסמא 'רוצים לחיות'. זה כמו זוג גרוש בבית אחד. אין להם בית אחר. לא ליהודים ולא לערבים אין מסגרת טובה יותר לחיות בה."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו