אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב חיים אמסלם ל'סרוגים': "דברי מנדלבליט - סטירת לחי לממסד הרבני המנותק"

הרב חיים אמסלם ל'סרוגים': "עצם העלאת הדיון לפקפוק בתקפות גט אסורה ויש בה משום הוצאת ״לעז״. אין מקום לגרום צער לעגונה, גם אם מישהו במערכת ביקש להראות את ״גדולתו״ בהלכה".

"דברי מנדלבליט - סטירת לחי לממסד הרבני המנותק"
  (צילום: Abir Sultan/Flash 90)

יו"ר תנועת 'עם שלם', ומי שהודיע על כוונתו להתמודד בפריימריז הבאים של מפלגת 'הבית היהודי', הרב חיים אמסלם, תוקף בחריפות את הכוונה לערוך דיון בעניין הגט של העגונה מצפת ומבהיר כי עמדתו של היועמ"ש, מנדלבליט, היא הוכחה לכך שהממסד הרבני פועל בצורה מנותקת.

בשיחה ל'סרוגים' אמר הרב אמסלם כי "אין מקום לדיון נוסף בעניין תקפות הגט שבוצע בבית הדין הרבני בצפת, בסמכות וברשות". לדבריו: "עצם העלאת הדיון לפקפוק בתקפות גט אסורה ויש בה משום הוצאת ״לעז״. אין מקום לגרום צער לעגונה, גם אם מישהו במערכת ביקש להראות את ״גדולתו״ בהלכה.".

על דבריו של מנדלבליט, אמר הרב אמסלם כי "עמדת היועץ המשפטי לממשלה, דווקא כאדם דתי וחרד לדבר ה׳, היא סטירת לחי מצלצלת ל״ממסד״ מנותק, שמעבר לבעייתיות ההלכתית לדון ולפקפק בגט שכבר ניתן, פעם אחר פעם מוכיח את הקצנתו, והיותו נתון תחת השפעות קיצוניות קנאיות, בניגוד לייעודו כרבנות ראשית אשר פניה אמורים להיות כלפי כל העם".

"כך הממסד הרבני נוהג בענייני גיור שלא מן הדין ולא מן הצדק, ואוטם אזנו מהזעקה העולה מהציבור, בניגוד למסורת הפסיקה מקדמת דנא. וכרגיל נמצא הוא: מחמיר בגיור ומקל בהתבוללות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מחילה כבוד הרב לא שופכים התינוק כו.וגם המנדלבליץחצוף
מה לעם הארץ אצל הדינות? | 12-01-2017 2:51
לא מספיק הרבנות חבוטה גם הוא מתערב? מה הוא רב שיתערב?שישאר בראלאיטי לבגץ כמו קודמיו ומשם קצרה הדרך לגיהנום אזכדאיליועץ להזהר כי בגהנום חם...
2
מחילה כבוד הרב לא שופכים התינוק כו.וגם המנדלבליץחצוף
מה לעם הארץ אצל הדינות? | 12-01-2017 2:53
לא מספיק הרבנות חבוטה גם הוא מתערב? מה הוא רב שיתערב?שישאר בראלאיטי לבגץ כמו קודמיו ומשם קצרה הדרך לגיהנום אזכדאיליועץ להזהר כי בגהנום חם... נראה שהרב אמסלם צודק כנראה אבל לא למנלבליץ להתערב.