אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"אם אתם רוצים בית יהודי נקי, בואו להפגין"

משמרת מחאה תתקיים הערב מול בית הכנסת של חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי, ביישוב אלקנה. חגית גיבור: "אם אתם רוצים את הבית היהודי נקי-בואו"

"אם אתם רוצים בית יהודי נקי, בואו להפגין"
  חגית מוריה גיבור (צילום: מתוך ynet)

על רקע התפוצצות הפרשה נגד חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי, והטענות שהועלו נגדו בחודש האחרון לפיהן הוא הטריד, לכאורה, נשים שעבדו עמו במשך השנים, הערב (ראשון) תתקיים משמרת מחאה מול ביתו שביישוב אלקנה, במהלכה יקראו לו המשתתפים בה להתפטר מהכנסת.

הדין הפלילי אינו חזות הכל

בהודעה על קיום המחאה נכתב, בין היתר: "חברי וחברות הציונות הדתית באים למחות על כך שניסן סלומינסקי ממשיך לייצג אותנו בכנסת. אנו חשים בושה עמוקה וקוראים: ניסן, תתפטר".

עוד נאמר כי "עבורנו הדין הפלילי אינו חזות הכל – אנו מצפים מחבר כנסת לאמות מידה מוסריות שאינן כלולות בו. איננו צריכים לשמוע את עדויות המתלוננות בעצמנו – אנו סומכים ידינו על הרבנים, ואנשי הציבור ששמעו אותן. אנו מעודדים את הנפגעות להתלונן במשטרה – אך יודעים כי רק גיבוי שלנו יוביל אותן לכך. אנו יודעים כי ההליך הפלילי מוגבל ונסמך על תלונות – נשים לא תמיד רוצות להתלונן, ודאי כלפי חבר כנסת מכהן, ולכן אנו דורשים מניסן סלומינסקי להתפטר".

בחרנו בך, ועכשיו קוראים לך ללכת

"אתה בכנסת כי בחרנו בך ועכשיו אנחנו קוראים לך ללכת. בחרנו בית יהודי ואנחנו רוצים אותו נקי. בני הציונות הדתית, מצביעי הבית היהודי, הצטרפו אלינו. חובתנו המוסרית לא לעמוד מנגד", לשון ההודעה.

מי שכאמור שיתפה והפיצה את דבר קיומו של האירוע היא הפעילה חגית מוריה גיבור, שחשפה את הטענות נגד סלומיאנסקי לפני מספר שבועות.

רוצים בית יהודי נקי

"ביום ראשון בערב תתקיים משמרת מחאה מול בית הכנסת של חבר הכנסת. אם אתם/ן רואים עצמכם חלק מהציבור האמוני בישראל, אם אתם רוצים את הבית היהודי נקי, אם אתם גברים שבחרתם בו ועכשיו רוצים להורות לו ללכת- בואו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
איזה משפט שדה מרהיב...
| 01-01-2017 9:17
2
גילוי נאות:
ג. נאות | 01-01-2017 9:46
הנ"ל מתמודדת בפריימריז הבית היהודי וזקוקה לבולטות תקשורתית גדולה כדי להגיע לתודעת הבוחרים. אין בגילוי זה כדי לנקוט עמדה לגופן של הטענות וחקירתן.
3
צריך להפגין נגד הטרור שלך שמאפשר לפגוע באנשים בלי
אבי | 01-01-2017 9:47
הרשעה, בלי משפט ואפילו בלי חקירה. רק ע"י תלונות אנונימיות
4
אם יש תלונה במשטרה ?
מאיר | 01-01-2017 9:47
אם יש תלונה במשטרה בסדר ואם אין תלונה אז אנא הניחו לו לא עושים משפט שדה על פי שמועות
5
עד עכשו תמכתי בה אבל נראה שהיא מחפשת פרסומת ללא הרף
על חשבון אחרים וזו לא הדרך, | 01-01-2017 10:11
כל מי שבאה אליך בבקשה את חגית והמתלוננות ביחד עם כל הברנז'ה העיתונאית שתמכה בך לכו למשטרה, רק שם, משהו כאן נראה לא בסדר, המניעים שלך לא טהורים, אני נגד הטרדות מיניות,מה הסיפור שלך חגית מוריה גיבור,בדרך הזאת את הוכלת להפסיד.י אנשים תמכו בך ולא מצאת לנכון להודות להם,לכי לתקשורת היא בוודאי תבנה תקדם את עניניך.
6
בושה וחרפה!! על הלכות לשון הרע שמעת?!
אברהם | 01-01-2017 10:25
האם מותר לחרוץ את דינו של אדם ללא משפט?! ללא בי"ד, עדים וראיות?! אפי' תלונה במשטרה אין.. אם אנו רוצים בית יהודי נקי, אנו צריכים לעשות הפגנה מול הבית שלך ולא לאפשר לך להתמודד בפריימריז שלו!! תפסיקי את וחברותייך לרקוד על דמם של אחרים!! גם אם את חושבת שאת צודקת, אסור לאף אחד להאמין לך עד שהדברים לא הוכחו. ולכל אחד בעולם - כן, כן, לכל אחד!! יש חזקת חפות!! זהו עקרון בסיסי בכל סוגי מערכות המשפט. רפואה שלימה לך במהרה.
7
לא ייאמן. גם תובעת וגם שופטת?
ענת | 01-01-2017 11:42
לשון הרע במיטבו
8
אכן יש להפגין. מול ביתה של הגב' הנ"ל.
| 01-01-2017 12:24
חוצפה שאין לה דוגמא. גב' שרוצה "לרוץ" לתפקיד בבית היהודי, חסרת כישורים ו/או דרך אחרת, מנסה להבנות על גב שמועות. יש גבול לרדיפה, להבדיל מחשיפה. הגב' אובססיבית להבחר ומוכנה לצורך כך לעשות הכל, כולל הכל.
9
למה סרוגים נותנים לזה במה??!
ד.ד.א | 01-01-2017 13:52
לא מספיק השיימינג שעובר ח"כ סלומיאנסקי ברשת? מה שאנחנו רוצים זה בית יהודי נקי מחגית גיבור ודומותיה - בושה וחרפה!!
10
הבית היהודי הוא נקי ויהיה נקאי אם את לא תימצאי בן !!!
חנה | 01-01-2017 20:24
בושה לבית היהודי שאחת כמוך רוצה לשייך עצמה למפלגה זו - את לא מתאימה לפה. עופי לך ותחפשי מפלגה אחרת אם בכלל ירצו לקבל אותך ! מי את חושבת שאת ?
11
אני בהלם מההגנה על סלומיאסקי !!!!
אלי | 01-01-2017 22:57
איש ציבור בעל סמיכה לרבנות שהודה שנגע בנשים שנים ועכשיו מתנצל וכאן זוכה לחיבוק גדול מכל שומרי המצוות כנראה שצודקים האומרים שכל הדת זו צביעות אחת גדולה.
12
הכל בשביל להיבחר. אין לה גבול.
משה | 02-01-2017 9:38
הבית היהודי ישאר נקי אכל עוד לא תבחרי אליו..