אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יצחק יוסף לראש ישיבת ההסדר: "עושה דבר גדול"

אמש נערך בישיבת ההסדר 'שבי שומרון' מעמד חיזוק לרגל יום ההצלה של רב היישוב וראש הישיבה, הרב יהושע מרדכי שמידט, שניצל מהתנקשות מחבלים ביום זה לפני 16 שנה. הרב הראשי לישראל הגיע לברך

הרב יצחק יוסף לראש ישיבת ההסדר: "עושה דבר גדול"

אמש (שלישי) נערך בישיבת ההסדר 'שבי שומרון'  מעמד חיזוק לרגל יום ההצלה של רב היישוב וראש הישיבה, הרב יהושע מרדכי שמידט, שניצל מהתנקשות מחבלים ביום זה לפני 16 שנה.

כמידי שנה נוהג הרב שמידט לחבר ספר נוסף בסדרת הספרים שאותו הוא מוציא, העוסק בשיטות ובסימנים לזכירת סוגיות התלמוד. מאות מתושבי היישוב שבי שומרון ומיישובים נוספים הגיעו להשתתף במעמד המיוחד יום ההצלה לראש הישיבה.

יחד עם השתתפותם של רבנים ואנשי ציבור, באירוע נטל חלק גם הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף.

בהתייחסו לשיטת הסימנים של הרב שמידט אמר הרב יוסף כי "מה שעושה פה הרב יהושע הי"ו זה דבר גדול. הוא מחדיר את השינון של התורה להיות בקיאים בש"ס טוב מאוד, זה כל דבר סימנים, כל אדם זוכר זה בדף זה וזה. דבר חשוב".

עוד הוסיף הרב יוסף "עצם חיבור הספר נותן לכם דוגמא, שאיפות, אני רוצה לדעת את הש"ס. צריכים להיות בקיאים בתורה שלנו, כי הם חיינו ואורך ימינו".

לתושבי שבי שומרון אמר הרב יוסף: "אשריכם ואשרי חלקכם שלא רק שאתם זוכים במצוות ישוב ארץ ישראל אלא גם במצווה שעוסקים ויושבים בתורה. הזכות שלכם היא גדולה מאוד. אתם מגנים על עם ישראל. ואשרי חלקכם".

הרב ליאור אמר בפתח דבריו שהוא היה מוזמן להגיע לכינוס למען תושבי עמונה אך כבודה של התורה קודמת, ולכן הוא מצא לנכון לבטל את הגעתו לשם ולהגיד להם שהוא תומך בהם ולהגיע לשבי שומרון משום כבודה של תורה, וזכות גדולה להיות חלק במעמד הזה.

על היחס לעמונה אמר הרב ליאור כי "אין לתקנות של הטורקים שום משמעות ולפי דיני התורה אלו שטחים שלנו ומותר לנו לגור עליהם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הרב שמידט
מאיר | 14-12-2016 18:23
בס"ד אני מבקש בזה להודיע שהנ"ל אינו משמש יותר כרב הישוב שבי שומרון וזה בעקבות בחירות שנערכו בישוב והיה רוב לבחירת רב חדש. בעקבות תוצאות הבחירות הוא אינו דורש יותר בבית הכנסת, אינו מופיע באירועי הישוב ועוד... כל מי שכותב אחרת הוא מטעה .
הר שמידט
| 24-12-2016 20:48
הערב , מוצ"ש, נר ראשון של חנוכה, דרש הרב בבית הכנסת. הצבעת חברי האגודה השיטופית שבי שומרון היתה "לבחור רב לאגודה השיטופית". לא היתה כל החלטה לבחור רב חדש לישוב. עפ"י רישומי המועצה הדתית שומרון הרב שמידט הוא רב הישוב שבי שומרון. מאיר היקר: מה שאתה "מבקש להודיע" אין לו תוקף.
2
היה אירוע מדהים!!!
יאיר זילבר | 14-12-2016 23:09
היה שווה את המאמץ לבוא ולהתרשם מהמעמד הנפלא הזה. יישר כוח לרב שמידט על עבודת הקודש שהוא עושה עם הסימנים ועל הפצת התורה הנגרמת בזכות השיטה.
3
הכל נכון, חוץ
משה | 16-12-2016 11:51
הרב יהושע הוא אכן יזם אירוע מרשים ויפה, אבל הוא לא רב הישוב. בישוב נעשתה הצבעה ובה רוב הישוב הראה שהם מאסו בו כרב.
4
הרב יהושע מרדכי שמידט רב הישוב שבי שומרון
בדקתי את הנושא לפרטיו. | 13-07-2017 9:08
הרב אהוב על רוב תושבי הישוב. קומץ של אנשים התסיס את הישוב נגד הרב. ב"ה לא הצליחו להדיח אותו. נכון הייתה הצבעה של חברי אגודה. שזה לא כל תושבי הישוב. גם בהצבעה היה רוב זעום ביותר. הרב ממשיך להעביר שיעורים בכל בתי הכנסת. עונה לשאלות בהלכה.. ומוביל את רוח התורה, ההלכה, והחסד בישוב. כמובן הרב מקבל גיבוי מלא משורה אורה של רבנים , וצדיקים.
אלא ברכב ואלה בסוסים
נתן | 07-11-2018 2:14
אני מבקש מכל הכובים נגד הרב להזדהות בשמם המלא. ממה אתם פוחדים? שידעו כולם שאתם חבורת שקרנים מחררי ריב שהובלתם את שבי שומרון לעברי פי פחת. מה עשיתם בשבי שו מרון? בניתם משהו? הרמתם איזה מוסד כלשהו? שלוש שנים שאתם מכהנים כועד הישוב, אפילו בית אחד לא בניתם. שישה בתים שזולדן התחיל לבנות לפני הקדנציה שלכם בקושי הצליחו למכור. אז מה עשית חבורת אפסים? מחלוקת שנאה ופירוד זה מה שגרמתם בישוב.