אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנ"ע: 'אל תגיעו לעמונה': אריאל: 'בואו למחות נגד ההרס'

מחלוקת מהותית בין שתי תנועות הנוער הגדולות של הציונות הדתית סביב סוגיית פינוי עמונה. שחל: "לא פועלים ע"פ מסרונים אנונימיים". אריאל: "לא עוברים לסדר היום"

בנ"ע: 'אל תגיעו לעמונה': אריאל: 'בואו למחות נגד ההרס'

תנועת הנוער הדתית 'אריאל' יצאה בקריאה לבוגריה להגיע למאבק נחוש במסגרת החוק נגד הריסת היישוב 'עמונה' שצפויה להתבצע בעוד פחות משלושה שבועות.

בהודעה ששלחה התנועה לבוגריה וחניכיה נכתב: "תנועת הנוער 'אריאל' קוראת לחניכי ובוגרי התנועה למחות על הכוונה להרוס את עמונה. לא ייתכן שנשתוק בזמן שמחריבים יישוב בארץ ישראל. זכותנו וחובתנו לשמור על הארץ שלנו, על דרכנו ועל אמונתנו. כל אחד יבחר את צורת המחאה שמתאימה לו. מחאה שהיא כמובן לא אלימה ולא עוברת על החוק. התנועה קוראת לבוגריה להגיע לעמונה למאבק נחוש (במסגרת החוק) נגד הריסת היישוב".

בנוסף, מוקדם יותר השבוע הוחלט בצוות הקומונה על השהיית ההכנות לשבת הארגון של סניפי הבנות שתחול בפרשת וישלח ולפנות זמן לטובת המאבק למניעת פינוי היישוב 'עמונה'.

בנוסף, בהתאם להחלטת הקומונריות, כל ההכנות לשבת ארגון, בכל סניפי התנועה הופסקו. במקומן מתקיימות שיחות על המציאות הקשה בעומנה ועל היחס להתיישבות ביהודה ושומרון. בנוסף החניכות התגייסו להכנת שלטי תמיכה בתושבי עמונה עם כיתובים שונים במטרה להשפיע על התודעה הציבורית ברחבי הארץ.

רוני בת ציון קומונרית קרית גת אומרת, כי "כילדה חוויתי את הפינוי של משפחתי מכפר דרום, אנו זוכרים מה אנחנו עברנו בתקופת הגירוש ולא יכולנו להמשיך על סדר היום בהכנות לשבת ארגון כאשר יהודים נוספים עומדים לעבור את הטלטלה שאנחנו עברנו, הרגשנו צורך לעצור הכל ולתת כתף במאבק של תושבי עמונה".

ראש תחום בנות בתנועת 'אריאל', נאווה הרשקוביץ' סיפרה ל'סרוגים' כי "אני גאה בהתגייסות של כל סניפי הבנות למען התמיכה בעמונה. אני גאה ביכולת של הבנות ובראשן הקומונריות לחוש אחריות ואכפתיות כלפי תושבי עמונה גם אם הסכנה לא נודעת אליהן באופן ישיר".

"בחודש הארגון השנה הנושא הוא לקיחת אחריות בעם ישראל ובעיני אין יישום יותר קונקרטי ורלוונטי מאשר לקחת את האחריות ולהקדיש את הזמן למען תושבי עמונה ולמען ההגנה על כלל ההתיישבות בארץ ישראל.".

"לא פועלים על פי מסרונים אנונימיים"

מנגד בתנועת הנוער בני עקיבא יצאו בקריאה הפוכה למדריכי, בוגרי וחניכי התנועה, וקוראים להם שלא להגיע לעמונה: "תנועה גדולה ואחראית פועלת מתוך שיקול דעת ולא על פי מסרונים אנונימיים אלה או אחרים", אמר יאיר שחל מזכ"ל התנועה.

לדבריו: "אנו יודעים שעתיד ההתיישבות, כמו עתיד העם והתורה – תלויים בע"ה בהמשך עמלנו החינוכי. על כן, דווקא עתה – שבת ארגון בתנועת בני עקיבא מתקיימת כרגיל".

שחל הוסיף כי "מתוך הזדהותנו עם תושבי ארץ ישראל כולה, וביניהם תושבי עמונה היקרים, אני קורא לחברינו להמשיך לפעול בסניף ולא לנסוע לעמונה או לכל מקום אחר בו עלול להתפתח עימות חזיתי ועקר עם חיילי צה"ל. את אהבתינו לארץ ישראל ואת המחויבות אליה לא נוכיח בהימצאות הנוער מול חיילינו ושוטרינו. לא זו הדרך לשמירה על עמונה, ולא זו הדרך לשמירה על מרחבי ארצנו הקדושה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
תיקון: אריאל אינו תנועה ״גדולה״
| 09-12-2016 9:16
זה כמו להשוות פיל (בני עקיבא) לנמלה (אריאל).
הקריאה של תנועת אריאל משמעותית יותר משום שמספר החניכים
חיים | 09-12-2016 13:39
שלה מגוייס במלואו למשימת עמונה ולכן הקריאה של אריאל נכונה ,צודקת ואפילו משפיעה יותר מאמירות אחרות. חזקים וברוכים
2
אולי במהות, בגודל המעשי זו הגדרה מצחיקה
בוגר אריאל | 09-12-2016 11:06
אני בוגר אריאל, מאמין בדרכה בכלל ובפרט בשאלה הזאת ובכ"ז לדבר על שתי התנועות הגדולות זה מצחיק, בני עקיבא גדולה מאריאל פי מאה...
זה לא נכון
אריאלניק | 09-12-2016 15:06
כמובן שמבחינת אידיאלוגיה אריאל היא בהחלט תנועה גדולה שמייצגד ציבור גדול מאוד בעם ישראל וראויה להיקרא 'אחת משני התנועות החשובות המייצגות את הציונות הדתית' וגם מבחינה מספרית היא אמנם קטנה בהרבה מבנ"ע אך לא כמו פיל ליד נמלה... אולי כמו נמלה ליד ארטישוק או כמו ארטישוק ליד פיל...
3
מכתב מזכל בני עקיבא לא משנה
בנצי | 09-12-2016 11:35
מהיכרות קרובה, וכאדם שבעבר העריך יותר את בני עקיבא. בשנים האחרונות בני עקיבא עסוקה רק בלדבר על אידיאלים אך לא עסוקה בהגשמה. חניכיה ממילא לא היו באים לעמונה כמו שהם לא מגיעים לשום דבר שדורש מאמץ במאבק על הארץ. הם באים רק לדברים מהנים וכיפיים כמו ריקודגלים וכדומה הסניפים הדוסיים של התנועה שיש סיכוי שיבואו, יבואו גם נגד קריאת המזכל
4
מצחיק לקרוא לבני עקיבא תנועה ציונית דתית...
א | 09-12-2016 13:49
"ופרצת" לא?זה תנועה של כל תושבי מדינת ישראל דתים,חילונים כולם לא? אז מה דתי בסניף שהמדריכה הולכת עם מכנסים ולא מאמינה באלוקים?
5
תנועת פגם הברית והוצאת הזרע והדיבור עם נשים בני עקיבא
חיל בלע ויקיאנו פד צומות | 13-12-2016 14:31
תנועת הפנויים והפניות ופגם הברית "בני עקיבונים" תנועת האידאלים המעורבבים בלי כלים מכורה כנראה אל הציונות החילונית שפשטה תרגל מזמן.יש להם אפולגטיקה מובנית. לא כדאי להגיע לעמונה מסיבה אחרת:גם ככה יהיה פינוי אלים מאוד ויש סכנה לאונס כמו בעמונה הקודם וגם חוסר צניעות משוע וגם לחטוף עלה בראש ולהיות דפוק לכל החיים ועוד בלי שום הישג לא מומלץ... אריאל מקוה שישארו נאמנים לגמרי ולתמיד בלי השפעות של תרבות הגויים ופגם הברית. תראו מתמונות י-ם העתיקה איך נשים וגברים בדור צנוע מאוד היו לבושים לפני שהציונים של מפאי השמידו ויוונו את כולם