אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הדתיים הלייטים מתקרבים לרפורמים"

המשנה לראש העיר ירושלים תקף בחריפות את התנועה הרפורמית ומתח בקורת על חלקים מהציונות הדתית: "הדתיים הלייטים מתקרבים לרפורמים"

"הדתיים הלייטים מתקרבים לרפורמים"

המשנה לראש העיר ירושלים, דב קלמנוביץ', יוצא בחריפות נגד התנועה הרפורמית ומזהיר מזליגה של חלקים מהציונות הדתית לרפורמה.

זייפני יהדות

בכנס שנערך אמש (שלישי) סביב סערת מתווה הכותל וגיבוש עמדת מפלגת 'האיחוד הלאומי' כלפיו, אמר קלמנוביץ' כי "היהודים הרפורמים הם זייפני יהדות ואינם משתייכים לזרם של "יהדות לייט" או כל זרם אחר אלא הם אוחזים ביהדות מזויפת". קלמנוביץ' מתח בקורת על התנהלות הציונות הדתית בנוגע למלחה ברפורמים ואמר: "חייבים להילחם בתופעת הרפורמיות בהקדם מכיוון שהציונות הדתית רדומה ואינה מבינה מה קורה סביבה בגזרה הזו. לא מדובר רק בכותל אלא בזליגה של הציבור שלנו לזרם הרפורמי אם תהיה בהם הכרה בארץ".

הדתיים הלייטים מתקרבים לרפורמים

על הסכנות שטמונות ביהדות הרפורמית וההשפעה שלה כלפי יהודים אורתודוקסים הוסיף קלמנוביץ' ואמר כי "הדתיים הלייטים מתקרבים לרפורמים בתפיסותיהם ופתיחותם לנושא, וכי בעתיד הלא רחוק, בעוד 10 שנים, תרשמו לפניכם, נמצא עצמנו עם זרם רפורמי עצום אליו יעברו עם השנים יהודים מאמינים רבים, כולל בוגרי החמ"ד".

קלמנוביץ' הבהיר כי המהלך כבר החל וכי "כיום כבר ניתן לראות בליל שבועות חבר'ה שהולכים לתיקון בבית שמואל הסמוך למוסדות רפורמים. אותם חבר'ה לאט לאט "ידבקו". הם ידבקו בכך שהולכים עם כיפה אך מסמסים בשבת, הם ידבקו בכך שלא שמים מחיצות בבתי הכנסת והוא מעורב, הם ידבקו בכך שמציגים את עצמם כדתיים אך למעשה לא מקיימים את התורה כהלכתה, ידבקו בנוחות ובחדשנות שאין לה מקום. אין דבר כזה התחדשות יהודית, זו רפורמה חדשה שהומצאה ותו לא".

כמו המלחמה על עמונה

"עלינו לפעול ולתפוס עצמינו בזמן כדי לחבר בין קצוות היהדות האורתודוקסית ולהחזיר את כולם הביתה. המלחמה הזו היא כמו מול ארגוני שמאל, היא כמו המלחמה על ארץ ישראל, עמונה ועפרה. הכסף שיש לתנועה הרפורמית גדול ומסוכן, ממש כמו הכסף של הקרן החדשה לישראל מאירופה שמאיימת על צביונה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית. אסור לנו לתת להם להיות המיינסטרים בישראל, כי זה הקטן עוד עלול, לא עלינו, גדול להיות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כבר היום בנים חילונים באלפי בתים, ואין זועק "הצילו המלך עירום"
| 07-12-2016 8:51
אין ספק שמשהו בשיטה הציונית דתית משובש מאד ואין אף רב או מנהיג שיש לו האומץ להביט למגזר בעיניים ולהכריז "רבותי, טעינו בדרכנו! אנו משנים כיוון!"
2
מה משמעות דבריך ?
תגובה למר קלמנוביץ | 07-12-2016 8:53
אתה וחבריך דוחפים את הצעירים ה"לייטים" אל התנועה הרפורמית כאשר משכנעים אותנו שכל מי 1. ששומע שירת נשים - הוא רפורמי 2. כל מי ששולח את בנו לחינוך ממ"ד הוא רפורמי . הפרדה מגדרית מהגן מכסימום כיתה א 3. כל מי שילדיו בבני עקיבא הוא רפורמי 4. כל מי שחצאיתה של ביתו לא מנגב את הרצפה הוא רפורמי ועוד ועוד ככל שתגביהו את הרף תגרמו במו ידיכם להוצאת חלק מהציבור מתוך הקהילה הגיע הזמן לנהוג בדרך בית הלל .
הצעירים הלייטים בכלל לא מעניין הדיון פה גם אם תכשיר שרץ
מחזק את קלמנוביץ | 07-12-2016 11:31
לייט זה עניין של מנטליות -אעשה מה שבא לי איך שבא לי. אה ואם על הדרך זה מסתדר עם אבא ואמא האדוקים אז סבבה. תבין מנסיון של עשרות שנים בחינוך:הלייט הוא לא למרות המתירנות הפושעת אלא בזכותה הבלעדית הצעירים למדו את השקר ובועטים בכל מה שמזכיר להם אותו. צא ולמד מהציבור הדתי החזק בהתנחלויות שמה אחוזי הנשירה אפסיים
3
הציונות הדתית אינה מיקשה אחת
| 07-12-2016 8:58
4
ישר כח על הצפת הבעיה
חיים | 07-12-2016 9:03
הלייטים בסיוע ערב-רבניהם גוררים אותנו לרפורמה