אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אליעזר ברלנד הורשע: "על מה שעשיתי היה מגיע לי שריפה וסקילה"

מנהיג קהילת 'שובו בנים' אליעזר ברלנד הורשע היום על פי הודאתו במעשים מגונים ותקיפה. הוא נדון ל-18 חודשי מאסר, שאת חלקם כבר ריצה מאז נעצר בדרום אפריקה

"על מה שעשיתי היה מגיע לי שריפה וסקילה"
  ברלנד מגיע לבית המשפט (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום את מנהיג 'שובו בנים' אליעזר ברלנד בשתי עבירות של מעשה מגונה ובעבירת תקיפה וגזר עליו שנה וחצי מאסר בפועל.ברלנד בן ה-79, הוא המנהיג הכריזמטי של הפלג בחסידות ברסלב, וההרשעה באה לאחר עסקת טיעון בה הודה ברלנד בחלק מהאשמות נגדו, בתמורה להקלה בחומרתן.

ברלנד כזכור נמלט מהארץ לפני מספר שנים וברח למרוקו, משם לזימבבואה, הולנד ודרום אפריקה שם נעצר לפני כחצי שנה והוסגר לישראל. בהסדר הטיעון שהתקבל, נקבע כי תקופת המעצר בדרום אפריקה תנוכה מתקופת המאסר שנגזרה עליו. בנוסף לעונש המאסר, יפצה ברלנד את המתלוננות הכלולות בכתב האישום 25 אלף שקלים ועוד מתלוננת שלא הייתה כלולה בסכום זהה.

השופט ירון מינטקביץ מבית משפט השלום בירושלים קבע כי הסדר הטיעון בין המדינה לבין הרב ברלנד הינו הסדר סביר. עם זאת ציין כי "לוּ הייתי נדרש לקבוע מתחם עונש הולם, הייתי קובע מתחמים נפרדים לכל אחד מן האישומים, שכן מדובר במעשים שונים ומובחנים זה מזה, אשר בוצעו בפער זמנים משמעותי זה מזה, ופגעו בקרבנות שונים. לאור חומרת המעשים ופגיעתם בערכים מוגנים, המתחם אותו הייתי קובע בגין כל אחד מהאישומים, היה מחייב השתת מאסר בפועל, לריצוי ממש."

(צילום: אלי מנדלבאום, ynet)

Ultra orthoodx jewish men gather to pray during a demonstration in support of Rabbi Eliezer Berland Outside the Magistrate's court in Jerusalem where Berland is put on trial for sexual assualt charges, on November 22, 2016. Rabbi Berland left Israel to South Africa while he was suspected and under investigation for sexual assualt on women in his community. He was jailed in South Africa and extradited to Israel. Photo by Yonatan Sindel/ Flash90 *** Local Caption *** תפילה בית משפט דרום אפריקה הרב אליעזר ברלנד רב כלא אונס

חסידי ברלנד מפגינים מחוץ לבית המשפט (יונתן זינדל/פלאש90)

עבירות של שריפה וסקילה

בטרם נגזר דינו הביע ברלנד חרטה בפני השופט, כשאמר כי על העבירות אותן ביצע יש עונש מוות בתורה: "המשפט היהודי העתיק גזר על אנשים כאלה עונש של שריפה וסקילה. היום השתנו העתים ויש המון הקלות. אני מתחרט באמת, מעומק הלב על כל פגיעה שפגעתי באיש או באישה. כל פגיעה שנגרמה על ידי במישרין או בעקיפין. חרטה אמתית. במה שהודיתי, הודיתי, ואין לי עכשיו יותר עסק עם נשים".

בפרקליטות הצדיקו את עסקת הטיעון בכך שמדובר באדם מבוגר ללא עבר פלילי, ובכך שהסכים לפצות מתלוננת נוספת שלא נכללה בעסקת הטיעון.

מחוץ לבית המשפט הפגינו כמה עשרות מחסידי 'שובו בנים' תמיכה במנהיגם, ולאחר שהובל בניידת בחזרה למעצרו, חסמו את התנועה והקיפו את הרכב במשך דקות ארוכות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
סקילה ושריפה? אולי חנק
פחחחח | 05-12-2016 22:09
בונה על הבורות של בית המשפט