אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בראש תפילת הרפורמים בכותל: פעילי שמאל קיצוני

"הרבה" עידית לב, מנהלת מחלקה בארגון השמאל הקיצוני רבנים לזכויות אדם, היא אחד מהעומדות בראש תפילת הרפורמים בכותל. מרכז ליב"ה: "מאבק הרפורמים בנושאי דת ומדינה שזור במאבק בצה"ל וביצירת דה לגיטימציה לישראל"

בראש תפילת הרפורמים בכותל: פעילי שמאל קיצוני
  צעדת הרפורמים לכותל (הדס פרוש/פלאש90)

סערת מתווה הכותל ודרישות הרפורמים להכרה עולות שוב לכותרות כאשר ארגוני הרפורמים ונשות הכותל ערכו הבוקר (ד') תפילה ברחבה החיצונית הכותל המערבי בדרישה ליישום מתווה הכותל, תפילה שגררה אלימות במקום הקדוש.

אולם בארגון ליב"ה חושפים כי מי שעומדים בראש מאבק הרפורמים הם אנשי שמאל קיצוני. "הרבה" עידית לב שתוביל את "התפילה השוויונית" היא מנהלת מחלקה בארגון השמאל הקיצוני רבנים לזכויות אדם אשר פועל ליצירת דה לגיטימציה לישראל ובן השאר היה אחד ממקורותיו של דו"ח גולדסטון. לב עצמה היתה ממובילות הפגנה בלתי חוקית של יהודים וערבים כנגד פעילות צה"ל ברצועת עזה בזמן מבצע צוק איתן.

עידית לב בהפגנה נגד צהל בחיפה - צילום מסך

עידית לב בהפגנה נגד צהל בחיפה (צילום מסך)

מכות ברחבת הכותל המערבי

(צילום: נשות הכותל)

גם ראש התנועה הרפורמית העולמית ריק ג'ייקובס שיוביל את התפילה מחר שותף לאג'נדות שמאל קיצוני ובביקור שערך לאחרונה בישראל השתתף בפעילות של ארגון שמאל קיצוני נוסף – רופאים לזכויות אדם – בכפר פלסטיני באזור טול כרם ושיבח את פעילות הארגון, אשר בין השאר מלווה ומסייע בעתירות של מחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. גייקובס אף חבר במועצה הבין לאומית של הקרן החדשה לישראל.

ריק גייקובס בפעילות של ארגון השמאך הקיצוני רופאים לזכויות אדם - צילום מסך

ריק גייקובס בפעילות של ארגון השמאל הקיצוני רופאים לזכויות אדם (צילום מסך)

"הרפורמים מבקשים מצד אחד הכרה כזרם לגיטימי ביהדות, ומצד שני פועלים כנגד צה"ל ומדינת ישראל. צריך להבין שהמאבק הרפורמי לשינוי הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה שזור באופן מובהק במאבק בפעולות צה"ל כנגד הטרור, וביצירת דה לגיטימציה לישראל ע"י שיתופי פעולה עם ארגוני החרם וארגונים פלסטינים עויינים, בקרוב נחשוף דו"ח מפורט בסוגייא", אומרים בליב"ה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
זה בגלל חידוש גזירת גיוס השמד
| 02-11-2016 15:47
זה בגלל חידוש גזירת גיוס השמד של בני ברק בייחד עם וועד הישיבות
2
תורתינו הקדושה כבר אמרה גדול המחטיאו יותר מההורגו
להתפלל להקב"ה | 06-11-2016 10:15
תורתינו הקדושה כבר אמרה גדול המחטיאו יותר מההורגו "אסור בתכלית האיסור להתגייס לצבא". "הצבא הישראלי, החומד לחטוף את בחורי הישיבות לשורותיו, מבצע פשעים, רומס את הלוח השמאלי של עשרת הדיברות [נואפים שם] ומחלל שם שמיים ברבים. פושעים בשפיכות דמים ובגזל . אסור בתכלית האיסור להתגייס לצבאם. יש להפסיק את הנח"ל החרדי מיד. אסור להתגייס אני מבין שזה ביטול תורה ר"ל. "חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר" גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר, אין שום מקום לחרדים בצבא הטמאה הניעוף והשמד. וידוע שהבלוף של תיקון חוק הגיוס מדובר בחוק המכשיר גיוס חרדים לצה"ל בפועל איזה בלוף זה, הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי- החרדקי"ם. אפילו ח"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה השווה בין סעיף הסנקציות הפליליות לבין גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר. הוא אמר: "אם לא יהיו 5,300 גולגולת מהחרדים ואני אומר בכוונה גולגלות כדי להשוות את זה למה שהיה בימי הצאר ניקולאי כשכל עיירה הייתה צריכה להביא מס כך וכך. ואם לא תביא את המספר הזה תהיה סנקציה על השאר. תיקון חוג הגיוס השמד והזימה, מדובר בחוק גרוע מאד, גומזיק ליהדות החרדית וכל עולם התורה והחסידות. למעשה הח"כים "המשומדים" אישרו ללא הצדקה חוק גיוס בפועל לכל בני הישיבות ר"ל, החוק פוגע בעולם התורה והישיבות של החרדים וכו' וזאת למרות דעתם של מרנן ורבנן מנהיגי הדור של הערב רב והעמלקים. חיילים וחרדקי"ם שפלים שותפים למרד בקודשא בריך הוא. היום זה יותר חמור מזמני ירבעם בן נבט, וע"פ חז"ל "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" תיקון חוק הגיוס כבר פוגע בקיומו של עולם התורה. הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי. "תיקון חוק הגיוס", התלוי בנפשו של עולם התורה, שכעת מסור בידי שלוחי דרבנן המקלקלים את חיי החרדים שרוצים לחיות ע"פ תורתינו הקדושה, יוכל ליעשות מעשה נבזה/נבלה כזה רק ע"י המסיונרים של שטיינמן. זה עלול ח"ו לפגוע ביכולת קיומו של עולם התורה כנגד הקמים עליהם. "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" מי שעומד מאחורי הגיוס - זה ה"קרן לישראל חדשה" או בשמה האמיתי "הקרן החדשה לישמעאל" או "הקרן להשמדת ישראל" אלו אנשי פלג בני ברק!!!. אני הק' "בשם התורה הק'' מבקש למחות כנגד חוק הגיוס שהועבר בכנסת הטמאה, למגינת ליבנו, אין שינוי מהותי מחוק הגיוס שיזם לפיד ימ"ח. זכרו: כ"א מפלג בני ברקי שלא מטופלים יגרום נזק רוחני ועלות תרופות לכל הסובבים אותו, עדיף תאי הגזים מוקדם.